دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
فرماندار ریگان:
کرمان -بدر پرس- فرماندار ریگان گفت : گرد و غبار ۱۸برابری حد مجاز در این شهرستان ۵۳روستا را در محاصره قرار داده و سلامتی ساکنان را در معرض تهدید جدی قرار داده است.
به گزارش بدر پرس:امین باقری عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گرد و غبار که وارد سوین روز متوالی شده آرامش ساکنان  را سلب  و باعث کاهش دید و نامطلوبی کیفیت هوا در این شهرستان شده است.

وی اظهار داشت : طی مدت سه روز گذشته بر اثر این گرد غبار  ۱۲۰ریگانراهی مراکز درمانی شده است.

فرماندار ریگان از آماده باش تمامی دستگاهای امدادی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت:  راه ارتباطی ۱۶روستا به دلیل کاهش دید  نیز مسدود شده است.

باقری از کندی عبور و مرور در محور ترانزیت ریگان به چابهار خبر داد  و بیان داشت :ساکنان روستاهای حاشیه کویر در بدترین شرایط می باشند.

وی افزود : این گرد و غبار که به همراه  توفان شدید شن می باشد باعث ریزش محصول خرما ی نخلداران ریگانی شده است.

فرماندار ریگان  همچنین از اسکان ۲۳مسافر گرفتار در گرد و غبار توسط نیروهای امدادی در این شهرستان خبر داد و بیان داشت : تعدادی از مدارس، مساجد و حسینه ها در حاشیه جاده ترانزیت ریگان-  چابهار اماده اسکان مسافران گرفتار در گرد وغبار می باشند.

به گفته فرماندار تاکنون گرد وغبار در ریگان ۱۶روستا را خالی از سکنه و۱۵۰روستا را در محاصره شنهای روان قرار داده است.

شهرستان ریگان با ۹۸هزار نفر جمعیت در ۲۸۵کیلومتری شرق کرمان  قرار دارد.

۷۴۴۲/ ۵۰۵۴

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد