کد خبر: ۴۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
محمد کشانی مدیر عامل شرکت فولاد خوزستان خبر داد:
مدیرعامل فولاد خوزستان : آخرین دستاوردهای فولادخوزستان تا پایان دی ماه ۹۷ را بیان نمود.

به گزارش پایگاه خبری بدر پرس از اهواز: محمد کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان با ابراز تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با تلاش و همت کارکنان شرکت از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تُن تولید تعیین شده برای سال ۹۷ با گذشت ۱۰ ماه از سال به ۳ میلیون و ۲۷۵ هزار تُن محصول نهایی فولاد دست یافته ایم و در خط تولید گندله از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تُن، امروز به مرز ۵ میلیون و ۶۲۰ هزار تُن رسیده ایم؛ همچنین در خط تولید آهن اسفنجی نیز به ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تُن تولید خود رسیده ایم که مطابق بودجه به تولید خود ادامه داده و در پایان سال به میزان مشخص شده خواهیم رسید. 

وی با اشاره به میزان فروش و صادرات فولاد خوزستان اذعان داشت: تا کنون ۲ میلیون و ۹۷۸ هزار تُن محصول خود را به فروش رسانده ایم که ۱ میلیون و ۸۱۵ هزار تُن از محصول خود را به کشورهای مختلف صادر کرده ایم.

گزارش بدر پرس حاکیست:مدیر عامل این شرکت گفت: سال ۹۶ توانستیم ۲ میلیون و ۷۶۵ هزار تُن بالغ بر ۷۳ درصد تولید خود را صادر نموده و ۱/۲ میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشیم . اما از ابتدای سال ۹۷ به دلیل تغییرات بوجود آمده، خروج امریکا از برجام، صدور بخشنامه‌های جدید از سوی وزارت و همچنین به‌ دلیل نیازهای کاذب در کشور، محدودیت‌هایی برای صادرات ایجاد شد. 

به همین دلیل با افزودن متممی به بودجه شرکت، از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تُن تولید تعیین شده برای سال ۹۷ ، ۲ میلیون تُن را برای صادرات در نظر گرفتیم. با توجه به ۱ میلیون و ۸۱۵ هزار تُن محصولی که تا کنون صادر شده، اطمینان داریم که میزان صادرات مان به ۲ میلیون تُن خواهد رسید و امیدواریم از مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تُن نیز بگذرد.

کشانی با اشاره به نبود تقاضا در بازار داخلی تصریح کرد: با شرایط موجود شرکت های فولادی به دلیل عدم فروش داخلی و به منظور پیشگیری از انبارش ناکافی ، نیاز به سوی صادرات بیشتر احساس می شود. 
وی درباره دستاوردهای شرکت‌های تابعه افزود: در شرکت های زیر گروه نیز اتفاقات خوبی افتاده است و با توجه به تملک شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی سنگان برای تأمین کنسانتره فولادخوزستان در اسفند ماه سال گذشته، در آغاز به کار معدن و پروژه تولید کنسانتره، ۱/۵ میلیون تُن برآورد تولید بوده که تا امروز ۱/۲ میلیون تن آن تولید شده و قطعاً تا پایان سال، مقدار تولید پیش بینی شده محقق خواهد شد و در سال آینده نیز این تولید به رقم ۲/۵ میلیون تُن خواهد رسید. 
با راه‌اندازی شرکت صنعت فولاد شادگان نیز بودجه ۷۰۰ هزار تُن آهن اسفنجی برای تولید برنامه‌ریزی شد و اکنون با گذشت ۱۰ ماه از سال ۹۷ ، ۶۰۰ هزار تُن آن تحقق یافته و با تلاش و همت کارکنان تا پایان سال به بودجه برنامه ریزی شده خواهیم رسید.
کشانی با اشاره با طرح‌های توسعه‌ای فولادخوزستان بیان داشت: در برنامه طرح های توسعه سال ۹۷ با حضور معاون اول رییس جمهور، همزمان با افتتاح ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان، كلنگ ساخت کارخانه مگامدول آهن اسفنجی با ظرفیت ۱/۷ میلیون تُن تولید بر زمین زده شد که با قرارداد منعقد شده در مدت ۳۶ ماه به مدار تولید می‌پیوندد. 

وی با تأکید بر ضرورت برگشت فولاد اکسین به فولاد خوزستان اظهار داشت: براساس تدوین برنامه سال گذشته شرکت، تملک شرکت فولاداکسین در دست اقدام است. سالیان گذشته بنابر دلایلی این شرکت از زنجیره فولاد خوزستان جدا شد؛ که اکنون ضرورت برگشت این شرکت احساس شده و خوشبختانه با انعقاد قرارداد و پیگیری‌های سهامداران و هیئت مدیره فولاد خوزستان، پس از قیمت‌گذاری و توافق نهایی، انتقال سهام فولاد اکسین به فولادخوزستان انجام خواهد شد و با تولید ۱ میلیون تُن از نوع ورق‌های خاص بعد از تولید اسلب به چرخه تولید فولاد خوزستان بر خواهد گشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد