دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
سیزدهمین همایش بزرگداشت حکیم سخن ، ابوالقاسم فردوسی طوسی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در شوشتر برگزارشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان که در این برنامه حضور داشت فردوسی را انسانی حکیم و نظریه پرداز دانست که اشعار او نظریه هایی عملی و کاربردی را برای انسان ، طرح ریزی می کند.

همایون قنواتی گفت: انسانی که حکیم فردوسی معرفی می کند انسان عقل گرای معنویت خواه است.

وی افزود: تعادل و توازنی که در شاهنامه وجود دارد لازمه ی جامعه و انسان امروزیست.

وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران این همایش ، بر اهیمت برگزاری برنامه های مردمی تأکید کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر گفت: به منظور پاسداشت مقام فردوسی سخن سرای بزرگ پارسی ، این همایش در ابعاد گسترده ای و با حضور اندیشمندان ، فردوسی پژوهان و نقالان مطرح استانی و کشوری به مدت دو روز در شوشتر و یک روز در گتوند برگزار گردید.

علی بهرامی گفت: استفاده از نقالان و شاهنامه خوانان جوان در این همایش ، اجرای موسیقی سنتی و زورخانه ای به عنوان یکی از نقاط قوت برنامه بازتاب بسیار خوبی در بین علاقه مندان داشت.


گفتنی است که این همایش در بیست و هفتم و بیست و هشتم فروردین 94 در دو روز برگزار شد و در هر دو روز بیش از 3 ساعت اجرای برنامه داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد