دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۸۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
در مراسمي که به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و با حضور رضا اردكانيان،وزیر نیرو و جمعی از مدیران ارشد صنعت برق، برگزار شد، از موتورسيكلت هاي برقي گروه هاي عملياتي برق رونمايي شد.
به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ رضا اردكانيان وزير نيرو در مراسم رونمايي از موتورسيكلت هاي برقي گروه هاي عملياتي برق در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با اشاره به مصوبه هيئت دولت در خصوص آلاينده ها در كلانشهرهایی همچون تهران،گفت: باهمكاري شركت هاي سازنده موتورسيكلت، طرحي را آماده كرديم كه بر اين اساس وزارت نيرو زيرساخت و ايستگاه هاي لازم براي ارائه برق مورد نياز موتورسيكلت ها را فراهم کرد.
رضا اردكانيان، در ادامه این مراسم که روز يكشنبه برگزار شد، افزود: طرح برقي كردن در گام نخست از زير مجموعه هاي وزارت نيرو آغاز شده است و سه هزار موتورسیکلت در گام نخست برقی مي شود.
به منظور بهره مندی هرچه سریعتر از مزیت‌های موتورسیکلت‌های برقی همچون کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، بازدهی بالا، زیرساخت های ارزان‌تر و ایمنی بیشتر ، این طرح در با حضور مدیران ارشد صنعت برق در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ بهره برداری شد.
وزيرنيرو با اشاره به جایگزینی موتور سیکلت های برقی با موتورهای فرسوده سوخت بنزینی،اظهار داشت: وزارت نيرو در گام نخست از سازمان هاي خود شروع كرده است. و امروز در پایتخت این موتور سیکلت ها به چرخه فعالیت در صنعت برق می پیوندند.

اردكانيان گفت: اين طرح در گام بعد به ساير وزارتخانه هايي كه از موتورسيكلت براي خدمت رساني استفاده مي كنند تسري داده خواهد شد.
مهندس حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نیز در این مراسم ضمن تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بیش از ۸۰ درصد از آلودگی هوای شهر پایتخت مربوط به وسایل نقلیه متحرک است. از میان وسایل نقلیه متحرک، موتورسیکلت‌ها سهم عمده‌ای در آلودگی هوا دارند. حدود ۶ درصد سفرهای درون شهری تهران با موتورسیکلت و بیش از ۲۵ درصد آلودگی هوا و ۴۹ درصد از آلودگی صوتی تهران ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها است. بر اساس آمار، فقط در تهران ۲.۵ میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند.
وی افزود؛اقدامات متعددی به منظور رفع معضل آلودگی هوا در کلان شهرها پیشنهاد شده که یکی از مهم ترین آنها به کار گیری موتورسیکلت‌های برقی است و به همین دلیل این شرکت با هدف تشویق و ترغیب شهروندان و ترویج فرهنگ استفاده از وسایق نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست و حرکت در راستای دستیابی به اهداف طرح های توسعه هوای پاک و با توجه به اینکه این موتور سیکلت های برقی هیچگونه دودی را ایجاد نمی کنند و از سوخت های غیر قابل تجدید استفاده نمی کنند، در برخی مناطق خود اقدام به بهره برداری از این نوع وسایل نقلیه در روند فعالیت های جاری خود می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد