دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۸
مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛
دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برتری ۲ بر یک شاگردان کاتانچ به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال  بدر پرس، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز (پنجشنبه) آخرین بازی خود در دور رفت مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا را مقابل عراق در ورزشگاه بین المللی امان اردن برگزار می‌کند.

ترکیب تیم ملی فوتبال عراق:

محمد حمید، سعد ناطق، احمد ابراهیم، علی عدنان، ربین سولاقا، علا مهاوی، امجد عطوان، صفا هادی، همام طارق، بشار رسن و مهند علی

سرمربی: سرتکو کاتانچ

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، احمد نوراللهی، مسعود شجاعی، مرتضی پورعلی گنجی، محمد حسین کنعانی زادگان، امید ابراهیمی، مهدی طارمی، سردار آزمون و محمد محبی

سرمربی: مارک ویلموتس

حاشیه‌های پیش از دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق
کریشانتا دیلان پریرا سریلانکایی با کمک ۲ هم وطن خود یعنی پاراکراما هماتونگا و سانجیوا پرمالا، داوران این دیدار هستند. سعید عبدالله یعقوب(عمان)، محمد عبدالله بلیده(ناظر داوری) و چافیک بشیر (لبنان) هم به ترتیب داور چهارم، ناظر داوری و ناظر بازی محسوب می شوند.

گزارش لحظه به لحظه/ عراق ۱ - ایران صفر + حاشیه‌ها

دیدار دو تیم آغاز شد.

در مراسم ابتدایی دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق، هنگام پخش سرود ملی کشورمان، برخی تماشاگران حاضر در ورزشگاه بین‌المللی امان در اقدامی غیراخلاقی، سکوت را رعایت نکردند.

این اتفاق در دیدار تیم ملی کشورمان مقابل بحرین هم رخ داده بود. در آن مسابقه هم هواداران بحرینی هنگام پخش سرود ملی ایران، اقدام به ایجاد سر و صدا کرده بودند.

زمین ورزشگاه بین المللی امان به نظر می رسد کیفیت مناسبی ندارد.

هواداران عراقی از همان ابتدای بازی با شور و حرارت خاصی تیم خود را تشویق می کردند.

دقیقه ۲: کمک داور اول بازی در حرکتی مشکوک اعتقادی به خطای امجد ابراهیم روی محمد محبی نداشت.

دقیقه ۴: پس از اعلام خطای محبی روی علی عدنان، کاپیتان عراق اعتقاد داشت دیلان پریرا سریلانکایی باید به هافبک جوان تیم کشورمان کارت زرد نشان بدهد.

دقیقه ۵: ارسال امجد عطوان روی دروازه ایران در موقعیت آفساید به مهند علی رسید اما ضربه سر او از روی دروازه بیرانوند بیرون رفت.

دقیقه ۹: ضربه ایستگاهی بشار رسن از فاصله حدود ۲۵ متری دروازه ایران با اختلاف راهی اوت شد.

تعلل توپ جمع کن‌های بازی برای تحویل توپ به بازیکنان سبب اعتراض عراقی‌ها شد.

دقیقه ۱۱: حرکت زیبای بشار رسن و ارسال او روی دروازه ایران با ضربه زیبای علی عدنان همراه شد که بیرانوند این توپ را به شکل زیبایی دفع کرد، اما در ریباند تعلل امید ابراهیمی سبب شد توپ به صفا هادی رسیده و این بازیکن گل اول تیمش را به ثمر برساند.


بازیکنان عراق پس از این گل شادی‌های خاصی انجام داده و هواداران حاضر در ورزشگاه خوشحالی زیادی کردند.

دقیقه ۱۵: مرتضی پورعلی گنجی از زمین ایران زیرتوپ زد، اما حرکت اشتباه محمد حمید، دروازه بان عراقی‌ها و بلند شدن توپ مقابل او سبب شد این ضربه بی هدف مدافع میانی ایران به شکل فوق العاده خطرناکی از کنار تیر عمودی سمت چپ دروازه عراق بیرون رفت.

دقیقه ۱۷: علاء المهاوی به دلیل خطا روی مهدی طارمی از داور سریلانکایی کارت زرد گرفت.

دقیقه ۲۰: ارسال ضربه ایستگاهی مسعود شجاعی با ضربه سر محمد محبی در حالتی مشکوک به مدافع عراق خورد، اما دیلان اعتقادی به اعلام پنالتی برای ایران نداشت.

دقیقه ۲۱: ارسال میلاد محمدی از سمت راست زمین عراق با ضربه سر رامین رضائیان بیرون رفت.

دقیقه ۲۲: روی حرکت مهند علی و پاس او به صفا هادی، این هافبک ۲۱ ساله سمت دروازه بیرانوند ضربه زد که این بار بیرانوند شوت او را مهار کرد.

دقیقه ۲۵: روی حرکت زیبای محمد محبی و عبور از سه مدافع عراق، پاس این بازیکن با جا خالی دادن آزمون به احمد نوراللهی رسید و هافبک پرسپولیسی تیم ملی با ضربه‌ای دقیق گل تساوی را به ثمر رساند.

دقیقه ۲۶: علی عدنان با ارنج به صورت رامین رضائیان ضربه زد تا فضای بازی به تشنج کشیده شود. در این لحظه سردار آزمون سعی داشت طبق صحبت با عدنان او را آرام کند، اما در نهایت دومین کارت زرد عراق به نام این بازیکن ثبت شد.

نوراللهی در هفتمین بازی ملی اش دومین گل ملی خود را به ثمر رساند.


بازی خشن عراقی‌ها این بار با حرکت امجد ابراهیم روی مسعود شجاعی ادامه یافت.

دقیقه ۳۶: کارت زرد نگرفتن محمد حسین کنعانی زادگان پس از خطا روی بشار سبب اعتراض بازیکنان و هواداران عراق شد.

دقیقه ۳۷: علی عدنان به دلیل به هم خوردن تعادلش ضربه ایستگاهی را با اختلاف فراوان به اوت فرستاد.

دقیقه ۴۴: ضربه ایستگاهی خطرناک مماس با تور کنار دروازه محمد حمید و برخورد به این تور راهی اوت شد. دروازه بان عراقی‌ها پس از برخورد به تیر عمودی سمت چپ دروازه دچار آسیب دیدگی شد و به همین دلیل در بازی وقفه افتاد.

دقیقه ۲+۴۵: درگیری نوراللهی و بشار پس از اعلام خطا روی بازیکن عراق جالب بود.

ضربه ایستگاهی بازیکن عراق در دستان بیرانوند آرام گرفت تا نیمه اول با تساوی یک بر یک به اتمام برسد.

گزارش لحظه به لحظه/ عراق ۱ - ایران ۱ + حاشیه‌ها

نیمه دوم بازی از ساعت ۱۸:۳۴ دقیقه آغاز شد.

دقیقه ۴۷: تداوم مصدومیت محمد حمید سبب شد سرتکو کاتانچ دروازه بان اصلی تیم ملی عراق در سال های اخیر، یعنی جلال حسن را جای او به زمین بفرستد.

دقیقه ۴۹: درحالیکه داور لحظاتی قبل صحنه مشکوک روی مسعود شجاعی را خطا نگرفت این بازیکن از روی زمین بلند شده و صفا هادی را در میانه زمین با خطا سرنگون کرد تا از دیلان پریرا کارت زرد دریافت کند.

این موضوع سبب اعتراض کاپیتان تیم ملی ایران شد.

دقیقه ۵۳: مصدومیت میلاد محمدی و خروج او زمین سبب شد مارک ویلموتس، محمد نادری را جای او به زمین بفرستد تا او هم اولین بازی ملی اش را انجام بدهد.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی با افت و خیز کم تری دنبال شد

دقیقه ۵۵: ارسال ضربه ایستگاهی مسعود شجاعی از سمت چپ زمین عراق با ضربه سر پورعلی گنجی بیرون رفت.

جلال حسن پس از ورود به زمین بازوبند کاپیتانی تیمش را از امجد ابراهیم تحویل گرفت.

دقیقه ۵۶: علاء المهاوی با حرکتی در عرض سه ایران را جا گذاشت، اما ضربه او به نادری برخورد کرده و راهی به دروازه نیافت.

گزارش لحظه به لحظه/ عراق ۱ - ایران ۱ + حاشیه‌ها

در این صحنه به نظر می‌رسید توپ به دست نادری برخورد کرده، اما با توجه به بسته بودن دست چپ او داور پنالتی اعلام نکرد.

دقیقه ۶۰: مهند علی در حرکتی شبیه سازی شده درون محوطه جریمه ایران مقابل پورعلی گنجی به زمین افتاد و پس از اعتراض مدافع ایران نسبت به کارت زرد نگرفتن مهاجم عراق سبب شد مرتضی از دیلان پریرا کارت زرد دریافت کند. در این صحنه همچنین کاتانچ اسلوونیایی حرف زشتی به داور زد که او پس از مشورت با داور چهارم به سرمربی عراق هم کارت زرد داد.

دقیقه ۶۱: وحید امیری جای مهدی طارمی را در ترکیب ایران گرفت.

دقیقه ۶۴: پرتاب اوت بلند از سوی امیری با ضربه کنعانی زادگان به جلال حسن رسید که البته پیش از آن داور خطای پرتاب وحید را اعلام کرده بود.

برخی هواداران عراقی با روشن کردن نور موبایل های شان فضای جالبی در ورزشگاه امان ایجاد کرده بودند.

از سوی هواداران تیم میزبان اشیایی به زمین پرتاب می شد.

دقیقه ۶۶: مهند علی پس از برخورد با کنعانی زادگان دچار آسیب دیدگی شده و روی پیست به زمین افتاد.

تیم ایران در نیمه دوم در زمین خودی متمرکز شده و چشم به استفاده از ضد حملات داشت، اما لو رفتن توپ از سوی بازیکنان هر ۲ تیم سبب کاهش کیفیت بازی نسبت به نیمه اول شده بود.

دقیقه ۷۶: علاء عباس جانشین مهند علی در ترکیب عراق شد.

دقیقه ۷۹: ضربه ایستگاهی بازیکن عراق با شوت علی عدنان بیرون رفت و در ادامه پس از برخورد به نخ متصل به تور و تیر به تور کنار دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۸۱: مسعود شجاعی پس از انجام دادن خطای کف پای روی امجد عطوان کارت زرد دوم را گرفته و از زمین اخراج شد تا بازی بعدی تیم ملی مقابل هنگ کنگ را از دست بدهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد