دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
افشاگری شمخانی از پشت پرده تجزیه طلبان خلق عرب:
به گزارش بدر پرس به نقل از رهیاب نیوز - دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور که طی روزهای گذشته برای شرکت در مراسم سالروز آزادسازی هویزه به خوزستان سفر کرده بود مطالب مهمی در خصوص پشت پرده جریانات تجزیه طلب خلق عرب خوزستان مطرح کرد که شبکه اطلاع رسانی رهیاب اقدام به انتشار آن ها کرده است.
به گزارش رهیاب،دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور که طی روزهای گذشته برای شرکت در مراسم سالروز آزادسازی هویزه به خوزستان سفر کرده بود مطالب مهمی در خصوص پشت پرده جریانات تجزیه طلب خلق عرب خوزستان مطرح کرد که شبکه اطلاع رسانی رهیاب اقدام به انتشار آن ها کرده است.
دریابان شمخانی با اشاره به سابقه شکل گیری جریانات تجزیه طلب در خوزستان گفت:صدام قبل از جنگ با ایجاد ناآرامی هایی جنگ را آغاز کرده بود که این کار توسط تشکیلات جبهه التحریر یا خلق عرب خوزستان انجام شد جبهه التحریر در آن موقع باقیمانده ساواکی های زمان شاه بود و از لحاظ فکری از طرف حزب بعث عراق تغذیه می شد.

وی ادامه داد: این تشکیلات پیرو منویات بعثی ها در خوزستان بود و رسالت مزدوری خودش را در یک فضای کاملا منفک از مردم و مبتنی بر دستورالعمل های صادره از بغداد بعثی قرار داده بود.

علی شمخانی تاکید کرد:مردان بزرگی از اعراب به نمایندگی از عشایر عرب خوزستان با اینها مقابله کردند چرا که باور و ریشه های عشایر عرب خوزستان باور خالص و ناب شیعی است.

وی با اشاره به پیروی سعودی ها از سیاست های صدام اظهار داشت:امروز هم کسانی نه به نام یک حزب،کشور و خاندان بلکه به نام یک خانواده بیرق صدام را برداشته اند تمام عربستان همراه آن ها نیستند تمام آل سعود هم که نیستند بلکه فقط خانواده سلمان است آنها می گویند"ریاض مرکز دفاع از عرب هاست".

شمخانی با طرح این پرسش که این خانواده چه می کند عنوان کرد: سوریه را منهدم می کنند یمن را با خاک یکسان می کنند امادر ایران چه می کند آن ها به جای جبهه التحریر ، افرادی را با ریش بلند و دشداشه کوتاه علم می کنند که به نام دین همین کار جبهه التحریر را انجام دهند.

وی اضافه کرد:جبهه التحریر مستخدم حزب بعث عراق بودند این ریش بلندهای دشداشه کوتاه هم مستخدم سرویس ها امنیتی برخی از کشورهای منطقه هستند و اقدامات آن ها جنگ پیش از جنگ است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور گفت:اینها چه پتانسیلی دارند؟جنگ پیش از جنگ ما چیست؟ اگر قبل از 31 شهریور سال 59 ناامنی ایجاد می کردند ترور می کردند و برخی از مراکز انتقال انرژی را منفجر می کردند و هدفشان تحلیل بردن توان جهان اسلام بود امروز همان هدف را اما با ابزار متفاوت دنبال می کنند.

این مقام مسئول گفت:هدف آنها این است که در نهایت بگویند جهان اسلام ارتش آماده ندارد و اقتصاد جهان اسلام صرف بازسازی خودش شود همچنین فرقه گرایی و جنگ بین شیعه و سنی راه بیفتد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد