کد خبر: ۴۰۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
فردوس کریمی مدیر عامل آبفای اهواز در گفتگو با بدر پرس به ابهامات موجود پاسخ داد

مباني طراحي مقاطع خطوط انتقال فاضلاب براساس حجم فاضلاب عبوری است نه دفع آب های سطحی

 به گزارش بدر پرس-منطقه خوزستان:مدیرعامل شرکت آبفای اهواز در گفتگو با خبرنگار ما  گفت:  اهواز شهريست با توپوگرافي  و عوارض طبيعي هموار كه آب هاي سطحي بصورت ثقلي قادربه جريان  در آن نيست و از آنجا که مبانی طراحی مقاطع خطوط انتقال فاضلاب بر اساس حجم فاضلاب عبوری است نه دفع آب های سطحی لذا این آب ها در معابر و خیابان ها جریان پیدا می کنند.

کریمی افزود: متاسفانه شهر اهواز نادر شهریست که دارای شبکه انتقال آب های سطحی نمی باشدو این در حالیست که شرکت آب و فاضلاب متولی هدایت آب های سطحی نیست بلکه متولی انتقال و دفع بهداشتی فاضلاب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز بااشاره به سرریز فاضلاب در هنگام بارندگی های طولانی گفت: مواقع بارندگی طبیعی است آنچه *مازاد بر حجم فاضلاب* وارد شبکه فاضلاب می شود در معابر و خیابان ها جاری می شود اما برای رفع این معظل نیزاز  سال گذشته طرح جامع فاضلاب اهواز را بازنگری و به روز کردیم و بر اساس آن خطوط جمع کننده فاضلاب در سواحل غرب و شرق رودخانه کارون ، فاضلاب را به سمت  تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز  که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود، هدایت می نمایند.

وی افزود: شبکه فاضلاب اهواز بیش از ۴۰ سال قدمت دارد که اکنون جوابگوی جمعیت و توسعه فعلی نیست و ما در حال بازسازی ،اصلاح و به روز رسانی آن هستیم.

کریمی در ادامه گفتگو با بدر پرس-منطقه خوزستان گفت: ورود نخاله های ساختمانی، پسماندهای بازارچه و فست فودها و شاخ و برگ درختان و ..به شبکه فاضلاب باعث گرفتگي خطوط و شبكه فاضلاب و جاري شدن ان در معابر شهري ميشود بنابراین از شهروندان عزیز تقاضامندیم همواره نسبت به این امر توجه لازم داشته باشند.

لازم بذکر است متاسفانه عملکرد بسیار ضعیف شهرداری اهواز در خدمات شهری یکی از معظلات کلانشهر اهواز است که سالیان سال است که مردم اهواز را رنج می دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد