عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۱۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از برگزاری برنامه های متنوع از سوی این مدیریت به مناسبت هفته پژوهش و فناوری خبر داد.

به گزارش بدر پرس به نقل روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، بیژن سیستانی روز چهارشنبه (21 آذرماه) در توضیح بیشتر در این باره گفت: هفته پژوهش و فناوری همه ساله از 24  تا 28 آذرماه برگزار می شود . 

وی افزود: مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت به این مناسبت برنامه های مختلفی را در ارتباط با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در نظر گرفته است .

سیستانی در پیوند با این مطلب به برگزاری همایش «شبيه سازي ديناميكي تهاجم زودهنگام گازي به كمك گزارش خواني عمليات حفاري» اشاره داشت که روز یکشنبه 25 آذرماه توسط  آقاي مصطفي صداقت زاده در دانشگاه شهيد چمران اهواز برگزار می گردد . 

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران ادامه داد: علاوه بر این نشست تخصصی، همایشی دیگری تحت عنوان  « نوآوري، فناوري و كارآفريني» با حضور آقایان هادی محمدی و مصطفی صداقت زاده روز دوشنبه 26 آذرماه در دانشگاه صنعت نفت برگزار خواهد شد همچنین همایش « آشنایی با سیستم کنترل پسماند سیال حفاری»  18 آذرماه ماه توسط  آقای محمد افرا در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار گردید . 

وی در زمینه سایر برنامه های این هفته اظهار کرد: با هدف  آشنایی هر چه بهتر دانشجویان با صنعت حفاری بازدیدهایی از دستگاه های حفاری برنامه ریزی و یک دستگاه نمودارگیری چاههای نفت و گاز با تمامی تجهیزات تخصصی روز سه شنبه 27 آذرماه در دانشکده مهندسی نفت اهواز مستقر تا علاقه مندان از نزدیک با این تکنولوژی پیشرفته صنعت حفاری آشنا شوند . 

سیستانی گفت: همچنین روز چهارشنبه 28 آذرماه دو گروه دانشجویی از دستگاه حفاری و سیستم شبیه ساز کنترل فوران چاه های نفت و گاز که توسط متخصصان ایرانی در قالب پروژه پژوهشی بومی سازی شده ، بازدید به عمل می آورند . 

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت در تشریح فعالیت های پژوهشی صورت گرفته در این شرکت در سال 97 افزود: در سال جاری  با همکاری معاونت ها و مدیریت های مختلف شرکت و تصویب شورای عالی پژوهش، تعداد شش پروژه پژوهشی تعریف که پس از فراخوان عمومی در بین دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، هم اکنون در مراحل داوری و تصویب قرار دارد . 

وی انعقاد 77 قرارداد پروژه پژوهشی و 406 قرارداد پایان نامه تحصیلات تکمیلی، شناسایی 40 نفر از همکاران نوآور و پیگیری ثبت دو مورد مالکیت فکری را از شمار فعالیت های صورت گرفته در این مدیریت برشمرد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد