عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۴۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۵
امیرمهدی علوی: مطمئن باشید درباره قلعه نویی با سپاهان هماهنگی کاملی خواهیم داشت؛ سرمربی تیم ملی در هفته آتی معرفی می‌شود
سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: مطمئن باشید درباره سرمربی تیم فوتبال سپاهان با این باشگاه هماهنگی کاملی خواهیم داشت.

 به گزارش بدر پرس، امیر مهدی علوی سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا تاخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ارتباطی با برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال دارد، بیان کرد:

نکاتی که رسانه‌ها در این مدت درباره انتخاب سرمربی تیم ملی اشاره کرده اند، به تصمیم گیری و تصمیم سازی فدراسیون فوتبال کمک کرد و امیدوارم این موضوع در آینده هم ادامه داشته باشد. چهار باشگاه ما اکنون در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و خودشان هم چهار تیم ملی هستند. امیدوارم این تیم‌ها در فصل جدید لیگ قهرمانان اتفاق‌های خوبی را رقم بزنند.

در آخرین روز‌های حضور تاج در فدراسیون مشغول انجام دادن مذاکرات نهایی با یک گزینه خارجی بودیم
او ادامه داد: درباره انتخاب سرمربی تیم ملی هم باید بگویم در روز‌های پایانی حضور مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، مذاکرات نهایی با یکی از گزینه‌های خارجی پیگیری می‌شد و مباحث هم تا حد زیادی پیش رفته بود، اما با توجه به کسالتی که برای تاج ایجاد شد، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم گیری و برنامه ریزی را به حیدر بهاروند تفویض کرد.

به زمان تصمیم گیری نهایی و قطعی برای انتخاب سرمربی تیم ملی رسیده ایم
سخنگوی فدراسیون فوتبال افزود:

او هم بلافاصله مذاکرات خود را با گزینه‌های مدنظر آغاز کرده و از همان زمان گزارش کمیته فنی و توسعه فدراسیون که در دهه اول آذر جلسه اش تشکیل شده بود، به هیئت رئیسه فدراسیون رسید. البته این را هم می‌دانید که در بحث انتخاب سرمربی تیم ملی باید زوایای مختلف بررسی شود. برخی گزینه‌ها در گام نخست مطرح می‌شوند و سپس در حوزه فنی درباره آن‌ها ارزیابی مجددی صورت می‌گیرد. در ادامه با ارزیابی‌های جدید به گزینه‌های نهایی می‌رسیم. اکنون براساس جمع بندی‌های صورت گرفته زمان تصمیم گیری قطعی و انتخاب نهایی است.

اکنون داغ‌ترین زمان برگزاری لیگ است و سرمربی تیم ملی باید زوایای مختلف آن را ارزیابی کند
او ادامه داد: در هفته آتی جمع بندی نهایی مان را اعلام می‌کنیم. اکنون مسابقات لیگ در داغ‌ترین حالت ممکن برگزار می‌شود و حضور سرمربی تیم ملی در این بازی‌ها اتفاق خوبی است که می‌تواند به دیده شدن زوایای مختلف لیگ کمک کند. باید در حوزه مباحث اجرایی تیم ملی هم کار و تلاش بیشتری پس از فرآیند تصمیم گیری انجام شود تا در دهه اول فروردین که رقابت‌های دور برگشت انتخابی جام جهانی برای تیم ملی آغاز می‌شود، شاهد اتفاق‌های خوبی باشیم.

فدراسیون با باشگاه سپاهان هماهنگی قطعی و کاملی خواهد داشت
علوی درباره اینکه کدام گزینه شانس بیشتری برای سرمربیگری تیم ملی دارد، اظهار داشت:

۲ گزینه ایرانی داشتیم. امیر قلعه نویی که پرافتخارترین سرمربی فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ برتر است و علی دایی که اسطوره بزرگ فوتبال ما است و همه دنیا فوتبال کشورمان را به نام عزیز او می‌شناسند. هر ۲ مربی هم سابقه کار در تیم ملی را دارند. در نهایت در حال حاضر یکی از این ۲ گزینه از سوی ما به شکل جدی تری دنبال می‌شود. اعلام قطعی و رسمی ما با گمانه زنی‌ها متفاوت است. شک نکنید با باشگاه سپاهان هم هماهنگی قطعی و کامل صورت می‌گیرد.

مذاکرات مان در هفته آینده درباره قلعه نویی ادامه دارد
او افزود: تابش از پیشکسوتان ارزنده فوتبال ایران هم در حوزه بازیگری و هم در حوزه مدیریتی است و باشگاه تحت مدیریت او به عنوان یکی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا محق است. ما مذاکراتی با قلعه نویی انجام داده بودیم و این مذاکرات در هفته آتی ادامه خواهد داشت.

گزینه ایرانی به دلیل شناخت کامل از فوتبال کشورمان انتخاب شد
علوی تصریح کرد: جمع بندی نهایی هیئت رئیسه پس از جلسات متعددی که در حوزه‌های مختلف برگزار شد و با توجه به زمان محدودی که در اختیار داریم، این بود که گزینه سرمربیگری باید از فوتبال کشورمان شناخت کامل داشته باشد. به همین دلیل گزینه نهایی ما ایرانی است.

او درباره مطرح شدن نام جیانی دی بیاسی برای سرمربیگری تیم ملی ایران و ادعای او مبنی برا اینکه فدراسیون فوتبال از این مربی درخواست برنامه کرده است، گفت:

باید بحث‌هایی که در فضای مجازی پیش می‌آید و برخی مواقع فضای رسانه‌های رسمی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد، آسیب شناسی شود. این روز‌ها طوفان خبری در فضای مجازی اتفاق می‌افتد و ما باید روزانه هر نیم ساعت یک بار بحثی را تائید یا تکذیب کنیم. این مسائل روی افکار عمومی تاثیر می‌گذارد. فدراسیون هفته گذشته بحث دی بیاسی را تکذیب کرد. نیم ساعت پس از آن اتفاق این مربی اعلام کرد فدراسیون ایران مشغول مذاکره با من است!

علت انتشار اسم دی بیاسی در این مقطع زمانی حساس چیست؟
او افزود: فکر می‌کنم این موارد کمکی به ما نمی‌کند. رسانه‌های کشورمان از لحاظ فنی نسبت به این مربی واکنش منفی داشتند، اما فکر می‌کنم برداشت صحیح و منطقی این باشد که خود رسانه‌ها به این بحث ورود کرده تا به واقع علت انتشار یک اسم یا اسامی مختلف در یک مقطع زمانی حساس چیست؟

مردم به خبرگزاری‌های رسمی اعتماد کنند
مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: مباحث دیگری هم در حوزه باشگاهی و ملی مطرح می‌شود و در این میان اعتماد مردم به خبرگزاری‌های رسمی و نهاد‌های مختلف می‌تواند به ایجاد فضایی صادقانه و مملو از صحت و سلامت کمک کند.

بهاروند از فردا بحث انتخاب سرمربی تیم ملی را در دستور کار قرار می‌دهد
او درباره زمان انتخاب و معرفی سرمربی تیم ملی گفت: با توجه به اینکه نمی‌خواهیم نسبت به مردم و رسانه‌ها بد قول شویم، بهاروند در روز‌های سه شنبه و پنج شنبه در ایلام و لرستان ۲ مجمع عمومی داشت. امروز (جمعه) به تهران بازگشت و از فردا موضوع انتخاب سرمربی تیم ملی را در دستور کار قرار می‌دهد. انشالله در این هفته اطلاع رسانی نهایی و قطعی خواهیم داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد