دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۸۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
روحانی در نشست خبری مشترک با شیخ تمیم:‌
رئیس‌جمهور گفت: تلاش می‌کنیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور ایران و قطر بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت بدر پرس،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشست خبری مشترک با امیر قطر با اشاره به تحریم‌های صورت‌گرفته برخی کشورهای عربی علیه این کشور گفت: برای همه روشن است که روابط بین دو کشور برادر، دوست و همسایه، روابطی تاریخی است و در طول سالیان دراز همواره حسن همجواری و دوستی بین ما برقرار بوده است. در سال‌های اخیر بعد از آنکه برخی کشورها علیه قطر حصر و تحریم بوجود آوردند، ایران به وظایف همسایگی و دوستی خود عمل کرد و در کنار قطر بود و همچنان در کنار قطر خواهد ماند.

روحانی با بیان اینکه در مذاکرات امروز با امیر قطر تصمیمات مهمی برای گسترش روابط دو کشور اتخاذ شد، گفت: روابط سیاسی ما بسیار خوب است و در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی برای همکاری داریم.

وی افزود: در مذاکرات امروز تصمیم‌های مهمی برای گسترش روابط دو کشور گرفتیم. روابط سیاسی ما روابط بسیار بسیار خوبی است و در روابط تجاری،  اقتصادی و فرهنگی ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم.

رئیس‌جمهور گفت: در چند ماه آینده کمیسیون مشترک دو کشور تشکیل خواهد شد و امیدواریم در کنار کمیسیون، در زمینه‌های همکاری‌های تجاری و فناوری بین دو کشور به توافق‌های خوبی برسیم.

روحانی با بیان این مطلب که "امروز تصمیم گرفتیم کمیسیون مشترک دو کشور به‌طور مرتب و سالیانه تشکیل شود"،‌ اظهار داشت: تصمیم گرفتیم روابط سیاسی و رفت و آمد مقام‌های سیاسی و اقتصادی بیشتر شود و ما از همه ظرفیت‌ها برای دو ملت استفاده کنیم.

وی تصریح کرد:  امیدواریم شاهد مناسبات‌های وسیع‌تر به نفع دو ملت و منطقه باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد