دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
در پاسخ به ادعای وزیر خارجه‌آمریکا با رسانه‌های ایرانی؛
سخنگوی دولت با اشاره به درخواست وزیر خارجه‌آمریکا برای گفت و گو با رسانه های ایرانی گفت: خبرنگار ما خانم مرضیه هاشمی می‌تواند با ایشان مصاحبه کند و چیزی که پمپئو می‌خواهد، بیان کند. ما گریزان از شنیدن حرف‌ها نیستیم.

«علی ربیعی» پیش از ظهر امروز - یکشنبه - در نشست خبری با اشاره به سفر هفته گذشته محمد جواد ظریف به نیویورک و کشورهای آمریکای لاتین گفت:هر جا آمریکا بخواهد دیواری بکشد مرزی بسازد و ایران را حذف کند دیپلماسی فعال ما حرکتی که سربازان ما در جبهه دیپلماسی در مقابل پل هایی به پا کردند. دیپلمات‌های ما ارتباط میان افکار عمومی ملت ایران و افکار عمومی جهان را معماری کردند.
سخنگوی دولت با اشاره به سخنان رئیس جمهوری که گفت «ملت ما دیروز در مقطع دفاع مقدس قدرت نظامی خود را به اثبات رساندند و امروز این قدرت دیپلماسی و حقوقی و قدرت نرم ما است که حرف اول را می‌زند» افزود: این سخنان با سفرهایی که محمد جواد ظریف وزیر خارجه داشت مصداق پیدا کرد.
ربیعی افزود: سفر ظریف به ۶ کشور (از آمریکا تا منطقه آمریکای لاتین و آفریقا) و مذاکرات سنگین او طی دو هفته و حرکات رسانه‌ای بسیار مهم وی در نیویورک، نکات حائز اهمیتی بود که هفته گذشته انجام شد.
وی گفت: خوشبختانه گفت و گوهای ظریف با رسانه‌های پربیننده، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را مجبور کرد که درخواست کند در رسانه های ایران با مردم گفت وگو کند.
سخنگوی دولت در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا که «قصد دارد واقعیت را به مردم ایران بگوید»، گفت: خبرنگار ما خانم «مرضیه هاشمی» می تواند برود با او مصاحبه کند و چیزی را که می‌خواهد بیان کند.
ربیعی تصریح کرد: ما از شنیدن حرف ها گریزان نیستیم، کاری که آنها با خبرنگاران ما کردند و رفتاری که با خبرنگاران ایرانی در آنجا انجام می دهند نوعی بی احترامی به فضای رسانه و گفت وگو هم بوده است.
وی با اشاره به  ارائه تصویر پویا از جمهوری اسلامی ایران در دنیا  اظهارداشت: به رغم ادعای آمریکا و اسرائیل که در دنیا منزوی است، هفته گذشته در هم شکست و هر جا که آمریکایی ها خواستند مرزی بسازند و دیوار و کروکی بکشند مقامات وزارت خارجه به خصوص دکتر ظریف در مقابل آن ایستاد وحصر شکنی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد