عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۱۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
رئیس دستگاه حفاری 41 فتح شرکت ملی حفاری ایران:
به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران فرشاد حافظی در همین حال افزود: تعمیر چاه های زنده و در حال بهره برداری از نظر رعایت مسائل ایمنی بسیار حساس و دقت بیش از پیش کارکنان عملیاتی را می طلبد .
وی با بیان اینکه دستگاه حفاری 41 فتح هم اکنون در حال تعمیر یک حلقه چاه در میدان نفتی مارون در مناطق نفتخیز جنوب است، اظهار کرد: به روال معمول تعمیر چاه ها بین 14 تا 60 روز از زمان اثبات تا ترخیص دکل به طول می انجامد . حافظی گفت: دکل های حفاری سبک با قدرت 1500 اسب بخار که در تعمیر چاه ها مورد استفاده قرار می گیرند نسبت به دستگاه های بکارگیری شده در حفر چاه های اکتشافی و توسعه ای جابجایی بیشتری دارند . 

رئیس دستگاه حفاری 41 فتح افزود: با توجه به تعدد جابجایی دستگاه های حفاری تعمیراتی در مناطق مختلف نفتخیز، عملیات جداسازی این دستگاه ها و انتقال به موقعیت های جدید در سریع ترین زمان ممکن همسو با برنامه های پیش بینی شده توسط تیم های تخصصی انجام و عملیات مونتاژ، برپایی و اثبات، تست های فنی و آماده به کار شدن دستگاه در تلاشی مضاعف صورت می پذیرد که سختی و دشواری خود را دارد .  

وی با اشاره به اینکه حفر چاه ها مشتمل بر حفاری چاه های اکتشافی، توسعه ای توصیفی و تعمیری تکمیلی است، اظهار کرد: نسبت جابجایی دکل های تعمیری در قیاس با سایر دستگاه ها در طی سال چند برابر است و این نقل و انتقالات موجب مستهلک شدن تجهیزات و نیاز به تعمیرات دوره ای در مدت زمان کوتاهتری می گردد . 

حافظی با بیان اینکه تعمیر چاه ها از حفاری چاه جدید و تحمیل هزینه های مازاد جلوگیری می کند، گفت: افت فشار، وجود شن و ماسه در نفت، اسفالتین، نیاز به تعویض رشته تکمیلی بر اثر خوردگی،  فشار بالای لایه های زمین که موجب به هم آمدن جداری می گردد و رانش زمین از شمار دلایل تعمیر چاه های در حال بهره برداری می باشد . 

رئیس دستگاه حفاری 41 فتح درباره چاه در دست تعمیر بوسیله این دستگاه  توضیح داد: این چاه بیش از سه هزار و 800 متر عمق و با بکارگیری لوله مغزی سیار در دست تعمیر است . 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد