کد خبر: ۴۱۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
شماری از صلح طلبان ایتالیایی با تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر رادیو و تلویزیون دولتی این کشور (رای) در شهر رم، مخالفت خود را با برگزاری مسابقه سوپرکاپ این کشور در عربستان سعودی اعلام کردند.

به گزارشبدر پرس ، صلح طلبان ایتالیایی از رادیو تلویزیون دولتی این کشور خواستند تا از پخش مستقیم مسابقه فوتبال سوپرکاپ میان تیم های فوتبال 'یوونتوس' و 'میلان' که قرار است روز 16 ژانویه (26 دی ماه) در جده در عربستان سعودی برگزار شود، خودداری کنند. 
معترضین در این تجمع اعتراضی با انتقاد از فروش اسلحه به عربستان سعودی که در جنگ با یمن است خواستار توقف صدور بمب به عربستان شده و آنرا مغایر قانون اساسی این کشور دانستند. 
جوزپه جولیتی رئیس فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا نیز که در این اعتراض حضور داشت خطاب به خبرنگاران ورزشی، فراخوان تجمع اعتراضی در مقابل سفارت عربستان سعودی در رم را برای روز برگزاری مسابقه (16 ژانویه) کرد. 
مسابقه سوپرکاپ ایتالیا میان تیم های یوونتوس و میلان قرار است روز 26 دی ماه در جده برگزار شود. 
گفتنی است که ایتالیا به شمار زیادی از کشورهای جهان از جمله عربستان سعودی و کشورهایی که در جنگ هستند، سلاح می فروشد و با این کارعملا قانون اساسی خود را نقض می کند. شرکت Rwm در جزیره ساردنی در غرب ایتالیا بیش از 45 میلیون یورو بمب به عربستان سعودی فروخت که خود یک رکورد در فروش بمب برای تمام تولیدات بمب های ایتالیا محسوب می شود. عربستان سعودی 52 میلیون یورو سلاح از ایتالیا خریداری کرده و علاوه بر این 245 میلیون یورو جنگنده های یوروفایتر و تورنادو وارد کرده است. 
عربستان سعودی از سال 1394 در راس ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند. 
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 15 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد