17 مرداد روز خبرنگار بر تلاش گران عرصه خبر و رسانه گرامی باد . همزمان با روز خبرنگار بدر پرس پنجساله شد .
      
کد خبر: ۴۲۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه فرهنگ و هنر مشمول تحریم ها نیست، گفت: این موضوع را باید یک فرصت برای صادرات کالاهای هنری ایرانی بدانیم و صادرات این محصولات را جدی تر بگیریم. ب
ه گزارش خبرنگار فرهنگی بدر پرس به نقل ازایرنا، سید عباس صالحی در حاشیه بازدید از یازدهمین جشنواره تجسمی و گالری فروش آن در جمع خبرنگاران درباره راه اندازی گالری فروش در این جشنواره، افزود: این رویداد برای نخستین بار در جشنواره هنرهای تجسمی فجر رخ داده و آثار خوب و قابل توجهی در آن عرضه شده است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: از رخدادهای جدید، قرار گرفتن گالری ها در کنار یکدیگر است که در دولت دوازدهم بیشتر به آن توجه شده است.
صالحی ادامه داد: افزایش هم افزایی، رشد محتوا و کمک به اقتصاد آنها از مهم ترین مزیت های قرار گرفتن این اصناف در کنار یکدیگر است. 
وی با بیان اینکه هم افزایی مجموعه ها می تواند شتاب دهنده حرکت ها باشد، اظهار داشت: گالری ها مجموعه های مستقلی بودند که در این جشنواره در کنار هم قرار گرفتند که این امر می تواند اتفاق خوبی را رقم بزند، آنها می توانند در بخش محتوایی، کیفی و اقتصادی به یکدیگر کمک کنند

** افزایش دایره تولید کنندگان آثار تجسمی 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما یک حلقه مفقوده ای بین گالری ها و بخش حراجی تهران در سال های اخیر داشته ایم، اما این رخدادهای جدید می تواند این حلقه مفقوده را پر کند.
وی افزود: بدین معنا که گالری ها کنار هم قرار گیرند و تبدیل بشوند به واسطه ای بین اقتصاد، فرهنگ گالری و اقتصاد و فرهنگ حراج و این اتفاق، فرصتی ایجاد می کند تا بتوانیم هم در جشنواره و هم در طول سال این فاصله را کم کنیم و اقتصاد تجسمی فقط متکی به فروش گالری ها و حراج نباشد. 
صالحی ادامه داد: نکته دیگر کنار هم قرار گرفتن تهرانی ها و سایر استان هاست؛ ما یک فضای شتاب آمیز در استان ها می بینیم و امسال گالری های تهران و سایر استان ها را داریم که کمک کننده است. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما نیاز داریم که مصرف کنندگان بیشتری را به فضای خریداران هنرهای تجسمی بیفزاییم. اینکه خریداران تجسمی در دایره معدودی باشند به اقتصاد هنرهای تجسمی ضربه می زند. 
صالحی تصریح کرد: دایره تولید کنندگان این بخش رو به افرایش است و مصرف کنندگان نیز باید رشد پیدا کنند؛ بنابراین باید ذائقه های جدید را نیز در این زمینه تعریف کنیم. 

**با اقتصادجهانی فاصله داریم 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت اقتصادی هنرهای تجسمی در حال حاضر نیز گفت: در این زمینه با اقتصاد جهانی فاصله داریم، تولید کنندگان در این بخش از لحاظ کمی و کیفی فراوان شده اند، باید فاصله ها در بخش اقتصادی هنرهای تجسمی را کاهش داد. 
صالحی تاکید کرد: بخش های دولتی به عنوان یکی از منابع حمایتی باید به این بخش نگاه جدید داشته باشد، در همه دنیا دولت ها یکی از خریداران آثار هنری هستند.
وی خاطر نشان کرد: اما بخش دیگر مربوط به مردم است، باید مردم را در این زمینه فعال کرد و فاصله تولید و خریدار را کم کنیم. 
صالحی ادامه داد: ابهامی در بخش عرضه و فروش کالاهای فرهنگی در خارج از کشور وجود داشت که اصلاحیه آن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح و در کمیسیون فرهنگی و هیات دولت به تایید نهایی رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد