دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۶
جلسه تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز صبح سه شنبه یکم اردیبهشت ماه در تالار اجتماعات اداره کل برگزار شد.
همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این مراسم گفت: امیدوارم با خلاقیت و تجربیاتی که آقای جوروند دارند؛ فضای مناسب تر و روان تری بوجود بیاید و کارها با تسریع بهتری انجام شوند.

وی افزود: حجم بسیاری از کارها و فعالیت های فرهنگی در شهراهواز به عنوان مرکز استان انجام می شود و ما نیتمان نیز همین است که اداره کل کارهای ستادی و کلان را در حوزه فرهنگ پیگیری کند و کارهای اجرایی به ادارات شهرستان ها واگذار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: اتفاقات خوبی در اهواز درحال انجام است. سالن هایی که سال ها به هر دلیل فعالیت عمرانی آن ها کاسته شده بود، اواخر سال گذشته کلنگ خوردند. ساخت تالارهای نمایش و همایش آغاز شده است که این موضوع به رونق فضای فرهنگی شهر اهواز کمک بسیاری خواهد کرد و انجمن ها سامان خواهند گرفت.

قنواتی در ادامه به موضوع «اهواز پایتخت کتاب ایران» اشاره کرد و گفت: اهم فعالیت های فرهنگی و هنری ما در سال جاری به حوزه کتاب اختصاص خواهد داشت و در نمایشگاه کتاب نیز موقعیت ویژه ای خواهیم داشت و برنامه های مناسبی را ارئه خواهیم کرد.

وی افزود: اهواز دارای هنرمندان و فرهیختگان بسیاری است که توانمندی های بسیاری دارند و کمتر جای دیگرای را می توان مانند اهواز دید ؛ باید از این فضا و توانمندی ها استفاده نماییم و همچنین از همکاری و کمک شهرداری، فرمانداری و دیگر مسئولان شهر اهواز نیز استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: مکتب اسلام آنقدر بزرگ و گسترده است که ما همواره می توانیم با استفاده از مباحث مختلف این مکتب در خلق آثار فرهنگی و هنری استفاده نماییم و امیدوارم بتوانیم با همکاری و همدلی از توانمندی های همه ی مردم در همه حوزه ها بهره بگیریم.

در ادامه مراسم انوشیروان بهرامی رییس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز گفت: شهر اهواز بدلیل وسعتی که دارد ، فعالیت های فرهنگی و هنری آن نیز بسیار گسترده است و ما با همکاری و تلاش همکاران سعی کردیم سطح فعالیت ها را بالاتر ببریم.

وی افزود: در حال حاضر 38 آموزشگاه آزاد هنری فعال، شش شرکت تهیه و تولید و تکثیر آثار صوتی فعال؛ هفت شرکت تولید فیلم های کوتاه فعال ، سه آموزشگاه آزاد سینمایی ، 89 موسسه فرهنگی و هنری و 76 چاپخانه در حال فعالیت هستند.

بهرامی ادامه داد: در سال گذشته همچنین 38 مجوز کانون تبلیغاتی و سه مجوز انتشارات صادر شده است.

محمد جوروند رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز نیز گفت: همکاران ما در اداره اهواز بدون تردید تلاش بسیاری کرده اند اما ان شاءالله در ادامه با یک برنامه مشخص و در یک مسیر روشن فصل جدیدی از فعالیت های فرهنگی و هنری اهواز باز خواهیم کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و همدلی همکاران و هنرمندان فضای مقبول و با نشاطی در اهواز ایجاد شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد