دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
گودرزی، وکیل نجفی می‌گوید خبرنگار صداوسیما قبل از کارشناسی پلیس به اسلحه و خشاب و گلوله آن دست زده است. ️
هشت ایراد و ابهام مهم پرونده نجفی؛ از دکمه‌های پیراهن مردانه تا ۹محل اصابت گلوله
به گزارش بدر پرس:حمیدرضا گودرزی، وکیل محمدعلی نجفی، در ساعت پایانی جلسه دوم دادگاه رسیدگی به قتل میتر استاد، تردید‌ها و ابهام‌هایی در روند تحقیق‌ها پلیسی بیان کرد که در هشت نکته زیر آن را می‌خوانید:

«روز حادثه خبرنگار صداوسیما اسلحه را در دست می‌گیرد خشاب را بیرون می‌آورد و ادعا می‌کنند که کار‌های کارشناسی روی اسلحه انجام شده، اما در پرونده دیدم که کار‌های کارشناسی اسلحه نهم و یازدهم خرداد انجام شده.

️چرا ساعت ۱۱شب کمیسیون روان‌پزشکی پزشکی‌قانونی تشکیل شده؟ چرا این همه عجله برای فرستادن پرونده به دادگاه؟

مگر می‌شود پنج گلوله شلیک شود و ۹محل برخورد گلوله وجود داشته باشد؟ مگر می‌شود دوگونه گلوله کشف شود؟

️مگر می‌شود یک گزارش بگوید گلوله از کف دست مقتول وارد شده و از پشت دست او بیرون شده و گزارشی دیگر دقیقا حرف عکسی بزند؟

در این پرونده پنج پوکه داریم، اما در بررسی صحنه معلوم شده که روی دیوار حمام، روی در کمد روشویی و روی سقف، روی‌هم‌رفته هفت محل برخورد گلوله هست. دو محل گلوله دیگر هم یکی قفسه سینه و دیگری کف دست چپ مقتول است.

چرا؟ چون از این اسلحه پنج گلوله شلیک شده و چهارگلوله دیگر از اسلحه دیگری در رفته و شلیک شده؛ یعنی احتمالا دو نفر دیگر هم که شلیک‌ کرده‌اند.

سلاح به‌کار رفته در این ماجرا، b۵۲۰cz بوده، اما در کیفرخواست آمده d۵۲۰cz. در تشخیص سلاح هویت سلاح، کالیبر سلاح به‌کاررفته، ۹میلی‌متری مطرح‌شده، ولی در مجوز آن به‌کار ویژگی‌های دیگری آمده.

تیم بررسی صحنه اعلام کرده گلوله به شکل مدور وارد سینه شده، اما تیم دیگر می‌گوید شکل بیضوی دارد؛ یعنی اختلاف، از زمین تا آسمان است. گلوله از دیوار به سقف نمی‌خورد بلکه به‌عکس از سقف ممکن است، کمانه کند و به دیوار بخورد.

«قهرمانی» کارشناس رسمی دادگستری که ۳۰سال معاون پزشکی‌قانونی بوده درباره به‌هم‌خوردن شکل گلوله بعد از خوردن آن به دست و بدن مقتول نظر داده زمانی‌که گلوله به بخشی‌از بدن مثل این دست که استخوون سخت نداره، برخورد کند احتمال به‌ هم خوردن شکل گلوله منتفی است.

️گلوله از قسمت‌های نرم بدن مقتول گذشته و چگالی استخوان‌ها و چگالی گوله دقیقا به ما خواهد گفت چه اتفاقی افتاده است.
 
در صحنه شمار زیادی دکمه از پیراهن مردانه کنده شده اما نجفی که می‌گوید تی‌شرت بر تن داشته و با همان به قم و اداره آگاهی رفته است.
 
مگر می‌شود شخصی در این پرونده بازداشت شود و فردایش آزاد شود و کسی نپرسد که او که بود؟»
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد