دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از حضور شهر اهواز به عنوان نماینده پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد.
همایون قنواتی گفت: علاوه بر این در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز حضوری فعال خواهیم داشت.

وی با اشاره به مزایای انتخاب اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران بیان کرد: بهترین مزیت این طرح این بود که بین دستگاه‌های اجرایی استان هماهنگی به وجود آمد تا در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به صورت مشترک فعالیت کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: توسعه مطالعه کتاب در هر نقطه از جهان می‌تواند آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را کاهش دهد.

قنواتی افزود: طرح پایتخت کتاب ایران فرصتی ایجاد کرد تا اشتراک مساعی بین بخش‌های مختلف برای توسعه کتاب‌خوانی به وجود آید.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه انتخاب اهواز به عنوان پایتخت ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های بیشتری از چاپ و نشر کتاب در خوزستان خواهد کرد. همچنین برای برگزاری مناسبات، جشنواره‌ها و اهدای جوایز کتاب اعتباراتی به استان اختصاص می‌یابد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: سال 94 سالی خواهد بود که عمده برنامه‌های ما در حوزه کتاب انجام می‌شود. برگزاری جوایز ادبی و جشنواره‌هایی در حوزه ادبیات و کتاب و تجلیل و تکریم از دست‌انداران ‌کتاب از جمله این برنامه‌ها هستند.

قنواتی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده هر ماه یک رویداد در حوزه کتاب خواهیم داشت. اولین برنامه ما اردیبهشت 94 است که تحت عنوان کتاب سال خوزستان برگزار و در این برنامه از نویسندگان و ناشران حوزه کتاب تجلیل می‌شود.

وی یادآور شد: کتاب سال از کتاب‌های نویسندگان خوزستانی و نویسندگانی خارج از استان که در مورد خوزستان کتاب نوشته‌اند انتخاب می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد