عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
منابع ارزان قیمت بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۷ رشد چشمگیری داشت و به گفته روح اله خدارحمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این بانک، نقش شعب تهران بزرگ و همکاران پر تلاش، در این رشد و افزایش تعیین کننده و غیر قابل انکار است.
به گزارش  بدر پرس به نقل ازروابط عمومی بانک کشاورزی خدارحمی در دیدار نوروزی خود با کارکنان مدیریت شعب تهران بزرگ، با تأکید بر پرهیز از جذب منابع گران‌قیمت، به رشد سپرده های ارزان قیمت این بانک اشاره و خاطرنشان کرد: افزایش حجم گردش مالی نباید به قیمت گران حاصل شود بلکه، با هزینه معقول نیز می توان  منابع را افزایش داد و بانکداری استاندارد و علمی نیز بر این نوع افزایش صحه می گذارد.

وی با بیان اینکه بیشترین رشد در ترکیب منابع این بانک مربوط به منابع ارزان‌قیمت است گفت:این راهبرد را سال ۱۳۹۸ نیز ادامه خواهیم داد  زیرا جذب منابع با پرداخت سود بالا تفکر خطرناکی است که به بن بست رسیده است و بسیاری از بنگاه های اقتصادی را به مخاطره انداخته است.

خدارحمی گفت: بانک کشاورزی یک بانک دولتی است و تکالیف سنگینی دارد ولی به لحاظ استحکام و سلامت مالی، عملکرد قابل قبولی  از خود برجای گذاشته و جزو بانک های برتر کشور است و در جایگاه مناسبی قرار دارد.

مدیرعامل بانک کشاورزی تغییر نگرش در فرآیند جذب منابع را یکی از ضرورت‌های بانک در شرایط کنونی دانست و اضافه کرد: عملکرد و ارزیابی شعب باید بر مبنای میزان و تعداد حساب های جاری باشد و این ارزیابی به عنوان یک اصل مد نظر قرار گیرد همچنین پرداخت تسهیلات در ازای سپرده گذاری رویه پرمخاطره و غلطی است و اهداف ما را در تجهیز منابع برآورده نمی کند و به جای آن باید با خدمات بهتر و متناسب با عملکرد و میزان منابع ارزان‌قیمت مشتری، تسهیلات پرداخت کرد.

خدارحمی با تبیین عملکرد سال گذشته افزود: امسال هم می توانیم در جذب منابع ارزان قیمت  موفق باشیم و مجددا تأکید می کنم تنها راه جذب منابع پرداخت سود بالا نیست و همکاران ما در مدیریت ها و شعب باید به آن توجه کنند.

وی با بیان اینکه اهداف اعتباری باید با جذب منابع محقق شود افزود:در کنار منابع خوبی که در اختیار داریم، رعایت نسبت منابع و مصارف و کاهش هزینه های اضافی به افزایش منابع کمک چشمگیری خواهد کرد ضمن اینکه ابزارهای مختلف دیگری از جمله پایانه‌های فروش، خدمات الکترونیکی و ... راه های مناسبی برای افزایش منابع هستند.

خدارحمی بر دقت و نظارت کافی در پرداخت تسهیلات نیز تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم در پرداخت تسهیلات به مشتریان توجیه لازم و قانونی وجود داشته باشد.

مدیرعامل بانک کشاورزی در خاتمه به ضرورت تعیین تکلیف دارایی های راکد و اموال مازاد اشاره و تصریح کرد: تعیین تکلیف بدهی های معوق طرح‌های بزرگ وفروش اموال مازاد و تملیکی  نیز موضوع مهمی است  زیرا توجه به وصول مطالبات علاوه بر اینکه منابع جدیدی را به دارایی‌های بانک اضافه می‌کند ، بانک را از بن بست چنین مشکلاتی بیرون می آورد.

خدارحمی افزود: تعیین تکلیف طرح های راکد و همچنین بدهی‌های معوق در قالب پروژه تعریف و با جدیت پیگیری و در اولویت گذاشته  شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد