دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۵۰۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
چرا سرپرست صمت گزینه وزارت نشد؟
بدر پرس : جعفر سرقینی از آلمان به ایران فراخوانده شد تا سرپرست صمت شود اما عمر سرپرستی او حدود یک ماه شد. برخی می گویند: او پاسوز اختلاف های واعظی و جهانگیری شده است.

به گزارش بدر پرس به نقل از اقتصاد نیوز، حسن روحانی پنجمین گزینه برای تصدی وزارت صمت را به مجلس معرفی کرد. در دولت او تاکنون به‌طور رسمی چهار گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی‌شده‌اند که از میان این گزینه‌ها «محمدرضا نعمت زاده»، «محمد شریعتمداری» و «رضا رحمانی» توانستند نظر بهارستان نشین ها را به خود جلب کنند و برای مدتی بر کرسی این وزارتخانه تکیه کنند.

به گزارش «اقتصادنیوز»، «حسین مدرس خیابانی» که پس از رحمانی بخت خود را برای وزارت به آزمون گذاشت با «نه» مجلس یازدهمی‌ها روبرو شد. مجلسی که به‌تازگی در رأس امور قرارگرفته و اکثریت منتقد نمی‌خواهند به این راحتی به دولت بله بگویند. پس از ناکامی مدرس خیابانی در کسب اعتماد بهارستان نشینان، وزارت صمت برای تعیین متولی نیاز به‌حکم حکومتی داشت؛ با اخذ این حکم جعفر سرقینی معاون پیشین وزارت خانه که به آلمان مأمور شده بود به تهران فراخوانده شد تا سرپرستی کار را بر عهده بگیرد. فراخواندن یک مدیر از آلمان برای دوره سرپرستی از سوی برخی از مطلعان یک معنا داشت: «او قرار است وزیر بعدی باشد»؛ اما دوره تصدی سرقینی یک ماه بیشتر طول نکشید و گزینه وزارت «علی‌رضا رزم حسینی» شد. فردی که در دوره مدرس خیابانی گفته شد نامش در دقیقه نود از فهرست خارج شد و حالا در وقت اضافه، گزینه تصدی وزارت صمت شد.

چرا سرپرست صمت وزیر نشد؟
 شنیده‌ها حکایت از آن دارد که آنچه موجب حذف نام جعفر سرقینی از تصدی وزارت صمت بود یک تصمیم او در همان روزهای ابتدای سرپرستی بود؛ تغییر مدیرعامل شرکت گهر زمین.

 شرکت گهر زمین بزرگ‌ترین معدن سنگ‌آهن خاورمیانه را در اختیار دارد و در سیرجان واقع‌شده است.روز 5 شهریور یعنی 10 روز پس از سرپرستی سرقینی در صمت مدیرعامل این شرکت از مسئولیت کنار گذاشته شد.

 به دنبال این اتفاق رسانه‌ها خبر دادند محمدرضا پور ابراهیمی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به این جابه‌جایی انتقاداتی داشته است. در واکنش به این نامه دفتر رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به امضای محمود واعظی به سرقینی اعلام کرد که رئیس‌جمهور از او خواسته در دوران سرپرستی عزل و نصبی انجام ندهد.

اما پاسخ سرقینی به این نامه جالب بود عزل و نصب از سوی هیات مدیره صورت گرفته و سرپرست نقشی در این تصمیم نداشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد