عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۵۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
بهرام قاسمی دهمین سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه 23 فروردین ماه) در پایان فعالیتش در این سمت از رسانه‌ها خداحافظی کرد.
به گزارش بدر پرس:بهرام قاسمی دهمین سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) در پایان فعالیتش در این سمت با انتشار متنی از رسانه‌ها خداحافظی کرد و نوشت: «نه زبان را سرِ بیانِ فراقِ یاران است و نه واژگان را تحمل شرح داستان؛ گزیر و گریزی از رفتنِ «به هنگام» نیست و نباید باشد، شاید همیشه در تاریخ، «به هنگام» آمدن و «به هنگام» شدن و کوچ، از اقبال و بخت بلند باشد و از آموزه‌ها و عبرت‌های تاریخ. ناگزیر امروز دیگر باید رفت؛ با کوله باری سرشار از خاطرات شیرین، و گاهی و اندکی تلخ.

چشم‌های بی قرار و دلواپس مدام در چشمخانه به روز‌های پسین و واپس می‌نگرند، شاید تمنایی برای درنگ ثانیه‌های بی رحم که پیوسته می‌گریزند به آینده‌ای مبهم، و مجالی نمی‌گذارند برای باز ایستادن، گفتن و شنیدن، و بازبینی و نقد و نقادی همه آنچه بود و آن چه شد و چرایی و چگونه شدن آن.

تجربه و فعالیت قریب به سه سال در کسوتِ سخنگویی سرزمین پیر رعنای هزار افسان و هزاردستان، نشانی گرانسنگ و پر افتخار بر سینه اینجانب بود. ثبت این برگ‌های زرین همیاری و همراهی و همکاری، ممکن نبود مگر با همت دلدادگان این مرز و بوم در همه حوزه ها، و بزرگانی که شوربختانه به هر دلیل، یا نبودِ مجالی در خور، نامی از آنان نتوانم برد.

در فصل وصل، همه اهتمام و کوششِ ما در سخنگویی و حوزه دیپلماسی عمومی، تلاشی بود برای ایجاد و تقویت جان مایه انس و الفتی که میان ما و جانِ شیفته اهالی پُر مهر و پُر جنب و جوش رسانه و دیپلماسی عمومی پدید آمد. این همکاری و ارتباط میسر نمی‌شد مگر در پرتو الطاف الهی و همراهیِ وزیر محترم، که همواره مشوق و حامی تعامل جدی با اصحاب رسانه بود؛ و باز سپاس و قدردانی بسیار که به همت صبر و متانت فراوان، تمامی کاستی‌ها و نتوانستن‌ها و کمبود‌ها را سخاوتمندانه تحمل کردند. می‌توان گفت و ادعا کرد که تمامی هم و غم و سعیِ ما در این سال ها، تقویت گفتمانِ سازنده با همه رسانه ها، فراتر از سلایق و نگرش‌های گاهاً متفاوت و برقراری تعامل حتی با شیوه‌هایی بیرون از دایره و چارچوب‌های متداول و مرسومِ اداری، و بی توجه به روز و ساعت و زمان و زمانه بود. ما با اعتقادی راسخ به نقش رسانه و افکار عمومی، که از خوشِ روزگارِ ما بسیار تیزبین و فهیم است، در این وادی تقلایی و تلاشی را آغاز کردیم که بی شک آن را نهایتی و انتهایی نیست.

کیست که نداند صدای رسای رسانه ها، صدای یک جامعه سالم، پویا، کُنشگر و آگاه است.

تشریک مساعی دولت، رسانه و شهروندان، نه تنها به افزایش دانایی و آگاهی رسانه‌ای جامعه کمک می‌کند، بلکه آن را به سمت توسعه و کامیابی‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی سوق می‌دهد. رسانه‌ها آینه تحولات اجتماعی هستند که با همگرایی ملی، انسجام درونی و اجماع نخبگان سیاسی به مظهر قدرت، اتحاد و انسجام تبدیل خواهند شد. سخنگو، یا در عبارت و عنوان کامل‌تر آن «سخنگو و ریاست مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای» وزارت امورخارجه، از همکاری و مساعدتِ خوب و ارزنده‌ی اکثریت قریب به اتفاق اهالی پر مهر، فرهیخته، و پر نشاط رسانه، بویژه خبرنگاران حوزه سیاست خارجی و مدیران ارجمند جراید، خبرگزاری ها، پایگاه‌های خبری، کارشناسان شبکه‌های خبری رسانه ملی و همچنین تمامی نهاد‌های فرهنگی، انجمن‌های مردم نهاد، اساتید، مقامات دانشگاهی، ورزشی، گردشگری و میراث فرهنگی، سینما و هنر و... بهره برد. برای تمامی این الطاف و سخاوتمندی بی کران آن‌ها سپاسگزاری و قدردانی خود را ابراز می‌نمایم و بار دیگر برای تمامی کاستی‌های تحمیلی پوزش می‌خواهم.

در سال نو برای همه اهالی رسانه و فعالان حوزه دیپلماسی عمومی، حالی خوش‌تر و توفیق فراوان از درگاه ایزد منان آرزومندم.

درود و بدرود
بهرام قاسمی
۹۸.۱.۲۳»


بهرام قاسمی پیش از این مسئولیت‌هایی، چون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایرلند، ایتالیا و اسپانیا، رئیس اداره دوم سیاسی، رئیس اداره اول مشترک المنافع، مدیرکل غرب اروپا وزارت امور خارجه و معاونت پژوهش‌های بین‌المللی مرکز تحقیقات استراتژیک را بر عهده داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد