دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۸۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۶
بدر پرس: مریم ، مهری و نسا 3 زن در تهران بودند که با سرقت از خطوط اتوبوس های بی آر تی 18 میلیارد ریال به جیب زده بودند و آنها به صورت خانوادگی سارق هستند.

به گزارش بدر پرس به نقل از رکنا، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 3 زن جیب بر حرفه ای خبر داد که از مسافران خطوط اتوبوس BRT هیجده میلیاد ریال جیب بری کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" گفت: در پی شکایت های مردمی مبنی بر سرقت اموالشان در خطوط اتوبوسرانی BRT و پایش های اطلاعاتی توسط کارآگاهان اداره 17 پلیس آگاهی مشخص شد که سارقان 3 زن جیب بر حرفه ای می باشند که در خطوط اتوبوس های BRT مولوی، خاوران اموال مسافران را سرقت می کنند.

وی بیان داشت: اکیپی از کارآگاهان این اداره مراقبت های ویژه در این محدوده را بر عهده گرفتند و با شناسایی چهره این سارقان، موفق شدند مخفیگاه آنان را در محدوده اتابک شناسایی کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه با هماهنگی های قضائی و هر سه متهم نام های مریم 45ساله ، مهری 30ساله و نسا 60ساله دستگیر شدند، توضیح داد: در زمان دستگیری متهمان تعدادی از مردان خانواده هر 3 سارق از دستورهای پلیسی تمرد و قصد مقاومت و مداخله را داشتند که پس از مهار و کنترل عملیات، هر سه سارق دستگیر و به اداره هفدهم منتقل شدند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت افزود: در بررسی سوابق موجود در پلیس آگاهی نشان می دهد، مهری در سال 91 هم توسط کارآگاهان اداره هفدهم دستگیر و روانه زندان شده است و پس از تحمل 4سال حبس در سال 95 آزاد شده است. مریم که مادر مهری نیز می باشد در سال 91 به همراه دخترش دستگیر و کمی زودتر از مهری از زندان آزاد می شود.

سومین متهم که نسا نام دارد و پیرزنی 60ساله می باشد از زنان جیب بر با سابقه پایتخت می باشد که دختر و نوه اش را نیز از ابتدا برای جیب بری آموزش داده و در طی این سالها این 3 زن در قالب یک کسب و کار خانوادگی به جیب بری از شهروندان مشغول هستند.

این مقام پلیس، گفت: مهری در اعترافات خود در بدو ورود به پلیس آگاهی اظهار داشت: به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارم و روزی صدهزارتومان برای خرید مواد نیاز دارم. دارای یک فرزند 9ساله می باشم که به خاطر شرایط نابسامان زندگی من و پدرش هنوز به مدرسه نرفته است. همسرم نیز در کمپ بسر می برد. پدرم از متهمان اداره هفدهم بوده و چند سال پیش فوت کرده است.

از وقتی چشم باز کردم مردان خانواده در منزل می ماندند و مواد مخدر مصرف می کردند و ما زن ها از راه سرقت و جیب بری خرج زندگی مان را تامین می کردیم.

وی گقت: متهم در اظهاراتش اضافه کرد: جیب بری را از مادرم یاد گرفتم و او هم از مادرش نسا یاد گرفته است. تمام زندگی من یا در زندان سپری شده یا با دزدی از مردم ، بقیه اعضای خانواده ام هم همین طور هستند. روی دستهای من پر از آثار خودزنی است که در نوجوانی انجام داده ام.

نجفی در ادامه گفت: مریم در تشریح شیوه و شگرد جیب بری شان توضیح داد: شیوه و شگرد ما به این صورت بود که چند نفری سوار اتوبوس می شدیم و سوژه های خود را از بین زن هایی که دستشان بند بود مثلا بچه بغلشان بود یا خرید داشتند یا با گوشی خود صحبت کرده بودند یا گوشی آنها از گوشه کیف شان پیدا بود انتخاب می کردیم و یکی از ما گوشی را می دزدید و بعد به نفر بعدی می داد و اگر در این میان کسی متوجه جیب بری می شد ما برای کمک به مال باخته نزدیک می شدیم و مشغول همدردی و رفتارهای نمایشی می شدیم تا نفر اصلی فرصت فرار داشته باشد و اگر مال باخته با همدستمان درگیر می شد چنان نزاع و درگیری و ضرب و شتمی راه می انداختیم که شاکی را از درگیری با همدستمان پشیمان می کردیم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهمان 6عدد گوشی کشف شد، گفت: کارشناسان ارزش ریالی گوشی ها و سایر اموال سرقت شده توسط متهمان بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان برآورد کرده اند.

وی عنوان کرد: البته کل این هزینه به جیب آنها نرفته چون این افراد برای تامین هزینه مواد مخدر گاها یک گوشی هفده میلیونی را به مبلغ 600هزارتومان در کنار خیابان می فروشند.

وی در انتها خاطر نشان کرد: متهمان با دستور مقام قضائی به منظور شناسایی شاکیان و تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت می باشند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد