دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امسال امکان استفاده همزمان چند دانشجو از اتاق های خوابگاه تا پایان ترم وجود ندارد؛ زیرا احتمال دارد پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا به درستی رعایت نشوند و دانشجویان به این بیماری مبتلا شوند.

ناصر مطیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: مدیریت آشپزخانه دانشگاه ها بر عهده معاونان دانشجویی دانشگاه ها است و اگر قرار است دانشجویان در ایام کرونا بر اساس تقویم زمانی در دانشگاه حاضر باشند، به مدت ۴۰ تا ۵۰ روز از آزمایشگاه و خوابگاه استفاده کرده، ‌سپس خوابگاه را تخلیه می کنند تا گروه بعدی از این امکانات استفاده کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان درباره استفاده از ظرفیت خوابگاه ها گفت: ظرفیت خوابگاه های هر دانشگاه متفاوت است و اتاق های خوابگاه های برخی دانشگاه ها دارای ظرفیت سه تا چهار نفر هستند که به راحتی می توانند تا ۵۰ درصد خوابگاه را در ترم تحصیلی جدید برای استفاده دانشجویان مهیا کنند.

وی ادامه داد: در برخی اتاق ها امکان اعمال ‌پروتکل های بهداشتی به دلیل تعداد زیاد دانشجویان وجود ندارد؛ بنابراین اداره ظرفیت خوابگاه ها در اختیار دانشگاه ها قرار دارد.

مطیعی نحوه سرو و ارائه غذا به دانشجویان را هم منوط به تصمیم دانشگاه ها کرد و افزود: با این حال دانشگاه ها بر اساس تاکیدات وزارت علوم در صورت امکان باید غذاها را بسته بندی کنند.

به‌ گزارش ایرنا، ترم تحصیلی جاری دانشگاه ها به دلیل ادامه بحران پاندمی کووید ۱۹ در قالب ترکیبی از کلاس های مجازی و حضوری برای بیش از سه میلیون دانشجو از ۱۵ شهریورماه آغاز شد. همچنین، دانشگاه ها با توجه به شرایط شان، حداکثر ۴۰ یا ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه ها را به صورت چرخشی در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

روند تعطیلی کلاس های درس از روزهای ابتدایی ترم دوم سال تحصیلی گذشته در مراکز آموزش عالی آغاز شد و خوابگاه ها را به تعطیلی کشاند. در ترم جدید اما استفاده از خوابگاه ها به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی بلامانع اعلام شده است.

 
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد