دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
در اعتراض به منع حجاب در مدارس؛
تهران- بدر پرس- «مارتا بیسمان» نماینده زن اتریشی روز جمعه در اعتراض به ممنوعیت حجاب در مدارس اتریش، در پارلمان این کشور با روسری به سخنرانی پرداخت.
نماینده اتریشی با روسری در پارلمان حاضر شد
به گزارش  بدر پرس به نقل ازشبکه خبری روسیا الیوم، پارلمان اتریش قانونی تصویب کرده که بر اساس آن حجاب اسلامی در مدارس ابتدایی این کشور ممنوع می شود.
فیلمی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، تصویر بیسمان را در حالی نشان داده که پیش از نطقش در مجلس، روسری قرمز رنگی بر سر کرده و به موافقان تصویب این قانون می گوید: مرا نگاه کنید، آیا با پوشیدن حجاب تغییری کرده ام؟
وی با تکرار سخنان خود بار دیگر تصریح می کند: آیا من مارتا بیسمان نماینده مجلس اتریش نیستم؟ آری! من همان خانم آزادیخواه و مخالف فرقه گرایی و مدافع حقوق زنان هستم.
بیسمان ادامه داد: من همان فردی هستم که به این نتیجه رسیده ام که انسان آزاد متولد شده است.
وی گفت: افتخار این را داشتم که در ماه های گذشته، با بسیاری از خانم های بزرگوار مسلمان در کشور آشنا شدم؛ افرادی که به عنوان پزشک، فیزیکدان، معلم، فعالیت دارند، اما شما می خواهید با این قانون، آنان را مجازات کنید.
نماینده مجلس اتریش در دفاع از حجاب زنان محجبه کشورش، گفت: تمامی این افراد زنانی موفق و بلندپرواز هستند و رعایت حجاب، مانع از پیشرفت، ترقی و انجام وظیفه شان نشده است.
وی به نمایندگان اتریشی که قانون ضد حجاب را تصویب کرده اند، توصیه کرد: به جای آن که شما از زنان مسلمان حرف بزنید، بیایید و با آنان (مستقیماً) سخن بگویید.
بیسمان گفت: ما می توانیم ارزش های زیادی چون گذشت، حس کمک کردن، همبستگی و عشق به کار برای منافع جمعی را از زنان مسلمان بیاموزیم.
ممنوعیت حجاب در مدارس اتریش، با انتقادهای زیادی در رسانه های اجتماعی رو به رو شده اما سیاستمداران دست راستی و پوپولیست اروپایی از آن حمایت کرده اند. 
مطابق قانون جدید اتریش، دانش آموزان مدارس ابتدایی از پوشیدن 'لباس های متأثر از ایدئولوژی یا مذهب از جمله پوشاندن سر' منع می شوند. این قانون به طور خاص پوشیدن کلاههای یهودی 'کیپا' و پوشش مخصوص سیک های هندی (پارکا) را مستثنی کرده است.
این قانون با حمایت نمایندگان عضو ائتلاف دست راستی حاکم شامل حزب محافظه کار 'مردم' و حزب 'آزادی' که 60 درصد کرسی های پارلمان را دارند به تصویب رسید. 
احزاب مخالف در پارلمان اتریش شامل سوسیال دموکرات ها این قانون را اقدامی پوپولیستی علیه اقلیت های مذهبی دانستند و به آن رأی مخالف دادند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد