دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۶۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به مناسبت هفته دولت:
به گزارش بدر پرس:مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: اولویت نخست برنامه های این شرکت پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در زمینه عملیات حفاری و ارایه خدمات جانبی فنی و مهندسی مربوط به این بخش است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: اولویت نخست برنامه های این شرکت پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت در زمینه عملیات حفاری و ارایه خدمات جانبی فنی و مهندسی مربوط به این بخش است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی روز شنبه ( دوم شهریورماه) در گفت و گوی خبری ضمن گرامیداشت هفته دولت و ارج گذاری به زحمات کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تجلیل از مقام شامخ شهیدان به ویژه شهید رجایی و باهنر، افزود: این شرکت از جمله شرکت های بالادستی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که بر اساس وظایف سازمانی نقش اساسی در زنجیره تولید نفت و گاز ایفا می کند.

وی با اشاره به برخورداری شرکت ملی حفاری ایران از حدود 15 هزار نفر  متخصص، کارشناس و کارکنان مجرب و کارآمد و در تملک داشتن 72 دستگاه حفاری خشکی و دریایی و تجهیزات روز آمد خدمات یکپارچه که مشتمل بر 20 تخصص خاص می شود، اظهار کرد: هم اکنون 69 درصد عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و 60 درصد خدمات جنبی در کشور  بوسیله این شرکت ارایه می گردد.

موسوی به چهار دهه فعالیت شرکت در عرصه صنعت حفاری در ایران اشاره و گفت: در سال های اخیر نزدیک به 20 شرکت بخش خصوصی در این صنعت گام نهاده که با صراحت می توان اذعان کرد که تعداد قابل توجهی از  متخصصان و کارشناسان آنها از دانش آموختگان مرکز آموزش تکنولوژی حفاری و از میان کارکنان این شرکت می باشند و این از افتخارات شرکت ملی حفاری است که  به عنوان یک شرکت مادر تخصصی در زمینه پرورش نیروهای مستعد در صنعت حفاری نقش برجسته و فاخری داشته است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در این مصاحبه به عملکرد شرکت در یک سال اخیر ( اول شهریور 97 تا اول شهریورماه 98) اشاره و افزود: با تلاش مستمر کارکنان سختکوش مجموعه در این مدت عملیات حفاری 124 حلقه چاه نفت  گاز به اتمام رسید که از این تعداد یک حلقه اکتشافی، 52 حلقه توسعه ای توصیفی و 70 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی ادامه داد: در مدت پیش گفته 170 هزار و 270 متر حفاری چاه ها به ثبت رسید و این در حالی است که متراژ حفاری جهت دار و افقی که دارای تخصص ویژه می باشد 26 هزار و 810 متر و شمار عملیات خدمات ویژه و فنی حفاری نیز شش هزار و 422 مورد گزارش شد.

موسوی یادآور شد: خدمات ویژه شامل نمودارگیری، چاه پیمایی و نمودار گیری از سیال حفاری و خدمات فنی حفاری به اسیدکاری گسترده و ویژه، سیمان کاری، تزریق پذیری، لوله  مغری سیار، آزمایش چاه با ساق مته، حفاری با هوا و حفاری به روش فروتعادلی، لوله گذاری چاه، نصب آویزه و آزمایش بهره دهی چاه اتلاق می گردد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ورود این شرکت به پروژه های میدان محور که در راستای حفظ، نگهداشت و افزایش تولید از سوی شرکت ملی نفت ایران تدوین و به شرکت های زیر مجموعه ابلاغ گردیده را خاطرنشان و اظهار کرد: در این راستا تا کنون اجرای دو پروژه در طرح توسعه میادین نفتی گچساران و نفت شهر به ملی حفاری واگذار و این شرکت با شماری از شرکت های بخش خصوصی نیز در این زمینه مشارکت دارد.

وی تداوم همکاری با مراکز علمی پژوهشی، شرکت های دانش بنیان، سازندگان و صنعتگران داخلی در جهت ساخت قطعات و تجهیزات کاربردی در حفاری را از اقدامات اجرایی شرکت در همسویی با برنامه های اقتصاد مقاومتی عنوان و با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید تصریح کرد: این روند در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال می شود.

موسوی توجه به امکانات رفاهی کارکنان از جمله در بخش های فرهنگی و ورزشی و حضور موثر این شرکت در انجام مسئولیت های اجتماعی را فرازی دیگر از فعالیت های شرکت معرفی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد