ماه مبارک رمضان مبارکباد      27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گرامی باد
      
کد خبر: ۴۳۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها:
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها گفت: 50 درصد از جمعیت سه شهرستان رابر، ارزوئیه و بافت استان کرمان مهاجرت کرده اند.
50درصد از جمعیت سه شهرستان کرمان مهاجرت کرده اند
به گزارش خبرنگار اجتماعی بدر پرس: مهراد امینی زاده روز پنجشنبه در پانزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در محل مجلس قدیم افزود: بسیاری از مردم این شهرها از فقر، بیکاری، مشکل معیشت، مسکن، درمان در رنج هستند، اما چیزی که مردم را بیشتر آزرده می کند وجود تبعیض است.
وی ادامه داد: این تبعیض در استان کرمان مشهود است، این استان، یک استان غنی است و اولین صادر کننده غیر نفتی کشور است. 11درصد از وسعت کشور و 20درصد از باغ های کشور را دارد.پتانسیل های متعدد گردشگری و 660 اثر ملی و ده ها اثر جهانی دارد.
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان گفت: با همه این منابع به اذعان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دومین استان فقیر کشور است و عده زیادی مردمانش با فقر دست و پنجه نرم می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سه شهرستان رابر، ارزوئیه و بافت استان کرمان فقر و بیکاری عامل اصلی تمام ناهنجاری های اجتماعی است و بالاترین نرخ بیکاری را دارند.
امینی ادامه داد: برای بهبود زندگی مردم سه شهرستان رابر، ارزوئیه و بافت پیشنهادی هایی را شامل: اعتماد به جوانان و بانوان در مدیریت استان و شهرستان، تعیین تکلیف خط ریلی کرمان- بافت و سیرجان -کرمان و تعیین تکلیف باند دوم مسیر بافت سیرجان، ایمن سازی جاده های استان کرمان، تقویت گردشگری و سرمایه گذاری در استان، تصویب احداث اولین دهکده سلامت در بافت، تصویب تاسیس منطقه ویژه گردشگری در بافت و رابر و منطقه ویژه کشاورزی در ارزوئیه و مهار بیکاری و ایجاد اشتغال را به مسئولان داریم.

*دادستان کرمان به کتک خوردن بانوی کرمانی رسیدگی کند
نماینده استان کرمان در شورای عالی استان ها گفت: حرکت زشت و ضرب و شتم بانوی کرمانی توسط یکی از نمایندگی های خودروسازی های داخلی را محکوم می کنیم.
وی خطاب به خودروسازها، ادامه داد: شماها که خون مردم را می مکید و جان آنها را می گیرید، اجازه ندارید عزت و احترام آنها را هم بگیرید.
امینی زاده گفت: از دادستان استان کرمان درخواست می کنیم موضوع را تا نتیجه نهایی پیگیری و در دستور کار خود قرار دهد.
در روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی پخش شد که نشان می داد، نماینده یکی از خودروسازهای داخلی، زنی را که برای تحویل خودروی خود مراجعه کرده بود، مورد ضرب و شتم قرار داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد