دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
آئین تاسیس نخستین کانون سران دفاتر و دفتر یاران استان خوزستان با حضور معاونت اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مدیر کل اسناد این سازمان ، رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران کشور، مقامات استانی و قضائی و با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان برگزار شد.

آئین تاسیس نخستین  کانون سران دفاتر و دفتر یاران استان خوزستان با حضور معاونت  اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشورومدیر کل اسناد این سازمان ، رئیس کانون سردفتران و دفتر یاران کشور، مقامات استانی و قضائی و با حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور  در این آئین ضمن ابراز خرسندی ازتشکیل کانونهای استانی روند رو به رشد تشکیل این کانونها را ازموفقیتهای سازمان ثبت دانست وتاکیدکرد هرقدر کانونهای استانی فعال تر ومنسجم تر باشند مشکلات پیش روی این حوزه با سرعت بیشتری مرتفع خواهدشد وپیشرفت های مهمی حاصل خواهد آمد .
وی بیان کرد: برای خدمات رسانی هر چه بیشتر به مردم در زمینه اسناد و املاک باید جایگاه سردفتران و دفترداران ارتقا یابد.
معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: بیشتر آسیب های ثبت اسناد و املاک در بدنه کارشناسی است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون 450 واحد ثبتی در کشور وجود دارد گفت: فعالیت های سنتی که درگذشته در ثبت اسناد و املاک کشور انجام می شد نقاط تاریکی بودند که آسیب های زیادی به این بخش وارد می کرد.
انجم شعاع بیان کرد: صدور سندهای تک برگ، ثبت املاک در سامانه اسناد به صورت آنی و بسیاری از کارهای دیگر برای الکترونیکی کردن صدور سند و دور شدن از فعالیت سنتی در حوزه ثبت اسناد از جمله کارهایی است که توسط ثبت اسناد و املاک کشور انجام می شود.
معاون اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشوراظهار کرد: شبکه سراسری ثبت شرکت ها در کشور راه اندازی شده و این شبکه این اطمینان و امنیت را ایجاد کرده که جلوی بسیاری از تخلفات در ثبت شرکت ها گرفته شود.
وی گفت: در برنامه پنجم توسعه و قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد تکلیف بود که ثبت آنی در ثبت اسناد کشور انجام شود که از شهریور پارسال این طرح اجرا شده است.
ایشان افزود: ثبت اسناد و املاک کشور به دنبال معاف کردن دفترخانه ها از گرفتن استعلام های سنتی است. 

در ادامه اقبال مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستا ن با تشریح  مراتب پیگیری افتتاح کانون  بیان داشت با عزم ریاست سازمان  همه تلاش ها به نتیجه رسید و بالغ بر 2 میلیارد توما ن  از طرف  کانون  مرکز برای خرید محل کانون  اختصاص یافت.

 ایشان با تاکید بر اجرای ثبت الکترونیک  و ثبت آنی روند ثبت در استان را رضایت بخش  خواند و گفت هم اکنون 309 دفتر اسناد رسمی  و 104 دفتر ثبت ازدواج و 23 دفتر طلاق در کنار 21 واحد  واحد ثبتی در حال خدمت رسانی به  بیش ار 4 میلیون و ششصد هزار نفر  خوزستانی می باشد.

 وی  با اشاره به فعالیت های اداره کل ثبت استان گفت در سال گذشته ما توانستیم بیش از 168 هزار  فقره سند  را از طریق کاداستر صادرو همچنین 132 هزار شرکت را به ثبت برسانیم  و از این طریق بیش از 680 میلیارد درآمد زایی داشته باشیم.

 مدیر کل ثبت استان با با اشاره به پی گیری مقوله جعل ثبت  سند  در استان  گفت یکی از اقدامات  اساسی  ما بحث جعل و پیگیری آن در استان بوده است  زیرا خوزستان به دلیل دارا بودن  املاک با ارزش  ومهم همیشه مورد توجه و طمع جاعلان و کلاه برداران  قرار داشته است  و در این میان  وقوع 8  سال جنگ تحمیلی  در استان خوزستان باعث گردیده تا سند رسمی  به نسبت همه املاک صادر نشود  به همین خاطر  ما اکنون شاهد جعل در قولنامه ها می باشیم.

  ایشان افزودالبته در این میان  ما با کمک حفاظت و اطلاعات  دستگاه به شدت  پیگیر این مسئله هستیم  بگونه ای که  این موضوع  با همکاری دستگاه حفاظت  اطلاعات ثبت  و داد ستانی تا  حصول نتیجه ادامه می یابد  و ما به شدت با جاعلین سند برخورد می نمائیم  و برای ما و سردفتران  ارزش واقعی سند  رسمی مشخص  و مهم است .

حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز دیگر سخنران مراسم با ایراد سخنانی بیان داشت : سلامت و امنیت بخش مهمی در تنظیم اسناد است و بخش مهمی از کار در قوه قضاییه در بحث کار و امنیت بر عهده سردفتران است.

وی افزود: سردفتران باید به خوبی با مسایل شرعی آشنا شوند تا سلامت حرفه کاری خودرا رعایت کنند.

امام جمعه موقت اهواز گفت:سردفتران در کار خود تنها نباید نگاه مادی داشته باشند و باید به مسایل شرعی نگاه ویژه داشته باشند.

وی اظهارکرد: برخی از شهرستان ها مشکلاتی در بحث ثبت اسناد دارند به عنوان نمونه شهرستان خرمشهر که بیشتر اسناد و املاک در این شهرستان و بسیاری از بافت های املاک از بین رفته است.

معاون قضایی دادگستری استان حجت الاسلام و المسلمین سعدی نیز در این مراسم طی سخنانی ابراز داشت: سردفتران و دفتریاران نمایندگان مردم هستند و بار بزرگی از دولت در بخش اسناد و املاک بر عهده این قشر است.
وی افزود: سردفتران باید به خوبی با مسایل شرعی آشنا شوند تا سلامت را حرفه کاری خود رعایت کنند.
معاون قضایی دادگستری استان خوزستان گفت: متاسفانه دریافت کد رهگیری برای صدور سند در بنگاه های معاملاتی انجام می شود که می تواند در ایجاد بروز بسیاری از تخلفات دخالت داشته باشد برای این مهم باید برنامه ای اندیشیده شود.
همچنین در ادامه مراسم معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندارخوزستان اظهار کرد: سیاست دولت تدبیر و امید بر این اساس است که تشکل های مردمی را توسعه دهد.

علی عماد افزود: راه اندازی انجمن ها باعث می شود که خواسته های مردم در چهارچوب قانون انجام شود و برای اینکه جامعه ای توسعه یافته داشته باشیم باید تشکل های مردمی را توسعه داد.
وی افزود: در بحث توسعه دولت الکترونیک اقدامات زیادی انجام شده اما با وجود تلاش های زیادی که در این زمینه انجام گرفته بیشترین استفاده از این بخش را بانک ها داشتند و دستگاه های اجرایی در اجرای آن چندان موفق نبودند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندارخوزستان افزود: توسعه دولت الکترونیک باعث سرعت بخشیدن به ارائه خدمات به مردم می شود و هزینه ها را کاهش می دهد و علاوه برآن از اجرای روش های سنتی اداری جلوگیری می کند.
عماد بیان کرد: بیشتر درآمدهای دولت صرف هزینه های جاری می شود و تنها 15 درصد از درآمد دولت در بخش عمرانی صرف می شود به همین منظور گرایش به سمت ایجاد تشکل های مردمی در کاهش هزینه های دولت بسیار موثر است.
 در پایان توسلی رئیس اولین کانون سران دفاتر و دفتر یاران استان  کانون را همکار سه قوه دانست و بیان داشت سردفتران با تولید سند رسمی به عنوان دلیل اثباتی برای محاکم قضائی  و نقش پیشگیرانه اجتماعی از جرایم مانند جعل و کلاه برداری همکار قوه قضائیه  و با بودجه آفرینی  برای دولت  از طریق حق الثبت  و مالیات  و عوارض همکار دولت  و با دادن نظرا ت مشورتی  و تهیه آرای وحدت رویه  در کانون به منزله  لوایح کارشناسی  شده برای کمیسون ها  حقوقی مجلس  همکار قوه مقننه هستند زیرا وضع قوانین فنی و حقوقی و ثبتی را تسهیل می کند.

در پایان این مراسم که با حضور جمع کثیری از سران دفاتر و دفتر یاران استان نیز حضور داشتند ، ابلاغ اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان خوزستان که از سوی  دکتر تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر گردیده بود به آنها تحویل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد