دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
تهران-بدر پرس- وزیر ورزش و جوانان گفت: با اقدامات انجام شده در 2 سال گذشته دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از بودجه های دولتی بی نیاز کردیم.
سلطانی فر: با تدبیر دولت سرخآبی ها از بودجه بی نیاز شدند
به گزارش بدر پرس:«مسعود سلطانی فر» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از 2 سال گذشته وضعیت سرخآبی ها به طور چشمگیری سروسامان پیدا کرده و بیشتر بدهی های آنها پرداخت شده است.
وی افزود: موضوع بودجه و حامی مالی این 2 باشگاه را به گونه ای حل کردیم که بدون کمک دولتی و تنها با تکیه بر کمک های مردمی و تبلیغات هزینه های خود را تامین می کنند. 
وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: در مدت 2 سال، سامان دهی لازم را در ساختار باشگاه ها انجام دادیم و در نشست های مختلفی که با سازمان امور مالیاتی داشتیم، نسبت به حسابرسی این 2 باشگاه شفاف سازی صورت گرفت. 
عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به تصمیم دولت در واگذاری دو تیم بزرگ ایران به بخش خصوصی تاکید کرد: در کمیسیون اصل 44 موضوع واگذاری 2 باشگاه بزرگ فوتبال براساس مصوبه دولت و تکلیفی که در قانون بودجه بر عهده وزارت ورزش و فرا بورس قرار گرفته است، مورد بررسی قرار گرفت. 
سلطانی فر ادامه داد: در این جلسه به طور رسمی اعلام کردم که سیاست دولت و وزارت ورزش، واگذاری سرخآبی ها براساس مصوبه دولت است. این کار به خاطر الزامات بین المللی و تقویت 2 باشگاه انجام می شود زیرا اگر خصوصی سازی انجام گیرد، بدون شک رشد و توسعه نیز بدنبال خواهد داشت. 
وی تصریح کرد: همچنین در جلسه ای که در کمیسیون اصل 44 برگزار کردیم و نمایندگانی از چند نهاد مانند مرکز پژوهش های مجلس، بورس، فرابورس، دیوان محاسبات، سازمان خصوصی سازی و جمعی از نمایندگان مجلس حضور داشتند، معاون قهرمانی وزارت ورزش را مامور کردیم تا روند واگذاری این 2 باشگاه به بخش خصوصی را به طور جدی پیگیری کند.

** امیدواریم تا پایان سال ۹۸ استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند
به گزارش ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان همچنین تاکید کرد: هر یک روزی که زودتر کار خصوصی سازی دو باشگاه بزرگ کشورمان انجام شود مورد استقبال وزارت ورزش و دولت است.
وی اظهار داشت: من به طور رسمی اعلام می ‌کنم که نظر دولت و وزارت ورزش و جوانان این است که هرچه سریع ‌تر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند و هر یک روزی که زودتر این اتفاق بیفتد بیشتر مورد استقبال ماست. هم از جهت الزامات بین‌المللی به این موضوع اصرار داریم هم فکر می‌کنیم باشگاه‌هایی که خصوصی باشند فرایند رشد و توسعه خود را بهتر طی می‌کنند.
وی در ادامه افزود: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خمیر مایه اصلی فوتبال کشور هستند و با خصوصی شدن حتماً می‌توانند در خصوص آموزش پایه تیم‌های خود کارهای اساسی‌تری انجام دهند.
وزیر ورزش و جوانان، اضافه کرد: به نسبت دو سال و نیم قبل که مسئولیت ورزش کشور را در دست گرفتیم امروز این دو باشگاه وضعیت بسیار بهتری دارند. بحث تأمین منابع مالی آنها از اسپانسرینگ و تبلیغات آنها بدون وابستگی به بودجه دولتی ساماندهی شده است. همچنین در زمینه مالیاتشان نشست‌های مختلفی با سازمان مالیاتی داشتیم و شفاف سازی کامل انجام دادیم تا با این شفاف سازی بخش مهمی از مشکلات آنها حل شود.
سلطانی‌فر در ادامه، خاطر نشان کرد: مقرر شده است کمیته ویژه‌ای متشکل از تعدادی از نمایندگان مجلس، معاون ورزشی وزارت ورزش و جوانان، مدیران باشگاه استقلال و پرسپولیس، نمایندگان سازمان فرابورس، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس تشکیل شود تا با برگزاری جلسات مستمر هفتگی موضوع واگذاری این دو باشگاه را پیگیری کنند تا به امید خدا کل این فرایند در سال ۹۸ انجام و استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد