دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۷۸۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۲
در نمایشگاه صنعت نفت و حفاری خوزستان انجام شد
مدیریت پژوهش،  فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران  در آستانه هفته پژوهش و فناوری کتاب کارنامه پژوهشی شرکت را در نمایشگاه صنعت نفت و حفاری خوزستان در اهواز رونمایی کرد.

به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران رئیس پژوهش و فناری شرکت در این باره گفت: این کتاب خلاصه فعالیت های پژوهشی شرکت از سال 1382 تا 1398  است که مشتمل بر پنج  فصل و بیش از 400 صفحه می باشد.

هادی محمدی افزود: در فصل نخست کتاب با عنوان پروژه های پژوهشی به تشریح 79 عنوان پروژه که براساس نیازهای فناورانه شرکت تعریف و پس از فرآیند تصویب و فراخوان، با همکاری  افزون بر  30 دانشگاه و پارک علم و فناوری کشور با بیش از 470 میلیارد ریال بودجه پژوهشی شرکت عقد قرارداد و اجرا گردیده یا در حال پیگیری می باشد پرداخته شده است

وی اظهار کرد:  از جمله این پروژه ها می توان به سیستم شبیه ساز کنترل فوران چاه های نفت و گاز با همکاری دانشگاه شهید چمران ، سیستم سطحی نمودارگیری از چاه های نفت و گاز با همکاری دانشگاه صنعتی شریف ، ابزار درون چاهی نمودارگیری با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان، یونیت نمودارگیری از سیال حفاری

 MUD LOGGING) (با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اشاره داشت. 

محمدی گفت: مجموعه مقررات حفاری شرکت ملی حفاری ایران با همکاری دانشگاه صنعت نفت ، پمپ گل حفاری با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، مجموعه بیرینگ سکشن ( bearing section)موتور درون چاهی با همکاری مجتمع صنعتی فجر شیراز ، ابزار مکان یابی مغناطیسی برای هدایت حفاری (MLT) با همکاری دانشگاه  صنعتی امیر کبیر ، سیستم کاهش آلودگی صوتی دستگاه حفاری با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان و  دستگاه لوله مغزی سیار با همکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف از دیگر پروژه های اجرایی به شمار می آید که در این کتاب به معرفی آن پرداخته شده است.

رئیس پژوهش و فناری شرکت ملی حفاری ایران افزود:  نرم افزار نگهداری و تعمیرات ( سام نت ) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماهشهر ، سامانه اسناد فنی دستگاه های حفاری با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، خودروی مدیریت بحران نفت و گاز با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ، ابزار درون چاهی پالسر مثبت جهت انتقال اطلاعات در عملیات های حفاری و چاه پیمایی با همکاری دانشگاه صنعتی امیر کبیر از دیگر پروژه های معرفی شده در این کتاب به شمار می آید.

وی ادامه داد:  فصل دوم کتاب با عنوان مدیریت دانش به تشریح فعالیت های این شرکت  زمینه ثبت، مستند سازی و بکارگیری تجربیات بازنشستگان ، تشکیل کمیته مالکیت فکری و تجاری سازی شرکت، ثبت نرم افزار نگهدای و تعمیرات )یام نت، ثبت سیستم شبیه ساز کنترل فوران چاه های نفت و گاز ، ایجاد نرم افزار جامع مدیریت دانش بمنظور دسترسی، ثبت و به اشتراک گذاری دانش و تجربیات کارکنان و... اختصاص یافته است.

محمدی اظهار کرد: فصل سوم اختصصاص به مقالات همکاران و فصل چهارم با عنوان نوآوری و شناسایی همکاران نوآور در سطح شرکت، شامل 48 نوآور درقالب 32 طرح نوآورانه پرداخته شده است.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی حفاری ایران گفت: فصل پنجم کتاب نیز با عنوان پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به بیان   فرآیند و اقدامات صورت پذیرفته بر اساس دستورالعمل وزارتی تشویق و حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی پرداخته که از تعداد 416  مورد پایان نامه مورد حمایت از ابتدا تا کنون 20 پایان نامه در مقطع دکتری و  396 پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد