کد خبر: ۴۱۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
به گزارش بدر پرس:استاندار اصفهان در نامه‌ای به رئیس جمهور در خصوص تصویب طرح احیای زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی رودخانه کارون بزرگ قدردانی کرد، این در حالی است که نوع نگارش نامه سئوالات بسیاری را برای اصفهانی‌ها ایجاد کرده است.
استاندار اصفهان در نامه‌ای به رئیس جمهور در خصوص تصویب طرح احیای زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی رودخانه کارون بزرگ قدردانی کرد، این در حالی است که نوع نگارش نامه سئوالات بسیاری را برای اصفهانی‌ها ایجاد کرده است.
به گزارش بدر پرس عباس رضایی در نامه‌ای از رئیس جمهور به منظور تصویب طرح احیای زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی رودخانه کارون بزرگ تشکر و قدردانی کرد. روابط عمومی استانداری اصفهان متن نامه عباس رضایی به رئیس جمهور را بدین شرح منتشر کرده است:
حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور ژرف اندیش و همیشه محبوب ایران.

سرانجام با سرانگشت تدبیر آن سلسله جنبان گفتمان «تدبیر و امید»، گره از جبین در هم کشیده اصفهان گشوده شد و نور امید بردل‌های مردمان شریف و شهید پرور، سختکوش و آرزومند این خطه همیشه مانای تمدن و فرهنگ تابیدن گرفت تا بدین سان شورانگیزانه و شگفت، سرشک شوق از دیدگان خیل عظیم انسان‌هایی که به خروش دوباره زاینده رود امید بسته بودند، فرو ریزد و این رود که از دیرباز منشأ پیدایش تمدن اصفهان بوده است را، پرآب و مواج سازد.

در ادامه آمده است: بی شک تصویب طرح احیای زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی رودخانه کارون بزرگ به دست با کفایت حضرتعالی و اهتمام اعضای معزز هیأت دولت «تدبیر و امید» در چنین شرایط بسیار حساس، تنش آلود و بحران زده‌ای که حیات و موجودیت اصفهان به مخاطره افکنده شده است، به عنوان یکی از رویدادهای مهم تاریخی و سیاست‌های راهبردی و سرنوشت ساز در نجات اقلیم اصفهان از فرونشست زمین، نابودی جغرافیای طبیعی، تشدید بحران‌های زیست محیطی، مهاجرت شهروندان و سقوط این جهان شهر قلمداد و ثبت خواهد شد.

پس به رسم ادب، به نمایندگی از مردم قدرشناس اصفهان در جای جای این استان، مراتب قدردانی و سپاسگزاری خود را از حضرتعالی و جناب آقای دکتر جهانگیری که انصافاً با حمایت‌های بی دریغ و بذل عنایات خاصه، نقش مؤثری در تصویب این طرح حیاتبخش ایفا نمودند، ابراز می‌دارم و توفیق و عزت روز افزونتان را از پیشگاه حق تعالی مسئلت می‌نمایم.

 این نامه در حالی  در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر شده که بسیاری از مخاطبان اخبار و کاربران فضای مجازی نسبت به قلم و نوع بیان به کار رفته در آن اظهار تعجب کرده‌اند.

استفاده از واژه‌هایی مانند "تنش آلود"، "بحران زده" و "سقوط جهان‌شهر"که جایگاه و شأنیت استان  را به زیر سئوال برده خود سطحی از ایجاد تشویش ذهنی نسبت به وضعیت کنونی این استان را ایجاد کرده است.

در این میان سئوال دیگری نیز باید پاسخ داده شود و آن نوع نگاه به پیگیری نمایندگانی است که با استعفا و پافشاری بر حق مسلم مردم استان اصفهان موفق به کسب موافقت برای تصویب طرحی شدند که منفعت تمامی استان‌های حوضه آبریز زاینده رود را به دنبال دارد.

گام‌های نخستین تشکیل ستاد احیای زاینده رود با پیگیری نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی برداشته شد و در جلسه هیئت دولت به نتیجه نهایی رسید.

تشکیل ستاد احیای زاینده رود از جمله خواسته‌های نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی بود که به دنبال تعیین تکلیف وضعیت حوضه آبریز زاینده‌رود و به ثمر نشستن حقابه کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت.


اما سوال سوم، زمان تشکیل و عملیاتی شدن این ستاد است که باید قبل از هر نوع نگاه تمام شده‌ای، تکلیف آن از سوی معاون اول رئیس جمهور مشخص و اعلام شود.  


گزارش بدر پرس حاکیست:حال با توجه به این مطلب که  در رسانه های اصفهان انعکاس یافته ،استاندار خوزستان و نمایندگان آن نیز باید روشنگری لازم را برای مردم خوزستان انجام دهند که بالاخره تکلیف انتقال آب کارون و نقش آن در خوزستان چه میشود؟
باید مشخص شود این همه پیگیری مردمی و نمایندگان و استاندار خوزستان به کجا رسید و چرا تهدید به استعفای نمایندگان اصفهان اینگونه سریع جواب داد اما بظاهر پیگیری خوزستانی ها سرانجامی مبهم داشته است؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد