دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۶۸۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه مردم ما شاهد عزم جدی قوه قضائیه در بر خورد با انواع مفاسد به ویژه مفاسد اقتصادی هستند، گفت: این حرکت انقلابی قوه قضائیه امید و نشاط را در جامعه افزایش داده و بار مسئولیت همکاران ما را روز به روز سنگین می‌کند.
به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در نهمین نشست خبری خود که دیروز برگزار شد ضمن گرامی داشت هفته دولت، اظهار کرد: مردم ما به عنوان صاحبان اصلی نظام و کشور شاهد عزم جدی قوه قضائیه در بر خورد با انواع مفاسد به ویژه مفاسد اقتصادی هستند. این حرکت انقلابی قوه قضائیه امید و نشاط را به جامعه افزایش داده و بار مسئولیت همکاران ما را روز به روز سنگین می‌کند.
اسماعیلی در ادامه گفت: ۸ شهریور روز مبارزه با تروریسم است؛ تروریست‌هایی که ۱۷ هزار نفر از هموطنان ما را به شهادت رساندند. ما و مردم ما و قوای سه گانه ما قربانی تروریسم هستند.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: یک ماه قبل البته نه در نشست رسمی سخنگو بلکه در حاشیه جلسه مسئولان، خبری را در مورد عناصر وابسته به انگلیس اعلام کردم که آن زمان به لحاظ اینکه حکم قطعی نشده بود اسم و مشخصات او را اعلام نکردم. اما به مَثَل رایجی که وقتی چوب را بر می‌داری گربه دزد فرار می‌کند وابستگان به فرد متوجه شدند.
وی افزود: فرد مورد نظر ارس امیری بود که به واسطه ارتباط با بریتیش کانسل و نفوذ فرهنگی در جامعه ما به ویژه از طریق هنر و اقدامات براندازانه‌ای که در این مسیر انجام می‌داد مورد شناسایی قرار گرفت و در دادگاه انقلاب محاکمه شد. این شخص به تحمل ۱۰ سال حبس ۲ سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شده است، در حال تحمل محکومیت است و اخیرا حکم این عنصر وابسته در دادگاه به قطعیت 
رسیده است.
سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: فرد دومی که محکومیت او را اعلام می‌کنم علی جوهری، جاسوس رژیم صهیونیستیاست که با ارتباط با سرویس موساد در طی سالیان متمادی و انجام ملاقات‌های متعدد با افراد وابسته به سرویس در کشورهای سریلانکا، تایلند، ماکائو لاروس و کشورهای مختلف و ارتباط‌های گسترده‌ای با موساد برقرار کرده و حتی به سرزمین‌های اشغالی مسافرت‌هایی داشته و مقدماتی برای اخذ تابعیت از این رژیم غاصب و غیرقانونی فراهم کرده و ماموریت پیدا کرد اطلاعاتی را در حوزه‌های مختلف به ویژه تونل سازی و حوزه عمرانی کشور و فعالیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به سرویس بدهد.
وی افزود: این فرد مورد شناسایی قرار گرفت و به تحمل ۱۰ سال حبس بابت جاسوسی ۲ سال بابت تحصیل مال نامشروع محکوم شده است و رد اموال و دستمزدهایی که از سرویس جاسوسی اسراییل گرفته بود و همچنین استراد این موارد محکوم شده است و در حال گذران محکومیت خود است.
وی ادامه داد: فرد سوم انوشه آشوری که فرد دو تابعیتی و دارای تابعیت انگلیس است ولی این فرد نیز به سرویس جاسوسی موساد متصل شده بود و هم امکانات فراوانی از آنها گرفته بود و اطلاعات زیادی به اشخاص از کشور ما به این سرویس منتقل می‌کرد. این فرد هم مورد شناسایی قرار گرفت و به ۱۰ سال حبس بابت جاسوسی ۲ سال حبس بابت تحصیل مال نامشروع و اموالی که از سرویس موساد اخذ کرده و استراد ۳۳ هزاریوورو پول به نفع دولت جمهوری اسلامی ایران، محکوم شد.
اسماعیلی تاکید کرد: امروز نیز جریان جاسوسی و تروریسم با حمایت سرویس‌های بیگانه در کشور ما فعال هستند اما خوشبختانه با اشراف اطلاعاتی ما، تسلط سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و دیگر مراجع امنیتی کشور ما باعث عقیم ماندن توطئه‌های این‌ها شده و عناصر خود فروخته یکی پس از دیگری توسط سربازان گمنام امام زمان شناسایی محاکمه و محکوم می‌شوند بدون اینکه عملا توفیقی در رسیدن به اهداف مدنظرشان در کشور جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اعلام شد دو نماینده برای موضوع خودرو بازداشت شدند و اعلام شد رئیس ایران خودرو بازداشت شده است، آیا این پرونده به واردات خودروهم مربوط است؟ گفت: پرونده مربوط به شرکت خودرویی هنوز رایش صادر نشده و در فرآیند رسیدگی است. یک جلسه دادگاه برگزار شده و جلسات بعدی بزودی برگزار می‌شود. اجازه دهیم پیش داوری نکنیم تا زمانی که موضوع به اثبات نرسیده است.
وی افزود: خبر منتشر شد که ما ناچار شدیم اصل خبر را تایید کنیم اما برخی رسانه‌ها عکس و نام زدند و گرچه پرسشگری را حق می‌دانم ولی باید بگویم که این پرونده با کیفرخواست به دادگاه رفته است و یک جلسه برگزار شده. اجازه دهید جلسات بعدی برگزار شود و ان‌شاءالله در خاتمه دادگاه ببینیم چه می‌شود کسی یا کسانی در پرونده محکوم میشوند یا خیر.
اسماعیلی ادامه داد: این پرونده مربوط به تلاطم بازار خودرو و فروش و افزایش قیمت خودرو و خودروسازان داخلی است و در رابطه با واردات خودرو پرونده‌های دیگری وجود دارد.
سخنگوی قوه قضائیه درباره بازداشت مدیرعامل ایران خودرو نیز گفت: پرونده مدیرعامل ایران خودرو در مرحله تحقیقات مقدماتی در دادسراست.
وی در پاسخ به سوالی درباره بازداشت و ممنوع الخروجی مدیر ارشد دستگاه قضایی، گفت: این پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است و ۱۵ نفر بازداشتی دارد و مطالبی که از اعترافات این افراد نقل شده صحت ندارد. ما خط قرمزی نمی‌شناسیم و اشخاصی که دلایلی بر اتهام آنها باشد موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و نتیجه این پرونده حتما به اطلاع مردم می‌رسد.
سخنگوی قوه قضائیه درباره محدودیت‌های اعمال شده درباره سیدمحمدخاتمی و اینکه شما گفتید اعمال محدودیت ایشان از طرف شورای عالی امنیت ملی است و در صورتی که شورا گفته اعمال محدودیت از طرف ما نیست، گفت: گویا قرار است برخی از اسامی نقل همه جلسات باشند. ما ممکلتی با ۸۲ میلیون ایرانی داریم. چه اصراری است.
وی افزود: یکسری از تصمیمات در شورای عالی و دبیرخانه است و بخشی در دادگاه روحانیت است. من سخنگوی قوه قضائیه هستم و این موضوعات به تشکیلات قوه بر نمی‌گردد. درست نیست که بخواهیم به بهانه سوال افراد را در اذهان
 مطرح کنیم‌.
اسماعیلی در پاسخ به سوالی در رابطه با بازداشت رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، عنوان کرد: اصل این خبر را تایید می‌کنیم هم به لحاظ اقداماتی که در حوزه واردات دارو با تخصیص ارز دولتی انجام شده و هم در نحوه واردات دارو و گران نمایی داروها موضوعاتی مطرح شده و هم برخی از داروهای وارداتی با ارز دولتی، با نرخ ارز آزاد در بازار به فروش رفته است، پرونده‌ای تشکیل شده است و مدت زیادی نگذشته و اخیرا تعدادی از افراد بازداشت شده‌اند و پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است. یکی از چالش‌های ما موضوع دارو و سلامت مردم است چه در این پرونده و چه در سایر پرونده‌های دارویی همکاران ما اهتمام جدی دارند و ان شاءالله رسیدگی‌ها به نحو شایسته انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد