دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
سازمان هواشناسی با اعلام بارش برف، کولاک برف و یخبندان در ۲۰ استان از امروز تا سه‌شنبه از آغاز بارش برف و باران در تهران طی امروز خبر داد.
به گزارش بدر پرس به نقل از  مشرق، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های سازمان هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی امروز برای سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین،‌ البرز،‌تهران و سمنان و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران،‌گاهی وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

همچنین امروز برای بخش‌هایی از استان‌های فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان ابرناکی در برخی ساعات رگبار و رعدوبرق پراکنده و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده با توجه به تشکیل توده گردوخاک روی عراق و حرکت به سمت شرق و مرزهای ایران امروز یکشنبه بخش‌هایی از جنوب غرب و غرب را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

فردا دوشنبه بارش برف و باران و وزش باد برای سواحل دریای خزر، شمال غرب و برخی مناطق غرب و استان‌های زنجان،‌ قزوین، البرز، تهران، سمنان، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت، در اواخر وقت به تدریج از شدت بارش نواحی غربی کاسته می شود.

با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق برای جنوب کرمان،‌هرمزگان،‌سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه برای سواحل دریای خزر، بخش‌هایی از شمال غرب، استان‌های خراسان رضوی،‌خراسان شمالی،‌ سمنان،‌ قزوین، زنجان، البرز،‌ تهران، قم، مرکزی، همدان، کردستان، لرستان، غرب و شمال اصفهان بارش برف و وزش باد و برای استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش بینی شده که از اواخر وقت از میزان بارش‌ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه 23 بهمن 98 سامانه بارشی از کشور خارج شده و برای اکثر مناطق کشور جوی آران حاکم خواهد بود. روز پنجشنبه به جز بخش‌هایی از شمال غرب در اکثر مناطق کشور جو نسبتا پایداری انتظار می‌رود.

تا روز سه شنبه 22 بهمن وزش باد شدید به خصوص طی امروز برای استان‌های تهران، سمنان، اصفهان، قم، مرکزی، یزد، فارس، خراسان جنوبی و فردا دوشنبه 21 بهمن برای استان‌های یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، فارس و روز سه شنبه مرکزی، قم، تهران، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان،‌ خراسان جنوبی و هرمزگان پیش بینی شده است.

از امروز تا چهارشنبه هتفه جاری دمای هوا در  اکثر مناطق کشور 8 تا 15 درجه کاهش یافته و دریای خزر و خلیج‌فارس از امروز تا سه شنبه مواج خواهند بود.

آسمان تهران امروز آفتابی همراه با وزش باد شرق-شمال شرقی 13 تا 30 کیلومتری با احتمال بارش 25 درصدی در روز و 16 درصدی در شب پیش بینی شده است. فردا اسمان پایتخت نیمه‌ابری با وزش باد غرب-جنوب غربی 13 تا 20 کیلومتری و احتمال بارش برف و باران 61 درصدی پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه آسمان تهران نیمه‌ابری در روز و ابری در شب با احتمال بارش برف 61 درصدی پیش‌بینی شده است. سرعت وزش باد در این روز 15 تا 28 کیلومتر بر ساعت همراه با وزش بادهای شدید ناگهانی خواهد بود.

اخظاریه بارش برف، کولاک و یخبندان
سازمان هواشناسی طی اخطاریه‌ای از تشدید فعالیت سامانه بارشی و مخاطره بارش برف، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما و یخبندان در اکثر استان‌های کشور به شرح زیر خبر داد؛

امروز 98/11/20: بارش برف در مناطق مرتفع استان‌های گیلان، مازندران و گلستان(حداکثر 20 تا 30 سانتی‌متر) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان

فردا 98/11/12: بارش برف در شهرهای گیلان(حداکثر 30 تا 70 سانتی متر) و ارتفاعات (حداکثر تا 110 سانتی متر)، جنوب آذربایجان غربی(حداکثر 15 تا 20 سانتی متر)، غرب زنجان و شرق کردستان(حداکثر 15 تا 25 سانتی متر)، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی(حداکثر 10 تا 20 سانتی متر) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان

بارش باران و برف در نیمه غربی مازندران(حداکثر 30 تا 50 میلی متر)، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در هرمزگان و جنوب کرمان(حداکثر 20 تا 30 میلی متر)

سه‌شنبه 98/11/22: بارش برف در گیلان و غرب مازندران(حداکثر 20 تا 40 سانتی متر) و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان

رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در نیمه شرقی هرمزگان، جنوب کرمان و نوار غربی سیستان وبلوچستان(حداکثر 10 تا 30 میلی متر)

 اثر مخاطره: یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با کولاک برف و کاهش دید و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی

سازمان هواشناسی با توصیه نسبت به احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی، نمک پاشی، برف روبی بر انجام سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرده است.

سازمان هواشناسی کشور همچنین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

یکشنبه: 98/11/20

بارش برف و کاهش دما گاهی وزش باد شدید: شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان، کرمانشاه، ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران و ارتفاعات مرکزی زاگرس.

بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید: گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی

دوشنبه: 98/11/21

بارش برف: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، همدان، زنجان، قزوین، شمال مرکزی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز

بارش برف و باران: تهران، البرز، مازندران و گلستان

بارش باران گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقت: جنوب شرق فارس، هرمزگان، شمال سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی 

سه شنبه: 98/11/22

بارش برف: کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، شمال همدان، شمال مرکزی، گیلان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان و ارتفاعات البرز

بارش برف و باران: مازندران و گلستان

بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت: هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، نیمه شمالی سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف و کاهش دید، اختلال در تردد محورهای مواصلاتی و آبگرفتگی معابر عمومی

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی تاکید کرده است.

2- توصیف نوع مخاطره: کاهش محسوس دما

از یکشنبه 98/11/20 تا سه شنبه 98/11/22 کاهش ناگهانی دما 10تا 15درجه در استان های واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه های البرز و سواحل دریای خزر و کاهش 15 تا 20 درجه ای دما در استانهای واقع در جنوب غرب

از دوشنبه 98/11/21 تا چهارشنبه 98/11/23 کاهش ناگهانی دما از 10 تا 15درجه در استان های واقع در شمال شرق، شرق و جنوب

اثر مخاطره:  سرمازدگی و یخ زدگی

توصیه: مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی

3- توصیف نوع مخاطره: وزش باد شدید

یکشنبه 98/11/20: قزوین، مرکزی، قم،  تهران، سمنان، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد،  سیستان و بلوچستان، هرمزگان

دوشنبه 98/11/21: ، خراسان جنوبی، کرمان، یزد،  سیستان و بلوچستان و هرمزگان

سه شنبه 98/11/21: فارس، بوشهر، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، قزوین، البرز، مرکزی، تهران، قم و اصفهان

اثر مخاطره: آسیب رساندن به گلخانه ها و سازه های موقت

توصیه: به کارگیری تمهیدات لازم برای کاهش خسارات محتمل
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد