عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۲۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در واکنش به مخالفتش با بازگشت حامد حدادی گفت: این تصمیم شخص من بود و برخلاف برخی شایعات رییس فدراسیون نقشی در آن نداشت.
مهران شاهین طبع روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، درباره تصمیمش مبنی بر مخالفت با بازگشت حامد حدادی به تیم ملی اظهارکرد: شرایطی وجود داشت که این تصمیم را گرفتم. من حامد حدادی را می شناسم و می دانم که با دلش کاری را انجام می دهد اما شرایط خاصی وجود داشت که چنین تصمیمی را گرفتم. امیدوارم که انگیزه او هم بیشتر از همیشه شود و برای جام جهانی با قدرت به تیم اضافه شود زیرا تیم ملی در جام جهانی به او نیاز جدی دارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این تصمیم تیم ملی را در آستانه پنجره ششم وارد حاشیه نمی کند؟ بیان کرد: امیدوارم که تیم وارد حاشیه نشود. به هر صورت فضایی وجود داشت که چنین تصمیمی را گرفتم و امیدوارم من را هم درک کنند.
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا درست است تصمیم مبنی بر حذف حدادی توسط خودش گرفته نشده بلکه با نظر رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بوده؟ گفت: اصلا اینطور نبوده است. تمام ارتباط هایی هم که با حدادی صورت می گرفت توسط رئیس فدراسیون پیگیری می شد. او بارها می پرسید که وضعیت حدادی چطور شد و می گفتم در حال پیگیری هستم. 
سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه داد: شاید یکی از دللایل اصلی این تصمیم زمان کمی است که تا مسابقات خود در پنجره ششم داریم. در حال حاضر روزی یک جلسه تمرین برگزار می کنیم و فرصتی هم نبود که بتوانیم تمرین بیشتری داشته باشیم. 
شاهین طبع درباره دیدارهای دوستانه با تیم ملی اردن نیز بیان کرد: ابتدا می خواستیم با چین دو بازی دوستانه داشته باشیم اما مسیر سفر آنها طوری نشد که بتوانند به ایران بیایند. پس از مخالفت چینی ها به سراغ کره جنوبی و نیوزلند رفتیم که آنها نیز به دلیل دور شدن مسیر خود حاضر به برگزاری این مسابقه نشدند. 
او افزود: در نهایت اردن را برای این مسابقه انتخاب کردیم که متاسفانه برخلاف اعلام آنها، 2 بازیکن دورگه این تیم به ایران سفر نخواهد کرد. 
سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه داد: برای این دو مسابقه بازیکنان را به دو دسته تقسیم کردیم تا بتوانیم از تمام آنها در ترکیب خود بهره ببریم. اگر بازی های دوستانه به مسابقات رسمی تیم ملی نزدیک بود می توانست کمک بیشتری به ما کند اما اردنی ها با درخواست ما موافقت نکردند. 
شاهین طبع درباره دیدار با ژاپن نیز بیان کرد: باشگاه ممفیس بازیکن ژاپنی خود یعنی واتانابه را آزاد کرده و آنها ویزایش را نیز گرفته اند و احتمال دارد که به ایران بیاید. در کنار واتانابه آنها در دیدار با ایران، نیک فازکاس را هم در اختیار خواهند داشت.
او درباره انتخاب 12 نفر نهایی تیم ملی نیز اظهار داشت: کار ما بسیار سخت است و خوشبختانه همه بازیکنان در اوج آمادگی هستند. برای این دو بازی 14 یا 15 بازیکن در اختیار خواهیم داشت و برای هر دیدار تغییراتی را در ترکیب خود ایجاد می کنیم. 
سرمربی تیم ملی درباره مایک رستم پور نیز گفت: ترکیب ما تا روز آخر مشخص نیست و رستم پور آرام آرام با بازیکنان هماهنگ می شود. امیدوارم که این بازیکن هم بتواند به ما کمک کند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد