دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۸۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین:
تهران - بدر پرس - دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین گفت: ساختار ثبت نام در انتخابات و بررسی صلاحیت‌ها نیازمند اصلاح است و دلسوزان نظام باید برای تجدید نظر در رد صلاحیت‌ها تلاش کنند.
محمد رضا باهنر روز شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات خواست جامعه اسلامی مهندسین است.

وی با اشاره به رد صلاحیت تعداد زیادی از نامزدهای انتخابات مجلس اضافه کرد: وقتی شورای نگهبان باید صلاحیت بیش از ۱۶ هزار نفر را بررسی کند کار سخت می شود و شورای نگهبان در رد صلاحیت‌ها تقصیر ندارد اما این ساختار بررسی باید متحول شود چرا که ممکن است در آینده ۱۰۰ هزار نفر برای نامزدی مجلس ثبت نام کنند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور افرادی با سابقه های ضعیف اجرایی در مجلس گفت: کسانی باید وارد مجلس شوند که سلسله مراتب رشد را در طول زمان طی کرده باشند و یک دفعه از ستوانی به سرداری نرسیده باشند.

باهنر با بیان این موضوع که برای انقلاب باید کادرسازی می کردیم، افزود: برخی را فقط ملک الموت می تواند از صندلی قدرت جدا کند.

وی بر تلاش برای احراز صلاحیت تعداد بیشتری از نامزدهای انتخابات تاکید و خاطرنشان کرد: حتی یکی از نامزدهای انتخابات، امام جمعه بوده ولی به خاطر عدم التزام به اسلام احراز صلاحیت نشده است.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه بسیاری از افراد رد صلاحیت شده، معتقد به اسلام، نظام و رهبری هستند، از همه دلسوزان نظام خواست برای تجدید نظر در تایید صلاحیت ها تلاش کنند.

باهنر به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا اشاره کرد و افزود: شهادت سردار سلیمانی با اینکه غم بزرگی برای ملت های دنیا ایجاد کرد اما این موضوع، تحقق یک آرزوی دیرینه سردار بود.

وی با بیان این موضوع که رییس جمهوری آمریکا بر خلاف عرف دیپلماتیک مسوولیت شهادت سردار سلیمانی را برعهده گرفت، افزود: حداقل قصاص آمریکا این است که نیروهای آمریکایی از منطقه بیرون روند وگرنه مردم به صورت خون آلود، آنها را بیرون خواهند کرد.

نماینده ادوار مجلس، تشییع سردار سلیمانی را با تشییع امام خمینی (ره) مقایسه کرد و اضافه کرد: بر اساس گزارش ناجا، تنها ۱۰۰ هزار سواری در ۲۴ ساعت قبل از تشییع از استان های دیگر وارد کرمان شده بودند.

باهنر با بیان این موضوع که کرمان ظرفیت این میزان جمعیت را نداشت، خاطرنشان کرد: اگر تشییع سردار سلیمانی در کرمان بهتر مدیریت می‌شد شاید با اتفاقات ناگوار همراه نمی‌شد.

وی، سردار سلیمانی را شیر میدان نبرد عنوان کرد و گفت: وقتی سردار سلیمانی کنار فرزندان شهیدان می نشست، قلبش می تپید اما دیپلماتی قدرتمند بود که در یک دیدار، همه چیز را تغییر می داد و شرایط را متحول می کرد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین، عزت سردار سلیمانی را ناشی از اخلاص وی ارزیابی کرد و افزود: سردار سلیمانی، یک مکتب و فرهنگ بود و لازم است بنیادی برای بازخوانی اندیشه های وی تأسیس شود و دانشگاه ها روی بازخوانی افکار وی کار کنند تا برای نسل های آینده تبیین شود.

باهنر با اشاره به حادثه هواپیمای اوکراینی تاکید کرد: لازم است این حادثه مورد توجه قرار گیرد تا اگر قصور و تقصیری بوده است، رسیدگی شود.

وی، فرمایشات رهبری در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی را عاملی برای حل مشکلات به وجود آمده بعد از این حادثه عنوان کرد و افزود: کلام رهبری، جو روانی جامعه را به سمت مطلوب تغییر داد.اف ای تی اف کماکمان در دستور کار مجمع تشخیص است


محمد باقر قالیباف، مهمان این نشست نیز در سخنانی گفت: FATF در مجمع کارشناسی می شود، در شرایط تحریم، این کنوانسیون مشکلات کشور را حل نمی کند چون آمریکا تحریم کننده است و تحریم ها به FATF مربوط نمی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مشکل اساسی کشور این است که ساختار اداری در حوزه های مختلف، نسبتی با خواسته ها ندارد و تا آن را اصلاح نکنیم مسایل حل نمی شود. 
 وی با بیان این موضوع که میان حکمت عملی و نظری یک الزاماتی وجود دارد که برایش پاسخ مناسب نداریم، از وجود ناکارآمدی اشباع شده در برخی حوزه های مدیریتی کشور خبر داد و گفت: در برخی حوزه ها اگر مدیریتی هم وجود نداشته باشد کار صدمه نمی بیند و این از مصادیق ناکارآمدی اشباع شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این موضوع که حرکت اصلاحی کشور باید از مجلس شروع شود و در یک دوره پنج ساله می توان شرایط کشور را به نحو محسوسی بهبود داد، افزود: برای برداشتن گام دوم انقلاب، داشتن مجلس قوی یک ضرورت است و لازمه داشتن مجلس قوی، نمایندگان قوی است.
قالیباف با تاکید بر حضور نیروهای جوان در مجلس تاکید کرد: منظور از مجلس جوان، مجلسی است که افراد توانمند اما با نشاط وارد آن شوند و مجلسی با میانگین سنی 50 سال، چنین مجلسی را نمایندگی می کند.
وی با بیان این موضوع که در شورای نیروهای انقلاب همه احزاب اصولگرا حضور دارند و فقط دوستان جبهه پایداری مانده‌اند که با آنان در حال مذاکره هستیم، افزود: از میان بیش از 6 هزار نفر ثبت نام کننده در سامانه مردمی تعیین شده از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، ۱۵۹ نفر تاکنون برگزیده شده اند که این تعداد در نهایت به 30 نفر کاهش می یابد و فرایند انجام آن به صورت شفاف انجام می شود و دیگر گروه های مختلف مثل 2+5 و 7+8 و امثال آن وجود ندارد.
شهردار اسبق تهران با تاکید بر این موضوع که شورای ائتلاف دخالتی در انتخاب نیروهای شهرستان ها نمی کند مگر برای داوری، افزود: دفاتر شهرستان‌های ائتلاف، خود تصمیم می گیرند و اساس کار در شورای ائتلاف در تهران و شهرستان ها بر نظرسنجی است.
قالیباف با رد برخی اتهامات درباره حضور دوستان وی در میان نامزدهای برگزیده شورای ائتلاف تصریح کرد: پای جوانان انقلاب ایستاده ایم و بسیاری از آنها از منتقدان من هستند اما آنها را حمایت می کنیم.

وی در خصوص سابقه آشنایی خود با شهید سردار سلیمانی نیز گفت: حدود 40 سال با سردار سلیمانی دوست بودم و نمونه پرورش یافته گان مکتب انقلاب و امام بود.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به حوادث تلخ اوایل انقلاب افزود: خون شهید بهشتی و امثال وی ریشه نفاق را از کشور کند و امیدواریم به برکت خون شهید سلیمانی، باور به فرهنگ غربی از کشور ریشه کن شود. 
قالیباف ابراز امیدواری کرد که گام دوم انقلاب را با حذف غربزدگی شروع کنیم و افزود: باوجود سلایق مختلف در کشور، قانون باید فصل الخطاب باشد و مجلس قوی و کارآمد می تواند دولت را پای کار بیاورد، به شرطی که واقعا هدف از استیضاح و سوال از وزیران، اصلاح امور باشد.
وی با بیان این موضوع که مبارزه با آمریکا با کار ممکن است، افزود: کشور به کار و پیشرفت نیاز دارد.
شهردار اسبق تهران با رد اتهامات علیه شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در همه پرونده های مربوط به املاک نجومی تبریه شد و این موضوع سیاسی بود.
منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد