دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
 سعیدی قضیه نامه برخی از اعضای فراکسیون امید به رهبری را تکذیب کرد/ هدف اصلی استیضاح‌ها متزلزل کردن شرایط است
عضو فراکسیون امید در مجلس:
جزئیاتی از نامه رهبری به مجلس/ سعیدی قضیه نامه برخی از اعضای فراکسیون امید به رهبری را تکذیب کرد/ هدف اصلی استیضاح‌ها متزلزل کردن شرایط است
عضو فراکسیون امید مجلس درباره نامه به رهبری گفت: سعیدی می‌گوید اصلا چنین چیزی نبوده و بحث نامه هم پیش نیامده است.

«قاسم میرزایی نیکو»، عضو فراکسیون امید مجلس، در گفتگو با برنا در خصوص تکذیب نامه فراکسیون امید به رهبری توسط فاطمه سعیدی و همچنین بحث استیضاح وزرا در مجلس و اهدافی که برخی از نمایندگان به واسطه استیضاح آنها را دنبال می‌کنند، گفت: این مسئله محدود به الان و یک سال و چند ماه نیست. یک عده از دوستان ما که در مجلس هستند، از وقتی که سوال و استیضاح از رئیس جمهور را باب کردند و ادامه دادند، هدفی را دنبال می‌کردند و آن هم ساقط کردن دولت بود. حتی پیشنهاداتی را هم به سران نظام و مقام معظم رهبری دادند. ظاهرا این پیشنهادات به نتیجه نرسید و ایشان در همه صحبت‌ها و موارد از دولت‌ها برای ادامه کارشان و پایداری‌شان حمایت کردند. منتهای مراتب به انحای مختلف این مسئله پیدا کرد.

این عضو کمیسیون شوراها با اشاره به توصیه رهبری در نامه به رئیس مجلس، اظهار کرد: به نظر من بعد از صحبتی که رهبری کردند و نامه‌ای که برای رئیس مجلس نوشتند، یکی از تأکیداتشان در خصوص نمایندگان و مصوبات این بود که مصالح کشور در نظر گرفته شود. این که برخی از جریانات در مجلس، مسائل را ادامه می‌دهند، نشان‌دهنده این است که این افراد به هیچ چارچوبی پایبند نبوده و به هیچکدام از مشکلات و مسائل توجهی نمی‌کنند یا کمتر، دغدغه‌مند هستند.

میرزایی نیکو استیضاح وزرا را بی‌فایده دانست و اظهار کرد: در این اوضاع و احوال فرض سه وزیر را هم برکنار کنند و کابینه را هم بزنند، چه می‌شود؟ در زمین چه کسی بازی می‌کنند؟ چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ یعنی با این کار انتخابات را می‌برند؟ به اصطلاح برنده و فاتح از نارضایتی مردم بیرون می‌آیند و مشکلات مردم را حل کرده‌اند! کمک به چه مسائلی کردند؟

او افزود: لذا من فکر می‌کنم در وضعیتی که به وجود آمده، باید مجموعه نماینده‌ها و کسانی که مسئولیت دارند و خودشان را در مجموعه حاکمیت و سیستم حکومتی در قوه مجریه، قضائیه و مجلس می‌دانند، به این مسئله توجه کنند که اگر هیچ  کاری نمی‌توانیم بکنیم یا مشکلاتی داریم که نمی‌توانیم حل کنیم پس بار مردم را زیاد و ناامیدی و  دغدغه‌های مردم را بیشتر نکنیم. مجموعه‌ها و  وزارت‌خانه‌ها و نهادها و سازمان‌ها را متزلزل نکنیم. مثلا حجتی که رفت وضعیت کشاورزی خوب شد؟ او با هر عیب و مشکلاتی که داشت،  کسی بود که چندین دوره سکان وزارت کشاورزی را داشت و وزارت کشاورزی قابل رسیدگی و شاخص‌بندی است. وزیر آموزش و پرورش که 3 ماه است به وزارتخانه‌اش رفته، تازه بیاییم امضا برای استیضاح جمع کنیم و یا استیضاح وزیر نفت چه سودی دارد وقتی که او بزرگ‌ترین سپر بلای، همه تیرهایی است که به سمت ما می‌آید و تحریم‌ها را نظارت و کنترل می‌کند؟

عارف به لاریجانی نامه نوشت
نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس هدف را متزلزل کردن شرایط دانست و گفت: به نظر من دوستان فکر می‌کنند شاید این روش، آلام دادن دردهای مردم است. شاید هم روشی است که نشان دهند مجلس یک کاری کرده است. اما فکر می‌کنم که هدف اصلی دمیدن بر پاچیدگی و متزلزل کردن شرایط است.

این عضو فراکسیون امید درباره نامه این فراکسیون با موضوع قیمت بنزین به مقام معظم رهبری و تکذیب آن توسط فاطمه سعیدی توضیح داد: ما قرار بود با برخی از اعضای فراکسیون امید، نامه‌ای تنطیم کنیم. دوست عزیز ما آقای تابش گفتند من نامه‌ای تهیه کردم و در فراکسیون امید مطرح می‌کنم؛ این نامه را در فراکسیون مطرح می‌کند اما فرایند و ادامه‌اش مورد تائید هیات رئیسه قرار نمی‌گیرد.

او با بیان اینکه من پیش‌تر بحث نامه را اعلام کرده بودم، اظهار کرد: خانم سعیدی می‌گوید اصلا چنین چیزی نبوده و بحث نامه هم پیش نیامده است. او از بن قضیه را خیلی دروغ تکذیب کرد. خصوصی به او گفتم این چه کاری است که می‌کنید؟! گفت: ما نمی‌خواستیم نامه‌ای بدهیم، من گفتم خب باشد! پس باید بگوئید مطرح شد و مورد توافق قرار نگرفت یا اصلا یک بحث ابتدایی بود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: تابش آمد توضیح داد که هم میرزایی درست می‌گوید و هم سعیدی. مشرق آمد و نوشت «نامه ننگین» یعنی اراذل اوباش یک جور در صحنه‌اند و اینها هم با نامه زدن یک طور. اتفاقا قصد ما برای نوشتن نامه در راستای همین مسائل بوده، می‌خواستیم مشکلات و مسائل را که این آقایان با استیضاح داد و بیداد مطرح می‌کنند، را بگوییم. قصد ما این بود که نظرات کارشناسی که ایشان از آن استقبال می‌کنند را اعلام کنیم.منبع:برنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد