دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۱۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از حضور شهر اهواز به عنوان نماینده پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت خبر داد.
همایون قنواتی گفت: علاوه بر این در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز حضوری فعال خواهیم داشت.

وی با اشاره به مزایای انتخاب اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران بیان کرد: بهترین مزیت این طرح این بود که بین دستگاه‌های اجرایی استان هماهنگی به وجود آمد تا در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به صورت مشترک فعالیت کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: توسعه مطالعه کتاب در هر نقطه از جهان می‌تواند آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را کاهش دهد.

قنواتی افزود: طرح پایتخت کتاب ایران فرصتی ایجاد کرد تا اشتراک مساعی بین بخش‌های مختلف برای توسعه کتاب‌خوانی به وجود آید.

وی خاطرنشان کرد: به واسطه انتخاب اهواز به عنوان پایتخت ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت‌های بیشتری از چاپ و نشر کتاب در خوزستان خواهد کرد. همچنین برای برگزاری مناسبات، جشنواره‌ها و اهدای جوایز کتاب اعتباراتی به استان اختصاص می‌یابد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بیان کرد: سال 94 سالی خواهد بود که عمده برنامه‌های ما در حوزه کتاب انجام می‌شود. برگزاری جوایز ادبی و جشنواره‌هایی در حوزه ادبیات و کتاب و تجلیل و تکریم از دست‌انداران ‌کتاب از جمله این برنامه‌ها هستند.

قنواتی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سال آینده هر ماه یک رویداد در حوزه کتاب خواهیم داشت. اولین برنامه ما اردیبهشت 94 است که تحت عنوان کتاب سال خوزستان برگزار و در این برنامه از نویسندگان و ناشران حوزه کتاب تجلیل می‌شود.

وی یادآور شد: کتاب سال از کتاب‌های نویسندگان خوزستانی و نویسندگانی خارج از استان که در مورد خوزستان کتاب نوشته‌اند انتخاب می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد