دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۹۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
بعد از احساس شرمندگی نوبخت به‌خاطر عدم‌تعیین دستمزد کارگران، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار از سنگ‌بنای اولیه افزایش ۱۵درصدی دستمزد در بودجه ۹۹ با وجود اطلاع از مشکلات متعدد کارگران از نوبخت گلایه کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی بدر پرس، علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بعد از واکنش نوبخت مبنی بر اینکه برای دیرشدن تعیین دستمزد کارگران احساس شرمندگی کرد در صفحه شخصی خود این مطلب را منتشر کرد:

"به‌نظر می‌رسد ذکر توضیحاتی ضروری است. آقای نوبخت عضو هیئت دولت و عضو هیئت امنای صندوق تأمین اجتماعی است.

در ماده 96 قانون تأمین اجتماعی، میزان افزایش مستمری بازنشستگان به هیئت وزیران سپرده شده است و لذا تعیین میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران با دولت است. هرچند دولت نیز طبق عرف مرسوم مطابق مصوبه شورای‌عالی کار اقدام می‌کند.

اما آقای نوبخت نمی‌خواهد خودش را درگیر این موضوع کند چرا که خوب می‌داند در ماده 111 قانون به‌صراحت آمده که "مستمری ازکارافتادگی کلی و مستمری بازنشستگی و مجموع مستمری بازماندگان" در هر حال نباید از حداقل مزد کارگر عادی کمتر باشد!

بیشتر بخوانید
احساس شرمندگی نوبخت به‌خاطر عدم‌تعیین دستمزد کارگران

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار: «فریز دستمزد» پیشنهاد واهی است/ دولت روزهای کرونایی را برای کارگران به کابوس تبدیل نکند

آقای نوبخت! لطفاً بخشی از بدهی بیش از 250هزارمیلیاردتومانی دولت به تأمین اجتماعی را بدهید. اتفاقاً این موضوع نیز داخل در اختیار شماست!

در تکمیل موارد فوق نباید از نظر دور داشت که ایشان به‌عنوان مؤثرترین عضو تیم اقتصادی دولت از اصلی‌ترین موانع افزایش دستمزد کارگران می‌باشند و در لایحه پیشنهادی بودجه 99 سنگ‌بنای اولیه افزایش 15درصدی را ایشان گذاشتند."

محمدباقر نوبخت در توییتی درباره افزایش حقوق کارگران و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی نوشت: «‏کارگر عزیزی مرا مخاطب قرار داد که چرا فقط پیگیر افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان لشگری و کشوری هستم و در برابر ‎کارگران و ‎مستمری‌بگیران ‎تأمین اجتماعی احساس مسئولیت نمی‌کنم؟
خدا می‌داند احساس شرمندگی کردم، اما قانون در خصوص این عزیزان سازوکاری مشخص کرده که خارج از اختیار من است.»


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد