دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۷
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه میزان معوقات بانکی ۹۲ هزار میلیارد تومان شناسایی شده است، گفت: در این خصوص پرونده ۵۷۵ نفر را به قوه قضاییه فرستاده‌ایم که اطلاعات آنها نیز در حال تکمیل شدن است.
ولي الله سیف در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: میزان بدهی این افراد یک سوم معوقات کل نظام بانکی است.


وی انتظام‌ بخشی به بازار غیرمتشکل پولی و گسترده شدن چتر نظام بانکی را از مهم‌ترین برنامه‌های بانک مرکزی در سال 1394 اعلام کرد.


سیف همچنین درباره پیش بینی نرخ ارز در سال آینده گفت: این به میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.


وی معوقات بانکی را واقعیتی دانست که در همه نظامات بانکی وجود دارد اما مهم این است که به‌درستی شناسایی و با آن برخورد شود.


رئیس کل بانک مرکزی گفت: به علت شرایط خاص اقتصادی، تسهیلات تکلیفی و نوسانات قیمت نفت شاهد بودیم که افراد موفق هم دچار معوقات بانکی شدند و ما نباید به گونه‌ای عمل کنیم که معوقات بانکی مانع ارائه تسهیلات شود.


وی افزود: بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرده است که باید بدهکاران بانکی که در حال تولید هستند از فهرست افراد بدهکار معوق در نظام بانکی که به آنان نباید تسهیلات ارائه شود مستثنا شوند تا خط تولید واحدهای آنان راه بیفتد و مانده بدهی آنها نیز باید به صورت قسطی از آنان دریافت شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد