دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: فعالیت های این شرکت براساس تکیه بر توان داخلی و همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای پاسخگویی و تامین نیازهای صنعت نفت صورت می پذیرد.


مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: فعالیت های این شرکت براساس تکیه بر توان داخلی و همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی در راستای پاسخگویی و تامین نیازهای صنعت نفت صورت می پذیرد.  

به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی در بازدید از حوزه مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت، با اشاره به نقش کلیدی این مجموعه در فرآیند تولید نفت و گاز و عملکرد آن در چهار دهه گذشته، افزود: ملی حفاری سرشار از تجربیات فنی و مهندسی است و کار در آن منطبق با آنچه در صنعت نفت برای پست های سازمانی  تعریف شده، انجام می شود. 

وی گفت: این شرکت به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران نهایت تلاش خود را بر محور استفاده از داشته های علمی، تخصصی و تجهیزات موجود شرکت و استفاده از توانمندی ها و امکانات شرکت ها و مجموعه های صنعتی داخلی به ویژه در زمینه ساخت قطعات و تجهیزات متمرکز کرده است.

موسوی در این ارتباط  بر همکاری های مستمر و هم افزایی با  مجتمع های بزرگ و شهرک های صنعتی، شرکت های سازنده و دانش بنیان، مراکز علمی و پژوهشی و همچنین تبادل تجربیات و دانش فنی در خصوص ساخت قطعات و تجهیزات تاکید و اظهار کرد: این امر در اولویت های کاری شرکت تعریف شده است.   

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عملکرد مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت را در این ارتباط  بسیار موثر و مهم دانست و افزود: در این رابطه بخش های مختلف این مدیریت وظایف سنگینی بر عهده دارند و می بایست در تعامل با بخش های عملیاتی، پشتیبانی، فنی و مهندسی به نحو مطلوب در جهت تامین به موقع نیازها و طراحی، ساخت و بومی سازی هر چه بیشتر قطعات و تجهیزات با در نظر گرفتن استانداردهای صنعت نفت و ضوابط HSE با اولویت قطعات پرمصرف اقدام نمایند. 

وی با بیان اینکه محتوای پایان نامه ها تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که مورد حمایت شرکت قرار می گیرد ضرورت دارد مرتبط با نیازهای شرکت باشد، گفت: یکی از بخش های مهم در حوزه پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت، مدیریت دانش است که این بخش باید به جد در سازمان نهادینه شود. 

موسوی اظهار کرد: مدیریت دانش در مجموعه زمانی موفق است که در اولین گام تمام سوابق حوزه ها را در بخش های فنی مهندسی، عملیاتی و ستادی مستند سازی کند تا با پیاده سازی و پایش، به دانش تبدیل و در جهت استفاده کارکنان ارایه گردد.  

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران افزود: همکاران ما در بخش های سطح الارضی و تحت الارضی میادین و مخازن هیدروکربوری از دانش فنی و تخصصی بالایی برخوردار هستند که مناسب است این تجارب و دانش فنی به نحو شایسته مورد استفاده قرار گیرد. 

وی ضمن تاکید بر هم افزایی بیشتر میان مدیریت های پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت با فناوری اطلاعات و ارتباطات در موضوع طراحی و تهیه نرم افزارهای کاربردی، گفت:  برنامه های نرم افزاری می بایست منطبق با نیاز هر بخش طراحی و ضمن پایش اطلاعات ، خروجی منتج به نتیجه داشته باشد. 

موسوی خاطرنشان کرد: در این ارتباط  لازم است  به بخش های مختلف مجموعه اعم از عملیاتی و ستادی به صورت یکپارچه نگاه شود  و همه بخش ها به هم متصل تا بتوان آنها را رصد و پایش نموده و از اطلاعات استخراج شده  در تصمیم گیری استفاده به عمل آید.  

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به وجود همکاران فرهیخته و دارای نبوغ، ابتکارات، ابداعات و اختراعات در شرکت، افزود: این استعدادها  و توانمندی ها باید رونمایی و در جهت توسعه و برنامه های کلان شرکت به کارگیری شود. 

وی گفت: هزینه ها و سرمایه گذاری در شرکت می بایست در جهت درآمد زایی و خود گردانی سازمان باشد و بخش های ذیربط  از جمله مهندسی مجموعه باید فعالیت ها را رصد ، تحلیل و عیب یابی نماید و راهکار مناسب برای رفع اشکالات و عدم تکرار آن داشته باشد. 

 

موسوی در همین زمینه یادآور شد: برنامه ریزی، انجام کار بموقع و در آمد زایی شرکت در اولویت کارها و لازم است نگاه اجرایی و عملیاتی در هر پروژه ای به مبحث در آمدزایی برای شرکت  معطوف و نظارت بر هزینه ها به شدت اعمال گردد. 

 در این بازدید که تعدادی از مدیران و روسای بخش های مختلف حضور داشتند، مدیرعامل از کارگاه ها و آزمایشگاه های  مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت دیدن کرد.

در جریان این بازدید  مهدی عرشیان سرپرست این مدیریت گزارشی از فعالیت های این حوزه در بخش های فناوری، پژوهشی، ساخت و مدیریت دانش ارایه داد.

     امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰
برچسب ها

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد