دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
رئیس اداره لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران:
رییس اداره لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران از تحقق ۸۱ عملیات تعمیر چاه های نفت و گاز با کاربست دستگاه های لوله مغزی سیار این شرکت در چهار ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران کورش قنواتی روز سه شنبه (هفتم مردادماه 99) گفت: این اداره در راستاي پاسخگویی به نيازهاي تعمیراتی چاه های نفت و گاز، بدون توقف تولید و عدم نیاز به دکل های حفاری ارایه خدمات می نماید.

وی افزود: این واحد تخصصی با در اختيار داشتن جديدترين دستگاه ها و تجهيزات لوله مغزي سیار به همراه ابزار ويژه مورد نياز و با بهره گيري از تجربه و مهارت كارشناسان مجرب و خلاق، قادر به ارائه خدمات فني، در زمينه تعمير و احياء چاه هاي بهره برداري و در حال حفاري اعم از توسعه اي، توصيفي و اكتشافي مي باشد.

قنواتی اظهار کرد: تجهيزات موجود در اين اداره شامل 11 دستگاه لوله مغزي سيار ملكي آماده به کار با قطرهای لوله های مختلف و با ظرفيت هاي كشش سري انجكتور از ۶۰ تا 100 هزار  پوند  و  دو دستگاه E-line  است که خدمات فنی مربوط به  تعمير چاه ها به متقاضیان را اعم از شرکت های دولتی و خصوصی از جمله  شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی ایران، ، نفت فلات قاره ایران ، حفاری شمال، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران  و ... ارائه مي دهد.

رئیس اداره لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران گفت: این مجموعه در سه سال اخیر با میانگین سالانه تعداد 385 عملیات، با به کارگیری این تجهیزات در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است که تزريق اسيد جهت انگيزش چاه هاي توليدي، انجام عمليات سيمانكاري اصلاحي به صورت نصب پلاگ هاي سيماني و يا تزريق دوغاب سيمان در چاه هاي توليدي تعميري و احياء چاه به وسيله تزريق گاز نيتروژن و ديگر سيالات سبك از آن جمله است.

وی افزود: تحقق عمليات حفاري اصلاحی در چاه هاي توليدي با بهره گيري از موتورهاي درون چاهي و مته مناسب، عمليات رفع مانع و تمیز سازی چاه توسط پمپاژ حلال مناسب و يا با استفاده از موتورهاي درون چاهي، عمليات مانده يابي در چاه ها با  ابزار ويژه (FISHING) ، نصب توپك انبساطی  (Inflatable Packer)درون چاه و انجام عمليات نمودارگيري (  (Logging) و مشبك كاري در چاه هاي جهت دار و افقي با استفاده از E-Line دیگر موارد استفاده از این تجهیزات به شمار می آید.

قنواتی ادامه داد: در همین ارتباط همچنین می توان به جابجايي سيال درون چاه، انجام عمليات نصب و يا درآوردن انواع پلاگ ها و شيرهاي ايمني درون چاهي با ابزار ويژه، عمليات چاه پيمايي ( (Wire Line) در شرايط خاص مانند چاه هاي جهت دار و افقي و يا نياز به قدرت كشش بالاتر با ابزار ويژه و... اشاره داشت.

رئیس اداره لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: با تلاش و کوشش مجدانه کارکنان عملیاتی، ارایه خدمات لوله مغزی سیار به شرکت های متقاضی در نزدیکترین زمان ممکن صورت می گیرد و این واحد آمادگی کامل برای پاسخگویی به  موقع به در خواست های دریافتی از سوی شرکت ها را دارد.

   
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد