دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۹
 مرعشی صلاحیت بسیار زیادی برای ریاست ستاد انتخاباتی اصلاحات دارد
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حضور ۱۰ نفر محکم، پراراده، قوی و منطقی در لیست تهران از ۳۰ نفر نیروی بی‌انگیزه خیلی بهتر است.

اصلاح طلبان در انتخابات گذشته نباید افراد بی‌انگیزه را وارد لیست امید می‌کردند/ مرعشی صلاحیت بسیار زیادی برای ریاست ستاد انتخاباتی اصلاحات دارد. درمورد ورود نهادهای اصلاح‌طلب به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی این جریان اظهار کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که خواسته‌های خود را که خواسته‌های مردم است، فقط از کانال صندوق به دست آوریم نه از جای دیگر.

فعال سیاسی ادامه داد: اصلاح‌طلبان معتقدند که باید تمام تلاششان را انجام دهند که انتخابات سالم، رقابتی و بدون دوپینگ باشد تا هر جناحی به اندازه جایگاهی که در دل مردم دارد، بتواند نمایندگان خود را در مجلس تثبیت کند.

نفوذ احزاب اصلاح طلب در بین مردم شدت و ضعف دارد

او با بیان اینکه جریانات سیاسی در برهه انتخابات فعالتر می‌شوند، گفت: ما حزب فراگیر قدرتمندی که بتواند به وظایف حزبی خود عمل کند در کشور نداریم، احزابی در جریان اصلاحات هستند که توان و نفوذشان در بین مردم شدت و ضعف دارد، از میان هر یک از احزاب برجسته یک نماینده در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان حضور دارد.

پیشنهاد منتقدان در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان مورد بررسی قرار می گیرد

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: تدبیر اصلاح‌طلبان برای ساماندهی و هماهنگی این جریان در انتخابات تاکنون استفاده از شورای عالی سیاستگذاری بود که ممکن است برخی اصلاح طلبان پیشنهاد بهتری داشته باشند و ایرادی هم بر این مسئله نیست، هر کسی می‌تواند پیشنهاد و نظر خود را ارائه دهد که در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خباز تصریح کرد: اگر شخصی نظر خود را به نظر همه اصلاح‌طلبان نسبت دهد، قابل‌قبول نیست و هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود، وقتی فرد یا تشکل سیاسی به یک مجموعه می‌پیوند باید قاعده و قانون کار جمعی را قبول کند، اما اگر قرار باشد هر کس نظر خود را اعمال کند و بگوید این نظر جمع است قطعاً هیچ نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

همه تصمیم‌گیری‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان درست نبوده است

فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: معتقدم همه تصمیم‌گیری‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان درست نبود، اما وجود این شورا از نبودنش خیلی بهتر است، البته اگر برخی اصلاح‌طلبان نظراتی داشته باشند می‌توانند نظر خود را بیان کنند.

او با تاکید بر اینکه وجود رئیس دولت اصلاحات باعث انسجام جریان اصلاحات است، اظهار کرد: اصلاح‌طلبان مانند جریانات دیگر ممکن است اختلاف‌نظر‌هایی داشته باشند، اما همه اصلاح‌طلبان در مجموع نظر شورای عالی سیاستگذاری را که به تایید رئیس دولت اصلاحات خواهد رسید قبول دارند، در انتخابات‌های مجلس گذشته و ریاست جمهوری سال ۹۶ اینگونه بوده است.

اصلاح طلبان از مجرای شورای عالی سیاستگذاری وارد انتخابات می شوند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه در حال حاضر دو جریان اصلاحات و اصولگرا در مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند، گفت: اصلاح‌طلبان از مجرای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان کار خود را پیش می‌برند و در این زمینه با یکدیگر اختلافی ندارند، به فرض هم اگر اختلافی باشد اشکالی ندارد، زیرا پیامبر(ص) فرمودند اختلاف کارشناسی در امت من رحمت است، به طور کلی معتقدم اختلاف سلیقه‌ها را باید بپذیریم، چراکه همه نباید یکسان بیاندیشند.

خباز ادامه داد: ما نیروهای نسل اول انقلاب به طور طبیعی با نسل دوم و سوم تفاوت‌هایی داریم که این تفاوت‌ها را دو طرف باید بپذیرند، اما در مشترکاتش با یکدیگر هماهنگی و همدلی داشته باشند.

یکی از ایرادات شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در انتخابات گذشته اصرار بر کمیت بود

فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که آیا شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان باید در نحوه تصمیم‌گیری‌هایش تغییرات داشته باشد، اظهار کرد: یکی از ایراداتی که اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در گذشته مرتکب آن شدند و الآن هم خودشان قبول دارند که اشتباه کردند این است که اصرار داشتند تا در همه حوزه‌ها نماینده داشته باشند، مثلاً تاکید بر اینکه لیست تهران حتماً باید ۳۰ نفر باشد، در صورتی اینگونه نیست.

او افزود: لیست تهران می‌توانست ۲۰ یا حتی ۱۰ نفر باشد، اما ۱۰ نفر محکم، پراراده، قوی و منطقی از ۳۰ نفر نیروی بی‌انگیزه خیلی بهتر است، به همین دلیل شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اشتباهی را که در گذشته مرتکب شده است در انتخابات آتی مرتکب نمی‌شود و کار انتخابات را کاملاً اصولی پیش می‌برد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: لیست اصلاح طلبان تهران در انتخابات پیش رو قطعاً با لیست انتخابات‌های گذشته متفاوت خواهد بود و تفاوتش هم در این است که افرادی محکم انتخاب می‌شوند که می‌توان در آینده از آنها انتظار داشت در تصمیم‌گیری‌ها اشتباهی انجام ندهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد