17 مرداد روز خبرنگار بر تلاش گران عرصه خبر و رسانه گرامی باد . همزمان با روز خبرنگار بدر پرس پنجساله شد .
      
کد خبر: ۴۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
"بارتوش سیچوکی" معاون وزیر خارجه لهستان با تایید خبر عدم دعوت ایران به نشست ورشو اعلام کرد با این وجود، ایران جزئی از فرایندی خواهد بود که در نشست آتی برای مقابله با بی ثباتی در منطقه طراحی خواهد شد.
معاون وزیر به گزارش افکارنیوز، خارجه لهستان اعلام کرد ایران به دلیل روابط پرتنش با ایالات متحده، به نشست ورشو درباره خاورمیانه دعوت نشده است.

بر این اساس، معاون وزیر خارجه لهستان امروز جمعه اعلام کرد ایران به دلیل روابط پرتنش با ایالات متحده، به نشست ورشو درباره خاورمیانه دعوت نشده است.

وی در گفتگو با رادیو آر ام اف لهستان تاکید کرد: «مشخص شده است که این موضوع (دعوت ایران به نشست ورشو) به علت روابط بد میان ایران و آمریکا، مساله ای مختومه محسوب می شود».

معاون وزیر خارجه لهستان در عین حال تاکید کرد نقطه نظرات ایران یا هر ایده مشابهی برای حل بحران ها و پیشرفت در این زمینه در منطقه خاورمیانه، در نشست ورشو که قرار است 24 و 25 بهمن ماه برگزار شود، مطرح خواهد شد.

سیچوکی افزود: «هدف این اجلاس بحث در مورد منابع بی ثباتی در خاورمیانه بوده و به نحوی طراحی شده است تا فرایندی را آغاز کند که ایران نیز نهایتاً بخشی از آن خواهد بود، چرا که این منابع بی ثباتی بدون ایران حل شدنی نخواهد بود.»

پیش از این، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به برنامه آمریکا برای برگزاری نشست ضدایرانی در ورشو گفته بود دولت لهستان که بسیاری از شهروندانش در جریان جنگ دوم جهانی به لطف ایران نجات یافتند، باید از این حرکت شرمنده باشد. ظریف گفته بود: «دولت لهستان نمی تواند این شرمندگی را پاک کند. در حالی که ایران لهستانی ها را در جنگ جهانی دوم نجات داد، این کشور اکنون میزبان سیرک مذبوحانه ضد ایرانی شده است.»

نشست ورشو توسط وزیر خارجه آمریکا ترتیب داده شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد