دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۴۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
رییس خدمات پزشکی ملی حفاری در گفتگو با روابط عمومی هر گونه هزینه در بخش سلامت جسم و جان کارکنان را سرمایه گذاری دانست.
به گزارش بدر به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران ، دکتر غلامحسین ابوالفتحی رئیس خدمات پزشکی دستگاههای حفاری از حضور بیش از 90 پزشک بر روی دستگاههای حفاری خشکی و دریایی خبر داد و گفت : در راستای صیانت از نیروی انسانی و حفظ آرامش روانی کارکنان اقماری در مناطق عملیاتی و رسیدگی فوری به مصدومان در حوادث ، پزشک ، پزشکیار و امکانات اورژانسی مورد نیاز بر روی کلیه دستگاههای حفاری مستقر شده است.

 وی افزود : هم اکنون تیم های پزشکی شرکت در دو شیفت کاری اقماری و با در اختیار داشتن 144 دستگاه آمبولانس مجهز در دستگاههای حفاری ، اماکن و کارگاههای پشتیبانی آماده سرویس دهی در تمامی ساعات شبانه روز به بخش های مختلف شرکت می باشند.

ابوالفتحی به وظایف پزشکان بر روی دستگاههای حفاری اشاره کرد و گفت : پزشکان مستقر بر روی دستگاههای حفاری بصورت 24 ساعت آماده خدمات دهی به بیماران و التیام دردهای آنان می باشند و در کمترین زمان ممکن ، فرد بیمار یا مصدوم را مداوا و در صورت لازم به بیمارستان منتقل می نمایند.

ابوالفتحی به خرید 30 کاروان پزشکی جدید و بازسازی 30 کاروان دیگر بر روی دستگاههای حفاری اشاره کرد و گفت :  ارتقاء امکانات آمبولانس های موجود مطابق با استانداردهای روز در دستور کار است .

رئیس خدمات پزشکی شرکت ضمن تقدیر از خدمات شایسته و مخلصانه کادر پزشکی شرکت گفت : ایجاد انگیزه ، افزایش سقف حقوق پرداختی متناسب با شغل ، ایجاد امکانات رفاهی در دستور کار شرکت قرار دارد و مجوزهای لازم جهت اجرایی شدن از مدیریت ارشد شرکت اخذ گردیده است .

وی در ادامه گفت : با توجه به توسعه ناوگان حفاری و در جهت ارائه خدمات به مناطق عملیاتی جدید پزشک های مورد نیاز جذب خواهد شد.

دکتر ابوالفتحی تصریح کرد : تامین دارو و سایر ملزومات پزشکی و کیفیت اقلام مورد نیاز در اولویت برنامه های شرکت قرار دارد ، در گذشته دارو و ... از منابع برون سازمانی تامین می گردید ولی هم اکنون طبق قرارداد منعقده با بیمارستان نفت اهواز این فرآیند از طریق آن مرکز انجام می شود.

وی افزود : با برنامه ریزی اصولی صورت گرفته توسط کمیته پزشکی نیازهای دارویی مناطق عملیاتی بررسی و داروهای غیر ضروری از روی دستگاهها جمع آوری شد که این کار تاثیر بسزایی در کاهش هزینه های این بخش داشت.

رئیس خدمات پزشکی شرکت ملی حفاری ایران بیان کرد : هم اکنون شرایط مطلوبی از نظر پزشکی در تمامی دستگاههای حفاری حاکم است و کارکنان با توجه به شرایط حساس و سنگین کار حفاری، بدور از استرس های شغلی و در آرامش روانی به فعالیت می پردازند.

ابوالفتحی بیشترین مشکلات کارکنان اقماری در مناطق عملیاتی را کار در شرایط سخت محیطی ، آلودگی های صوتی ، مواجه با سیالات شیمیایی و قابل اشتعال ، رطوبت شدید در مناطق جنوبی بویژه دریایی و ... برشمرد.

ابوالفتحی به نیروهای ستادی خدمات پزشکی اشاره کرد و گفت : هم اکنون 50 نفر از نیروهای ستادی این بخش با حضور بر روی دستگاههای حفاری ، کارگاههای پشتیبانی و عملیاتی کار پایش سلامت و تغذیه کارکنان را انجام می دهند.

وی به خدمات دندان پزشکی برای کارکنان قرارداد مدت موقت و پیمانکاری اشاره کرد و گفت :  برای اولین بار با همکاری و هماهنگی بهداری بهداشت اهواز یک واحد دندان پزشکی با 30 درصد تعرفه در شرکت مستقر کرده ایم تا به کلیه کارکنان اعم از قراردادی و ارکان ثالث سرویس ارائه نماید.

رئیس خدمات پزشکی در خاتمه در خصوص برنامه های آتی این واحد تخصصی اظهار کرد : برنامه آینده ما ارایه خدمات بهتر ، تکمیل تجهیزات کاروانهای پزشکی ، درمانگاهها ، آموزش پرسنل و ... می باشد ولی اولویت اول و اصلی ما سلامت روح و روان کارکنان شرکت است که با آرامش خاطر به کار خود در صنعت حفاری ادامه دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد