دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۴۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
جام جهانی اسلحه سابر؛
مجتبی عابدینی ­کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران مدال برنز جام جهانی مجارستان را کسب کرد
به گزارش بدر پرس به نقل ­از فدراسیون شمشیربازی؛ علی پاکدامن، مجتبی عابدینی، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران پنج نماینده ایران در رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر بوداپست مجارستان بودند.
 
در این رقابت‌ها علی پاکدامن با توجه به داشتن رنکینگ برتر به طور مستقیم به جدول نهایی مسابقات راه یافت. محمد رهبری هم با کسب پنج پیروزی و یک شکست به جدول نهایی رقابت‌ها راه یافت. اما مجتبی عابدینی، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران با کسب چهار پیروزی و ۲ شکست به جدول ۱۲۸ نفره رقابت‌ها راه یافتند. هر سه سابریست ایران با کسب ۲ پیروزی به پاکدامن و رهبری در جمع ۶۴ نفر برتر رقابت‌ها پیوستند.
 
مجتبی عابدینی کاپیتان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در جدول ۶۴ نفره "واگنر" از آلمان را ۱۵ بر ۹ شکست داد و با برتری مشابه فرزاد ارسباران مقابل آناتولی از روسیه این ۲ شمشیرباز ایرانی به هم رسیدند. این جدال ایرانی با برتری ۱۵ بر ۱۱ کاپیتان به پایان رسید تا عابدینی به مرحله یک هشتم نهایی برسد. او در این مرحله موفق شد ۱۵ بر ۱۳ "گو" قهرمان نامدار جهان از کره جنوبی و نفر دوم رنکینگ جهان را شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی برسد. در ادامه "ایلیا" از روسیه ۱۵ بر ۹ هم مقابل عابدینی شکست خورد تا کاپیتان تیم ملی ایران در نیمه نهایی حریف "اوه" از کره جنوبی شود، اما او مقابل این کره‌ای که نفر سوم جهان است با نتیجه ۱۵ بر ۱۰ شکست خورد و به مدال برنز رسید.
 
فرزاد باهر ارسباران هم در نهایت سی و یکم شد.
 
محمد رهبری در جدول ۶۴ نفره ابتدا مقابل "ماکسیم" از فرانسه با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ به برتری رسید و حریف اوه در جدول ۳۲ نفره شد. او مقابل این شمشیرباز مطرح کره‌ای ۱۵ بر هفت مغلوب شد و در رده بیست و سوم قرار گرفت.
 
محمد فتوحی نیز در جدول ۶۴ نفره با شکست مقابل "تیبریو" از رومانی که تا نیمه نهایی هم پیش رفت، از رسیدن به جمع ۳۲ نفر برتر بازماند و در نهایت چهل و هشتم شد.
 
اما علی پاکدامن با شکست ۱۵ بر ۱۴ "ماتیاس آلمانی" حریف "تیبریو" شد، اما مقابل این شمشیرباز ۱۵ بر ۱۳ شکست خورد و از رسیدن به جمع ۱۶ نفر برتر بازماند او در نهایت در رده نوزدهم قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد