دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۵۳۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
دوشنبه شب یعنی همان زمانی که برنامه 90 با حضور عادل فردوسی‌پور اجرا می‌شد، همکاران این مجری با غافلگیر کردن او در کافه‌ای در زمان پخش برنامه حالا سابق «نود»، تولد او را جشن گرفتند.
به گزارش بدر پرس:نیمه اسفند بود که عادل فردوسی‌پور بعد از افشای مساله برنامه‌ریزی شده در مکانیزم ثبت آرای مردمی علیه خود و برنامه نود، مقابل چشم مدیران ارشد سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی روی سن رفت و پس از دریافت جایزه، پشت میکروفن و رو به حضار جملاتی به زبان آورد که کمتر سابقه داشت اما انتظارش می‌رفت.

 مدیر شبکه 3 کاملا از غوغای درونش خبر می‌داد اما او پاسخ خود را یک هفته بعد و از زبان مدیر گروه ورزش شبکه تحت مدیریتش برای عادل فرستاد. مدیر گروه ورزش شبکه3 گفت: برنامه نود در سال 98 با ترکیب و ساختار جدیدی روی آنتن شبکه 3 خواهد رفت. ارتقا و تلاش برای بهبود برنامه‌ها فقط مختص برنامه‌های کم مخاطب نیست و برنامه‌های پرمخاطب هم از این قاعده مستثنی نیستند. وی از تکیه کلام فردوسی‌پور علیه خود او استفاده کرده و با کنایه می‌گوید: «فردوسی‌پور فرزند رسانه ملی است و با تخصصی که دارد می‌تواند در سمت‌های جدی‌تر و با دست بازتر به تکثیر برنامه‌های تخصصی ورزشی بپردازد، به طوری که ما بتوانیم برنامه‌های پرمخاطب ورزشی بیشتری داشته باشیم.» این اظهارات نشان داد که فروغی در تصمیمش برای حذف 90 با عادل فردوسی‌پور جدی است و آن را عملیاتی کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 90 در شبکه دیگر
دیروز تابناک نوشت، از برخی رسانه‌ها به نقل از منابع نزدیک به سیما مطلع شدیم به موازات حذف برنامه نود و عادل فردوسی‌پور از چرخه برنامه‌سازی در «شبکه سه»، پشت پرده، بحث و تبادل نظر میان مدیران بالادستی «علی فروغی» برای تداوم این برنامه در جریان است! در این ارتباط شنیدیم این موضوع شنبه شب و پیرو انتشار تصاویر جمع شدن دکور برنامه نود در استودیو ۱۱ با جدیت بیشتری از سوی معاونت سیما پیگیری شده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که قرار شده با تخلیه دکور برنامه نود، همان استودیو در اختیار یکی دیگر از برنامه‌های در دست تهیه شبکه سه قرار بگیرد که البته هنوز اسمش مشخص نشده و معلوم نیست ورزشی باشد یا غیرورزشی! شنیده‌ها از سازمان صداوسیما در این باره که چرا این اتفاق در حال رخ دادن است؟ حاکی از این است که اول: هیچ یک از برنامه‌سازان و مجریان ورزشی شبکه‌های یک تا شش و حتی نسیم، حاضر به اجرا و ساخت برنامه نود نشده‌اند. در واقع کسی حاضر به چنین ریسک بزرگی نشده و از طرفی کسی حاضر به پذیرش این کار به احترام رفاقتی که با عادل فردوسی‌پور داشته، نشده است. دوم: معاون سیما (میرباقری) در نشستی که با مسئولان ذی‌ربط داشته با اشاره به اثرگذاری «برنامه نود» در جذب مخاطب، تأکید کرده از آنجا که شبکه‌های یک و دو سیما در این سال‌ها پس از پرمخاطب‌تر شدن شبکه سه، بخش قابل توجهی از مخاطبان حرفه‌ای قدیمی‌شان را از دست داده‌اند اگر نود یا عادل فردوسی‌پور به یکی از این دو شبکه برود در رونق برنامه‌سازی در این دو شبکه از جهت حضور مخاطب پای گیرنده‌های تلویزیونی و البته جذب تبلیغات تلویزیونی تأثیر بسزایی خواهد داشت. 

ناگفته نماند اینکه با ورود برنامه نود به شبکه‌های یک یا دو، برنامه‌هایی همچون ورزش و مردم و یا ورزش از نگاه دو به چه سرنوشتی دچار خواهند شد، خبری در دسترس نیست، اما به نظر می‌رسد عزم جزم مسئولان عالیرتبه سیما برای از بین نرفتن برنامه نود زمانی جزم‌تر شده که بازخورد حذف این برنامه از کنداکتور برنامه‌های شبکه سه را بین مردم کوچه و بازار دیدند و متوجه بهره‌برداری شبکه‌های خارجی از این موضوع شده‌اند. از طرفی با انتقال نود به یکی دیگر از شبکه‌های سیما، حرف علی فروغی نیز در راستای حذف این برنامه از شبکه سه به کرسی نشسته و خدشه‌ای در تصمیم این مدیر سازمان ایجاد نمی‌شود. بنابر گزارش خبرورزشی، شایان ذکر است استدلال برنامه‌سازان شبکه سه نیز این است که این شبکه برای جذب مخاطب هیچ نیازی به داشتن چنین برنامه‌ای نداشته و با دیگر برنامه‌های ورزشی و سرگرم کننده‌اش، از جمله پخش فوتبال‌های روز اروپا یا سریال‌های تلویزیونی و مسابقاتی چون «برنده باش» و «عصر جدید» ماهیت خود را در قبال مخاطب قشر جوان حفظ می‌کند. گفتنی است شرط اصلی برای انتقال برنامه ۹۰ به شبکه‌ای دیگر رضایت شخص عادل فردوسی‌پور به عنوان تهیه کننده برنامه است و حالا باید دید آیا او به تصمیم مدیران بالادستی سازمان تن می‌دهد یا همچنان برای بازگشت به شبکه ۳ صبر می‌کند.


منبع:روزنامه آرمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد