کد خبر: ۴۰۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
کاشیما گام اول در فینال لیگ قهرمانان را با برد ۲-۰ مقابل پرسپولیس برداشت اما هنوز یک نیمه دیگر در تهران باقی مانده که دردسرهای خاص آن دغدغه های فراوانی برای نماینده ژاپنی ها رقم زده است.
به گزارش پایگاه خبری بدر پرس:بازی رفت فینال برای پرسپولیسی ها در ساعات اولیه صبح آغاز شد و حالا بازی برگشت در ساعات پایانی شب به پایان می رسد. تفاوت فاحش زمانی دو کشور باعث شد تا دو جدال سرنوشت ساز برای رسیدن به اولین جام قهرمانی در آسیا با سختی ها و مصائب فراوانی همراه باشد که مهم ترین آنها به زمان بازی و تطبیق پذیری بازیکنان دو تیم با تایم در نظر گرفته شده برمی گشت.

برانکو و شاگردانش در بازی رفت مجبور شدند در ساعات اولیه صبح به وقت تهران یعنی از ساعت ۹:۳۰ به مصاف کاشیما بروند، اتفاقی که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند افت بدنی فاحش این تیم در نیمه دوم بازی رفت و از هم پاشیدن نظم تدافعی این تیم مقابل مهاجمان ژاپنی به خاطر همان قانون”جت لگ” در تطبیق بدنی و زمان حاکم بر بازی بود، واقعیتی که در بازی برگشت با شدت بیشتری گریبان کاشیما را خواهد گرفت چون این تیم در آزادی درست لحظه ای بازی را آغاز خواهد کرد که در ژاپن همه به خواب شبانه فرو می روند.

بازی برگشت به وقت تهران ساعت ۱۸:۳۰ آغاز می شود که به وقت ژاپن ۳۰ دقیقه بامداد خواهد بود. نیمه دوم فینال برگشت درست در ساعات اولیه بامداد به وقت شبه جزیره سوت می خورد تا همین موضوع به سوژه ای جنجالی پیرامون اخبار اردوی گوزن های ژاپنی تبدیل شود. ایجی کاناتی کارشناس مشهور جی لیگ و فوتبال ژاپن بعد از بازی رفت با تمجید از نمایش خوب آنتلرز و مهاجمان این تیم برای ساختار از هم گسسته دفاعی پرسپولیس ایران به نکته ای در توئیت خود اشاره کرد که مورد توجه سایر رسانه های این کشور قرار گرفت.

کاناتی نوشت:« کاشیما دو گل اندوخت تا برای بازی نیمه شب شنبه آینده در تهران با خیالی آسوده گام به میدان بگذارد گرچه گو ایوا و زیکو سرمربی و مدیرفنی کاشیما باید فکری به حال خواب آلودگی بازیکنان این تیم در بازی برگشت بکنند چون بازیکنان عادت ندارند از دقایق اولیه بامداد به وقت ژاپن در جدال حساس و سنگین فینال آسیا به میدان بروند».

ژاپن تایمز دیگر رسانه سرزمین آفتاب تابان بود که موضوع مهم و حیاتی "جت لگ” در بازی برگشت را مورد بررسی قرار داد. این سایت ژاپنی با اشاره به این که سران کاشیما باید درست مثل تدابیری که یک سال پیش سران اوراواردز در سفر به ریاض برای رویارویی با الهلال در دستور کار قرار دادند مشاور تغذیه در کنار کاروان خود به همراه داشته باشند تا بتوانند به خوبی از سد مشکل تطبیق ساعت زمانی با قوای جسمانی و روانی بازیکنان بگذرند.

ای گزارش به نقل از پارس فوتبال حاکیست:گو ایوا سرمربی کاشیما در تازه ترین صحبت های خود با رسانه های ژاپنی پیرامون مشکلات پیش رو برای بازی برگشت از جمله تطبیق شرایط آب و هوایی و زمانی بازی برای بازیکنان گفت:« مسلما این مشکلات را تجربه خواهیم کرد. علاوه بر تطبیق زمانی همین طور شرایط آب و هوایی باید با خستگی ناشی از سفر طولانی مدت که نزدیک به ۱۴ ساعت به طول خواهد انجامید نیز کنار بیاییم. ایده هایی در ذهن داریم و در حال اجرای آنها هستیم اما تمام بازیکنان به این واقعیت رسیدند که یک گام تا بزرگ ترین افتخار باشگاه فاصله دارند به همین خاطر با این انگیزه می توان به تمامی این مشکلات فائق آمد».
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد