کد خبر: ۴۰۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
تحقق انجام 6100 مورد فعالیت نگهداری (PM ) در جهت پیشگیری از تعمیرات اتفاقی دستگاه ها و تجهیزات حفاری در نیمه نخست سال
معاون مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت ملی حفاری ایران از تحقق انجام شش هزار و یکصد مورد فعاليت های نگهداري (PM ) در نیمه نخست سال جاری در جهت پيشگيري از تعمیرات اتفاقي دستگاه ها و تجهیزات حفاری خبر داد.به گزارش بدر پرس بخه نقل از  روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران سردار اسدالهی در بیان عملکرد این مدیریت در شش ماه نخست امسال گفت:  رفع یک هزار و 346 اشکال ایمنی و یک هزار و 184 مورد اشکال فنی دستگاه های حفاری از سوی بازرسان فنی شرکت، بخشی از فعالیت های این مدیریت در مدت پیش گفته است . 

وی تعمير اساسي 124 تجهيز از انواع تجهيزات دستگاه هاي حفاری و سه دستگاه تاپ درايو ( گرداننده فوقاني)،  نصب سيستم حفاظتی برای 21 ديزل ژنراتور،   نصب سيستم حفاظتي ديزل ژنراتورهاي اردوگاه هاي حفاری و  كاليبره نمودن تجهيزات دستگاه های حفاری را بخش دیگری از کارهای صورت گرفته از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال برشمرد . 

اسدالهی با اشاره به كاهش 19 درصدي هزينه هاي نگهداري و تعميرات شرکت در قیاس با دوره مشابه سال قبل افزود: فعالیت های این مدیریت تاثیر مستقیم در آماده بکار نگاه داشتن دستگاه های حفاری و راندمان کار  شرکت دارد زیرا امروزه نگهداری و تعميرات به عنوان يك بخش اصلی و لاينفك سيستم هاي توليدی و صنعتی شناخته مي شود و هيچ سيستم كارآمدی بدون وجود واحد نگهداري و تعميرات امكان ادامه فعالیت ندارد . 

معاون مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: اهداف این واحد  شامل شاخص های عملكرد كليدی مانند قابليت اطمينان، در دسترس بودن، متوسط زمان تعمير تجهيز، تعداد خرابی ها و هزينه های نگهداری و تعمير باشد .

وی با بیان اینکه این اهداف به طور كلي در چهار دسته تعریف مي شوند، گفت: كاهش وقفه های توليد با كم كردن خرابی ها، پیشگیری از تعميرات مجدد، كاهش مصرف قطعات يدكي، افزايش راندمان از طریق بهبود قابليت اطمينان، در دسترس بودن و بهبود عملكرد، كاهش قيمت تمام شده و افزايش كيفيت خدمات و كاهش هزينه های  تعميرات با افزايش عمر مفيد دارايی ها حاصل مي شود .

اسدالهی در پیوند با این مطلب افزود: مديريت نگهداری و تعميرات شركت ملي حفاری ايران که زیر مجموعه معاونت مدیرعامل شرکت در عملیات حفاری است همانند ساير واحدهای نت در صنايع مختلف به دليل پشتيبانی عملیاتی از اهميت ويژه ای برخوردار است و ماموريت اصلي آن نگهداری و تعمير تجهيزات دستگاه های حفاري به منظور كاهش تعميرات اتفاقی، آماده به كار نگهداشتن دستگاه های حفاری، حفظ اعتبار شركت نزد كارفرماها، كاهش هزينه ها و خرابی ها و بهره وری بيشتر است . 

معاون مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) شرکت ملی حفاری ایران به تلاش های مستمر متخصصان، کارشناسان و مجموعه کارکنان این مدیریت اشاره و خاطرنشان کرد: كاهش ساعات انتظار دستگاه های حفاری، توازن در تامين كالا از نقاط قوت این بخش است که در آماده به کار بودن دستگاه ها و تجهیزات حفاری و در نتیجه بهره وری تاثیر مستقیم می گذارد . 

وی گفت: به منظور تامین به موقع قطعات مورد نياز در بخش تعميرات پيشگيرانه با تمهیدات به عمل آمده مديريت تداركات اقدام به عقد قراردادهای open order با شركت هاي اصلی سازنده و تامين كننده قطعات نموده تا در سريع ترين زمان ممكن قطعات در دسترس واحد های مصرف كننده قرار گيرد .

اسدالهی ادامه داد: همچنین در زمینه تامین قطعات مورد نياز برای تعمير اساسي (overhaul) تجهيزات نیز  مديريت امور مهندسی اقدام به تهيه BOM جهت خريد قطعات کرده و مديريت های نت و بازسازی از طريق شناسايي پيمانكاران مجرب اقدام به برون سپاری بخشی از تعميرات اساسي تجهيزات نموده است . 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد