دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۴۹۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵
بدر پرس: پس از گذشت نزدیک به دو هفته از اجرای طرح فروش فوق العاده خودرو گرانی به این بازار بازگشت و خودروهایی که با اقدامات اخیر شورای رقابت کمی کاهش قیمت را تجربه کرده بودند دوباره گران شدند.

به گزارش بدر پرس به نقل ازخبرآنلاین، یک ماه از نهایی شدن تصمیم افزایش قیمت کارخانه خودروها می گذرد با این حال اجرای این تصمیم با مخالفت خودروسازان همراه است و حالا زمزمه هایی از لغو این مصوبه به گوش می رسد چرا که ممکن است قیمت هایی که در شرایط فعلی برای خودروها اعلام می شود کمتر از قیمت هایی باشد که خودروسازان در سال گذشته در فروش خود اعمال کرده اند و این به معنی بدهکار شدن خودروسازان به خریداران سال قبل باشد.

قیمت ها در بازار خودرو از زمان نهایی شدن تصمیم افزایش قیمت کارخانه تا اجرای اولین مرحله فروش فوق العاده خودرو توسط ایران خودرو کمی تعدیل شده بود اما پس از اجرای اولین طرح فروش فوق العاده بازار خودرو نوعی رکود بر بازار حاکم شد و در شرایطی که فعالان بازار از عدم خرید و فروش خودرو خبر می دهند ، قیمت ها افزایشی شدید را تجربه کرده است. در فایل های اعلامی در فضای مجازی قیمت ۱۲۰۶ که تا ۱۱۸ میلیون تومان نیز کاهش یافته بود حالا ۱۴۰میلیون تومان اعلام می‌شود.  

از سوی دیگر خودرو دنا پلاس است که قیمت آن تا ۲۰۶ میلیون تومان پایین آمده بود اما دیروز این خودرو افزایش ۱۹ میلیون تومانی را نسبت به ماه گذشته و افزایش ۱۵ میلیون تومانی را نسبت به هفته گذشته تجربه می کند و قیمت آن امروز به ۲۲۵ میلیون تومان رسیده است.

در این میان اما خودرو سمند ال ایکس نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت را تجربه کرده است و قیمت آن امروز با کاهش ۲ میلیون تومانی به ۱۲۲ میلیون تومان رسیده است اما این خودرو نیز طی یک ماه اخیر از افزایش قیمت در امان نبوده است و قیمت آن نسبت به ماه گذشته ۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

انواع مدل های پراید اما نسبت به سایر خودروها در بازار نوسانات قیمت کم تری را تجربه می کنند و حتی در برخی مواقع بازار شاهد کاهش قیمت برخی از مدل های این خودرو است به عنوان مثال قیمت پراید ۱۳۱ از هفته گذشته ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است و این خودرو به قیمت ۷۳ میلیون تومان رسیده است و قیمت پراید ۱۱۱ از هفته گذشته ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و این خودرو به قیمت ۸۳ میلیون تومان رسیده است؛ این دو خودرو اما طی یک ماه گذشته افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده اند چراکه پس از نهایی شدن تصمیم افزایش قیمت کارخانه خودروها قیمت پراید ۱۱۱ تا ۷۰ میلیون تومان و قیمت پراید ۱۳۱ تا ۶۶ میلیون تومان پایین آمده بود.

 فعالان بازار می‌گویند افزایش نرخ ارز محرک رشد قیمت خودرو در بازار بوده است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد