دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
سیزدهمین همایش بزرگداشت حکیم سخن ، ابوالقاسم فردوسی طوسی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در شوشتر برگزارشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که در این برنامه حضور داشت فردوسی را انسانی حکیم و نظریه پرداز دانست که اشعار او نظریه هایی عملی و کاربردی را برای انسان ، طرح ریزی می کند.

همایون قنواتی گفت: انسانی که حکیم فردوسی معرفی می کند انسان عقل گرای معنویت خواه است.

وی افزود: تعادل و توازنی که در شاهنامه وجود دارد لازمه ی جامعه و انسان امروزیست.

وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران این همایش ، بر اهیمت برگزاری برنامه های مردمی تأکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: به منظور پاسداشت مقام فردوسی سخن سرای بزرگ پارسی ، این همایش در ابعاد گسترده ای و با حضور اندیشمندان ، فردوسی پژوهان و نقالان مطرح استانی و کشوری به مدت دو روز در شوشتر و یک روز در گتوند برگزار گردید.

علی بهرامی گفت: استفاده از نقالان و شاهنامه خوانان جوان در این همایش ، اجرای موسیقی سنتی و زورخانه ای به عنوان یکی از نقاط قوت برنامه بازتاب بسیار خوبی در بین علاقه مندان داشت.


گفتنی است که این همایش در بیست و هفتم و بیست و هشتم فروردین 94 در دو روز برگزار شد و در هر دو روز بیش از 3 ساعت اجرای برنامه داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد