دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
وزیر علوم :
دانشگاه ها باید حداقل 15 درصد اعتبارات جاریشان را برای پژوهش صرف کنند/ پیشرفت قابل توجه کشور در حوزه های علم و فناوری در جهانغلامی گفت: تقاضای ما از روسای دانشگاه‌ها این است که حداقل ۱۵ درصد بودجه را در پژوهش صرف کنند.

به گزارش بدر پزس:منصور غلامی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:اعتقاد من این است که حوزه پژوهش در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به خوبی فعال هستند و تمام همکاران در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی تلاششان را می‌کنند که به یک توسعه عظیم پژوهشی برسیم و این نشان دهنده آن است که ما در بحث تولیدات علمی جایگاه بسیار خوبی در دنیا داریم که خود قابل توجه است.

ایران در جایگاه شانزدهم جهان در تولید علم
وی ادامه داد: خوشبختانه ایران جزء کشور‌های است که در پژوهش‌های به روز علمی به توفیقات زیادی رسیده است و خوشبختانه در جایگاه مطلوبی در دنیا قرار داریم و به طوری که ما در حوزه تولید علم رتبه ۱۶ جهان و در ارزیابی‌های منطقه‌ای رتبه ۱ را داریم و این نشان دهنده آن است که ما در مسیر علوم جدید دنیا حرکت می‌کنیم.

وزیر علوم تصریح کرد: در واقع تلاش ما این است که ارتباط میان حوزه‌های دانشگاهی و مراکز پژوهشی را با دستگاه‌های مختلف بیشتر و نزدیکتر کنیم به طوری که تقاضای ما در دانشگاه‌ها این است که حداقل ۱۵ درصد اعتبارات جاری را برای پژوهش صرف کنند.

تولیدات علمی در کتابخانه ها خاک می خورند
غلامی در ادامه با اشاره به پیشرفت علم در حوزه های علوم جدید گفت: خوشبختانه در این مسیر به پیشرفت های قابل توجه ای رسیده ایم به طوری که هم پای کشورهای پیشرفته حرکت می کنیم، متاسفانه یکی از مشکلاتمان در بدنه های اجرایی است که به بحث تولیدات علمی و منابع علمی به صورت تحقیق درآمده و در کتابخانه و مراکز علمی خیلی جدی گرفته نشده است.

وی یادآوری کرد: قرار است از سال ۹۸ برای اعضای هئیت علمی جدید که استخدام می‌شوند طرح آیین نامه دوره پیمانی اجرایی شود که بر این اساس اعضای هیئت علمی، ۶ ماه در صنعت فرصت مطالعاتی را طی کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد