دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
تغییر سبک لباس رهبر کره‌شمالی باعث شده این سؤال در اذهان تقویت شود که؛ آیا وی غیرمستقیم در پی رساندن پیامی است؟

به گزارش بدر پرس به نقل از تسنیم، هشت سال از روی کار آمدن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل گذشته و سبک جدید لباس پوشیدن وی این سؤال را در اذهان متبادر کرده که آیا وی در صدد ترسیم تصویری منحصربه‌فرد از خود است یا خیر.

رهبر کره شمالی روز پنجشنبه که بر عملیات پرتاب دو موشک میان‌برد نظارت می‌کرد سبک سنتی لباسی که پدر و پدربزرگش رهبران پیشین کره شمالی آن را رعایت می‌کردند،‌ کنار گذاشت و با یک پالتوی بلند مشکی ظاهر شد.

وی همچنین چند روز پیشتر از پرتاب موشک در یک بازدید میدانی از تجهیزات نظامی با یک پالتوی روشن و پیراهنی آبی دیده شد.

کیم جونگ اون , کشور آمریکا , کشور کره شمالی , کشور کره جنوبی , دونالد ترامپ , 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بر این باور است چنین تغییری با توجه به آنکه کیم قدرتش را در کره شمالی تثبیت کرده نشان‌دهنده آن است که وی در صدد آن است تا بگوید نمی‌خواهد ادامه‌دهنده سبک رهبران پیشین حتی در شیوه لباس پوشیدن باشد.

کیم یونگ ــ هیون استاد مطالعات کره شمالی در دانشگاه دانگاک می‌گوید: کیم سعی دارد تا جایی که می‌تواند چهره و فضای اطرافش را به‌شیوه خاص خودش ترسیم کند.

برخی تحلیلگران بر این باورند تغییر اخیر در پوشش رهبر کره شمالی ممکن است بیشتر ترجیح شخصی او باشد در حالی که نمی‌توان از برداشت‌های سیاسی این اقدام نیز صرف‌نظر کرد.

در واقع رهبر کنونی کره شمالی سبک رهبری متفاوتی نسبت به اسلاف خود به نمایش گذاشته و همان‌گونه که همگان شاهد بوده‌اند سعی کرده با آمریکا، چین و روسیه رابطه متفاوتی داشته باشد.

کیم جونگ اون , کشور آمریکا , کشور کره شمالی , کشور کره جنوبی , دونالد ترامپ , 

اما این سؤال باقی است که آیا تغییر در نحوه لباس پوشیدن رهبر جوان کره شمالی ممکن است به تغییری بزرگ در سیاست خارجی و نظامی پیونگ‌یانگ منجر شود یا خیر.

این در شرایطی است که مذاکرات آمریکا ــ کره شمالی که با چنان هیجانی در سال 2018 شروع شد به بن‌بست رسیده است و کیم اعلام کرده واشنگتن فقط تا پایان سال جاری فرصت دارد تا با ارائه بسته جدیدی از پیشنهادات راه‌حلی برای برون‌رفت از وضعیت موجود ارائه کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد