عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
تهران- بدر پرس- معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه وزنه‌ ‌برداری زنان در ایران رشته‌ای نوپاست، گفت: امسال بودجه زیادی برای این بخش در نظر گرفته نشد اما در سال آینده بودجه مناسبی برای زنان وزنه‌بردار اختصاص می‌دهیم.
دومین نشست هم اندیشی نواب رییس زنان وزنه‌بردار استان‌ها با حضور مهین فرهادی‌زاد معاون ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان و علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری برگزار شد.

در این جلسه علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: از وزارت ورزش و جوانان توقع دارم تا در حد شایستگی و توانمندی زنان وزنه‌بردار از آنها حمایت کند. صلاح نیست که زنان با وسایلی که از نظر استاندارد با وسایل مردان وزنه‌بردار متفاوت است، تمرین کنند.

وی افزود: اکنون باید در تمامی استان‌ها استعدادها را شناسایی و در بحث نخبه‌پروری حساس باشیم.

در ادامه این نشست فرهادی‌زاد اظهار داشت: مشکلات زیادی در وزنه‌برداری زنان وجود دارد و این بخش از حساسیت بالایی برخوردار است. تلاش می‌کنیم تا پایان امسال تمامی تجهیزات ورزشی زنان وزنه‌بردار را تهیه کنیم.

وی افزود: اگر هم تا پایان امسال تجهیزات فراهم نشود، در سال آینده نهایت تلاش خود را برای ایجاد فضای خوب از نظر مالی فراهم کنیم تا به رشد وزنه‌برداران کمک کند.

معاون ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان یادآور شد: باید استان‌ها برای شناسایی نیروهای مستعد، تلاش جدی داشته باشند و در این عرصه از تجربیات مردان بهره‌مند شوند تا فاصله وزنه برداری زنان با مردان کاهش یابد.

وی افزود: در بخش قهرمانی زنان و مردان وزنه‌بردار بودجه مساوی نمی‌توان اختصاص داد چون  وزنه‌برداری زنان نوپا است ولی برای سال آینده در بخش قهرمانی بودجه خاصی برای آن در نظر خواهیم گرفت.

 
 
www.irna.ir/news/83596827/
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد