دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶
تهران-بدر پرس- دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه مردم تصور می‌کنند کالاهای ایرانی بی‌کیفیت است، گفت: تولیدکنندگان کالا بخصوص پوشاک، اجناس خود را با برندهای خارجی به فروش می‌رسانند.

سید مهدی محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اقبال مردم از کالاهایی خارجی تولیدکنندگان پوشاک ایرانی ناگزیرند اجناس خود را با برندهای خارجی به فروش برسانند.   

وی با بیان اینکه کیفیت کالاهای ایرانی در استان تهران افزایش یافته است، تصریح کرد: این مسئله باعث رونق تولید و دست یافتن تولیدکنندگان به نتیجه مطلوب می‌شود.

 دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سالانه حدود ۱۲.۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که از این میزان حدود سه میلیارد دلار آن پوشاک است.

محمدی افزود: در بحث مبارزه با برندهای غیرمجاز حجم کشفیات و ارزش ریالی آن کاهش یافته و این آمار نشان می دهد حجم کالاهای قاچاق در بازار کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تلاش های گسترده ای در حوزه مبارزه با قاچاق کالا انجام شده است، ادامه داد: کم کم افرادی که در این حوزه سرمایه گذاری می کردند، متوجه شده اند فضا ناامن است و نباید کالای قاچاق به کشور وارد کنند.

محمدی تصریح کرد:  از روزی که ستاد اموال تملیکی برای تعیین و تکلیف کالاهای قاچاق ورود پیدا کرده با همکاری دستگاه های متولی به توفیقات خوبی دست یافته است.

دبیرکمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با تدبیر و دستور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، جلسات متعددی در خصوص بررسی وضعیت کالاهای رسوبی (کالاهای کشف شده) در سازمان جمع آوری اموال تملیکی برگزار شد و بعد از حدود دو ماه پرونده های قاچاق کالا مربوط به پنج ماهه امسال تعیین تکلیف شد که این اقدام با کل اقداماتی که در سال گذشته صورت گرفته برابری می‌کند.

محمدی افزود: سال گذشته ۳۳۰ تن کالای قاچاق امحا شد و در  پنج ماهه اول سالجاری نیز حدود ۳۰۰ تن کالای قاچاق نظیر مواد غذایی،  کالاهای فاسد شدنی که قابلیت مصرف انسانی نداشتند، دارو، نوشیدنی و ... امحا شد.

وی ارزش ریالی کالاهای امحا شده در سال گذشته را  ۵.۶ دهم میلیارد تومان و ارزش این نوع کالاها را در پنج ماهه اول سالجاری ۴.۷ دهم میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته در پنج ماهه امسال معادل با یکسال گذشته است.

محمدی گفت: براساس قانون،  کالاهای قاچاقی که مشابه داخلی دارند امحا می شود چراکه عرضه این کالاها باعث ضرر و زیان تولید کنندگان داخلی می شود.

وی اضافه کرد: برای کم شدن حجم دپو انبار اموال تملیکی شنبه هفته آینده حدود ۲۰۰ تن کالای قاچاق نظیر لوازم خانگی که تولید مشابه داخلی دارد، مواد غذایی فاسد و ...  امحا می شود.  

دبیرکمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: روزانه کمیته ای با حضور دادستان تهران، نماینده کمیته نظارت بر اجرای احکام، نماینده سازمان اموال تملیکی و تعزیرات حکومتی در سازمان اموال تملیکی تشکیل می شود و پرونده تمام کالاهای موجود در انبار  استخراج،  بررسی و پس از صدور حکم تعیین تکلیف می شود.

محمدی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک کار ۱۱ ساله سازمان قاچاق کالا را به سرانجام می رسانیم.

وی تصریح کرد: قانون اجازه می دهد اگر حکمی مبنی بر فروش کالاهای قاچاق از سوی سازمان تعزیرات حکومتی و دادسرا صادر شده باشد از طریق مکانیسم های خاص نظیر درج آگهی مزایده عمومی و حراج در سامانه سازمان جمع آوری اموال تملیکی به فروش برسد.

محمدی گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان  و در پنج ماهه اول امسال ۴۷ میلیارد تومان کالای قاچاق از سوی سازمان اموال تملیکی به فروش رسیده،  این آمار نشان می‌دهد در دو تا سه ماهه گذشته با توجه به حساسیت‌های موجود و پیگیری های صورت گرفته به توفیقات بسیار خوبی دست یافته‌ایم.

دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: براساس قانون و با هماهنگی سازمان اموال تملیکی در مواقع بحرانی می توانیم کالاهای قاچاق را برای تنظیم بازار عرضه کنیم.

تهرام/۳۰۳۶//۱۳۴۸

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد